Rozvod, děti , střídavka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 09:42
Rozvod, děti , střídavka

Ahoj, prosím anonym jinak smazat. Děkuji.
S manželem se budeme rozvádět pro jeho dlouhodobou nevěru, kdy ale on rozvod nechce, chtěl nás mít obě a já se dost dlouho snažila manželství zachránit kvůli dětem. Nicméně nyní se situace změnila. Já mám partnera, se kterým chci žít a děti si s ním rozumí. Znamená to pro ně novou školu, nový domov, což chápu jako určitý psychický stres, nicméně si myslím, že by měli ještě poznat jiný vzor fungování rodiny. Třeba to, že nevěra není normální, že občas uhodit maminku, aby byla zticha není normální. Ignorovat zájmy dětí a ženy není normální. Nicméně poslední dva měsíce manžel funguje jako zázračný tatínek, děti mají najednou všechno co chtějí a byť manžel před psychologem souhlasil s mou výlučnou péčí, což znamená odstěhovat se tak o 40 km dál, nyní najednou s ničím nesouhlasí a chce zásadně střídavou péči, se kterou nesouhlasím já. O tom, že děti mají své zdravotní omezení, ani nemluvím. Chápu, že model ze vztahu do vztahu taky není úplně ideální, nicméně ani já to neplánovala a prostě se to stalo, ale díky tomu jsem se dokázala zvednout ze země a děti si šťastnou mámu zaslouží. Zajímalo by mě, jak velkou šanci manžel u soudu na střídavou péči má. Musím ještě podotknout, že můj návrh byl takový :Děti i manžel mají v dnešní době telefony, v kontaktu mohou být prakticky kdykoli. Manžel má auto a nové bydliště je v dobré dojezdové vzdálenosti, může děti navštívit kdykoli dle domluvy, nehodlám mu nechat nařizovat soudem určené časy pro styk s dětmi, nepřeju si takové zásahy z třetí strany, ale teď vážně nevím, jak se zachovat. Neumím být tvrdá, což on ví a dle toho mnou manipuluje. Vůbec nevím, jak jednat s člověkem, který včera mluvil jinak a dneska mluví zase jinak… :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 26.06.19 09:48

Já chápu, že tě podváděl, ale ty děti za to nemůžou, jak by bylo tobě, kdyby je někdo odvezl 40km od tebe?
Podle mě má velkou šanci na střídavou péči a buď ráda, že o ty děti stojí, žádný tvůj nový chlap jim tatínka nenahradí (pokud k nim se chová hezky)

Bábrdl
Generální žvanilka 24080 příspěvků 26.06.19 09:52
@Anonymní píše:
S manželem se budeme rozvádět pro jeho dlouhodobou nevěru, kdy ale on rozvod nechce, chtěl nás mít obě a já se dost dlouho snažila manželství zachránit kvůli dětem. Nicméně nyní se situace změnila. Já mám partnera, se kterým chci žít a děti si s ním rozumí. Znamená to pro ně novou školu, nový domov, což chápu jako určitý psychický stres, nicméně si myslím, že by měli ještě poznat jiný vzor fungování rodiny. Třeba to, že nevěra není normální, že občas uhodit maminku, aby byla zticha není normální. Ignorovat zájmy dětí a ženy není normální. Nicméně poslední dva měsíce manžel funguje jako zázračný tatínek, děti mají najednou všechno co chtějí a byť manžel před psychologem souhlasil s mou výlučnou péčí, což znamená odstěhovat se tak o 40 km dál, nyní najednou s ničím nesouhlasí a chce zásadně střídavou péči, se kterou nesouhlasím já. O tom, že děti mají své zdravotní omezení, ani nemluvím. Chápu, že model ze vztahu do vztahu taky není úplně ideální, nicméně ani já to neplánovala a prostě se to stalo, ale díky tomu jsem se dokázala zvednout ze země a děti si šťastnou mámu zaslouží. Zajímalo by mě, jak velkou šanci manžel u soudu na střídavou péči má. Musím ještě podotknout, že můj návrh byl takový :Děti i manžel mají v dnešní době telefony, v kontaktu mohou být prakticky kdykoli. Manžel má auto a nové bydliště je v dobré dojezdové vzdálenosti, může děti navštívit kdykoli dle domluvy, nehodlám mu nechat nařizovat soudem určené časy pro styk s dětmi, nepřeju si takové zásahy z třetí strany, ale teď vážně nevím, jak se zachovat. Neumím být tvrdá, což on ví a dle toho mnou manipuluje. Vůbec nevím, jak jednat s člověkem, který včera mluvil jinak a dneska mluví zase jinak… :nevim:

