Exekuce - jak to je?

37
18.6.15 21:56

Exekuce - jak to je?

Chtěla bych se zeptat - jde mi o to - proběhne soud a ten vyměří že má dotyčný zaplatit 150 000,–. Dotyčný nemá dostatek financí. Jak to probíhá potom co následuje? Podá odvolání a napíše že vzhledem k situaci je schopen hradit třeba částku 1000,– měsíčně - nemá práci, je třeba na nemocenské… Stačí to? Je projevená vůle platit. Nebo nastane exekuce na majetek? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ekores
18.6.15 22:03

@geleti Kdyby byla projevená vůle platit, tak by nedošlo až k exekuci… Tudíž si myslím, že s exekutorem se už nikdo nedomluví… Tohle se mělo řešit, ještě předtím. Každopádně odvoláním se prodlouží nějaká doba. Z nemocenské asi nějaká povinnost nevznikne, protože se bere v úvahu životní minimum, ale mohou přihlédnout k majetku povinného.

• Citovat
  • Upravit
7266
18.6.15 22:03

To už by musel napsat tomu soudu. Po pravomocném rozhodnutí se lze domluvit na splátkách, ale musí s tím věřitel souhlasit, a splátky musí být takové, aby vůbec nějak umořovali dluh