Takže tvůj návrh vlastně je, že ty si vezmeš děti, budeš o všem rozhodovat a on bude děti navštěvovat, když mu to dovolíš? Na tak to ti rovnou můžu napsat, že na to máš šance mizivé.

Co se střídavé péče týče. Pokud bude otec motivovaný, slušný a přesvědčí soudce, že to myslí vážně (zařídí si hlídání atd), šanci má velkou. Pokud bude vidět, že o děti zájem nemá a jen prudí, tak to vzdá sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 10:00
@Kaileee píše:
Já chápu, že tě podváděl, ale ty děti za to nemůžou, jak by bylo tobě, kdyby je někdo odvezl 40km od tebe?
Podle mě má velkou šanci na střídavou péči a buď ráda, že o ty děti stojí, žádný tvůj nový chlap jim tatínka nenahradí (pokud k nim se chová hezky)

Kdyby se dalo vypsat všechno, co v tom manželství bylo, což se bohužel anebo bohudík nedá.. Např. to že dotyčný byla moje kamarádka, že tam manžel vozil na tajnacku našeho syna, který mi to nesměl říct a míval dost často nevysvětlitelné výbuchy pláče. To, že rok a půl jsme na něj čekali, volali, telefon vypnutý. Vloni jsem s dětmi jela vĺakem na víkend pod stan a on slíbil, že tam za námi dojede a syn čekal na vrátnici, nakonec jsme to v sobotu odpo zabalili, dojeli domu a od přišel domu ten den ve 21 h a divil se, co tam děláme, že zrovna za námi jede…a mohla bych pokračovat dál a dál…Kdyby to bylo 400 km, dobrý, ale tohle není velká dálka…

mamina89
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 26.06.19 10:01
@Kaileee píše:
Podle mě má velkou šanci na střídavou péči a buď ráda, že o ty děti stojí, žádný tvůj nový chlap jim tatínka nenahradí (pokud k nim se chová hezky)

Přesně tak. Souhlasím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 10:03
@Bábrdl píše:
Takže tvůj návrh vlastně je, že ty si vezmeš děti, budeš o všem rozhodovat a on bude děti navštěvovat, když mu to dovolíš? Na tak to ti rovnou můžu napsat, že na to máš šance mizivé.Co se střídavé péče týče. Pokud bude otec motivovaný, slušný a přesvědčí soudce, že to myslí vážně (zařídí si hlídání atd), šanci má velkou. Pokud bude vidět, že o děti zájem nemá a jen prudí, tak to vzdá sám.

Můj návrh je celkem mírný řekla bych, vždy jsem se s ním o všem radila a to dělám i nyní… Pokud střídavou péči vyhraje, neudělám s tím asi nic, přesto si pro svoje děti už přeju klidné zázemí..Teď nejsem přesvědčená o tom, že ho mají.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 26.06.19 10:05
@Anonymní píše:
Kdyby se dalo vypsat všechno, co v tom manželství bylo, což se bohužel anebo bohudík nedá.. Např. to že dotyčný byla moje kamarádka, že tam manžel vozil na tajnacku našeho syna, který mi to nesměl říct a míval dost často nevysvětlitelné výbuchy pláče. To, že rok a půl jsme na něj čekali, volali, telefon vypnutý. Vloni jsem s dětmi jela vĺakem na víkend pod stan a on slíbil, že tam za námi dojede a syn čekal na vrátnici, nakonec jsme to v sobotu odpo zabalili, dojeli domu a od přišel domu ten den ve 21 h a divil se, co tam děláme, že zrovna za námi jede…a mohla bych pokračovat dál a dál…Kdyby to bylo 400 km, dobrý, ale tohle není velká dálka…

to mě nezajímá, to ty jsi žila s násilníkem a měla jsi s ním děti, taky sis našla chlapa, tak nevím co řešíš… prostě má na ty děti stejné právo jako ty a 40km je docela dost, sis našla chlapa a vytrhneš děti z jejich prostředí, to nebude na soud moc dobré, aby je ještě neměl v péči jen on, to se může stát úplně normálně pokud má kde bydlet, má mu kdo pohlídat a děti budou ve svém prostředí a škole

mamina89
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 26.06.19 10:06
@Anonymní píše:
Kdyby se dalo vypsat všechno, co v tom manželství bylo, což se bohužel anebo bohudík nedá.. Např. to že dotyčný byla moje kamarádka, že tam manžel vozil na tajnacku našeho syna, který mi to nesměl říct a míval dost často nevysvětlitelné výbuchy pláče. To, že rok a půl jsme na něj čekali, volali, telefon vypnutý. Vloni jsem s dětmi jela vĺakem na víkend pod stan a on slíbil, že tam za námi dojede a syn čekal na vrátnici, nakonec jsme to v sobotu odpo zabalili, dojeli domu a od přišel domu ten den ve 21 h a divil se, co tam děláme, že zrovna za námi jede…a mohla bych pokračovat dál a dál…Kdyby to bylo 400 km, dobrý, ale tohle není velká dálka…

I přesto, on je jejich táta a má na ně stejné právo, jako ty. Myslím si, že má velké šance tu střídačku dostat, když to bude myslet vaznez. Buď ráda, že se o děti zajímá a bude se jim věnovat… :think:

Keyllah
Extra třída :D 12477 příspěvků 26.06.19 10:06
@Anonymní píše:

40km tam a 40km zpět ti nepřijde jako velká dálka? :think: nepíšeš, jak velké máš děti, ale šanci na střídavku otec má. A taky má dost velkou šanci stopnout tvoje přestěhování a změnu škol u dětí.

Keyllah
Extra třída :D 12477 příspěvků 26.06.19 10:07
@Anonymní píše:
Můj návrh je celkem mírný řekla bych, vždy jsem se s ním o všem radila a to dělám i nyní… Pokud střídavou péči vyhraje, neudělám s tím asi nic, přesto si pro svoje děti už přeju klidné zázemí..Teď nejsem přesvědčená o tom, že ho mají.

a to stěhování tak daleko je nutný? soudy nevidí moc rádi vytrhnutí dětí z kolektivu, škol, zázemí a kamarádů…

Bábrdl
Generální žvanilka 24080 příspěvků 26.06.19 10:07
@Anonymní píše:
Můj návrh je celkem mírný řekla bych, vždy jsem se s ním o všem radila a to dělám i nyní… Pokud střídavou péči vyhraje, neudělám s tím asi nic, přesto si pro svoje děti už přeju klidné zázemí..Teď nejsem přesvědčená o tom, že ho mají.

Potíž je, že to, co nabízíš, nic negarantuje. Necháváš si veškeré faktické pravomoce. S tím, že slibuješ, že se budeš dělit.

Otec dětí chce zjievně něco jiného.

Pokud tam nastoupíš, celá rozzářená z nového chlapa a budeš líčit, jak teď děti poznají tu pravou rodinu, pravé zázemí, spíš to bude hrát proti tobě :think:

Jak říkám, záleží, jestli fakt tu SP chce. Dokonce by ti mohl soud zabránit změnit dětem školu.

Bábrdl
Generální žvanilka 24080 příspěvků 26.06.19 10:08
@Keyllah píše:
40km tam a 40km zpět ti nepřijde jako velká dálka? :think: nepíšeš, jak velké máš děti, ale šanci na střídavku otec má. A taky má dost velkou šanci stopnout tvoje přestěhování a změnu škol u dětí.

Přesně. 80 km je 80 km.

g.sandova
Kelišová 5704 příspěvků 26.06.19 10:11

Tak nejdříve souhlasil! Proto zakladatelka zvážila to přestěhování.
Manžel bude asi taky materiál takhle di zahrávat s vlastní rodinou.
Ten by měl soupat nohama a být rád, že má prostor pro novou samici.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 26.06.19 10:14
@Anonymní píše:

Jdi do toho. Máš jen jeden život. Děti vyrostou a nebude to trvat tak dlouho a samy si řeknou, kde chtějí být. Všechno se dá změnit. Otec má stejná práva jako ty, ale nech to dojít klidně až k soudu. Mnoho chlapů nakonec couvne a všechny ty vyhružky zapomene jak mávnutím křídla. Taky záleží na jeho partnerce, je tam mnoho věcí, které se mohou změnit. 40 km není nic. A střídavá péče má mnoho podob. Neznamená to jen týden a týden. On nestojí o tebe ani o děti. A nebo stojí tak málo, že milenky jsou mu přednější. Neboj se. Nějak to dopadne a záleží na tom, jaké budeš mít argumenty. Najmi si právníka ať na to nejsi sama. :mavam:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53622 příspěvků 26.06.19 10:15
@Anonymní píše:
S manželem se budeme rozvádět pro jeho dlouhodobou nevěru, kdy ale on rozvod nechce, chtěl nás mít obě a já se dost dlouho snažila manželství zachránit kvůli dětem. Nicméně nyní se situace změnila. Já mám partnera, se kterým chci žít a děti si s ním rozumí. Znamená to pro ně novou školu, nový domov, což chápu jako určitý psychický stres, nicméně si myslím, že by měli ještě poznat jiný vzor fungování rodiny. Třeba to, že nevěra není normální, že občas uhodit maminku, aby byla zticha není normální. Ignorovat zájmy dětí a ženy není normální. Nicméně poslední dva měsíce manžel funguje jako zázračný tatínek, děti mají najednou všechno co chtějí a byť manžel před psychologem souhlasil s mou výlučnou péčí, což znamená odstěhovat se tak o 40 km dál, nyní najednou s ničím nesouhlasí a chce zásadně střídavou péči, se kterou nesouhlasím já. O tom, že děti mají své zdravotní omezení, ani nemluvím. Chápu, že model ze vztahu do vztahu taky není úplně ideální, nicméně ani já to neplánovala a prostě se to stalo, ale díky tomu jsem se dokázala zvednout ze země a děti si šťastnou mámu zaslouží. Zajímalo by mě, jak velkou šanci manžel u soudu na střídavou péči má. Musím ještě podotknout, že můj návrh byl takový :Děti i manžel mají v dnešní době telefony, v kontaktu mohou být prakticky kdykoli. Manžel má auto a nové bydliště je v dobré dojezdové vzdálenosti, může děti navštívit kdykoli dle domluvy, nehodlám mu nechat nařizovat soudem určené časy pro styk s dětmi, nepřeju si takové zásahy z třetí strany, ale teď vážně nevím, jak se zachovat. Neumím být tvrdá, což on ví a dle toho mnou manipuluje. Vůbec nevím, jak jednat s člověkem, který včera mluvil jinak a dneska mluví zase jinak… :nevim:

KOlik je dětem?
Ad tvé důvody - ** nicméně si myslím, že by měli ještě poznat jiný vzor fungování rodiny. Třeba to, že nevěra není normální, že občas uhodit maminku, aby byla zticha není normální. Ignorovat zájmy dětí a ženy není normální.**
ty před tím, než jsi si našla nového partnera nebyly?

Stran stěhování - jsi ochotná nést následky stěhování ty a děti mu vozit?

Děti bych každopádně nechala v původním místě, u otce. Odstěhovala se k milenci ( ideálně on do tvého pův. místa bydliště, k dětem) a až budeš vědět, že se té nové větve držíš pořádně, tak se domluvit na nějaké rozumné péči obou rodičů. Nemusí to být zrovna střídavka týden a týden.

Jinak šance na střídavku jsou. S ohledem na to, že chceš dětem měnit bydliště, školu a vše, tak je tu i možnost, že soud nechá děti v péči otce, pokud o ní bude stát.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama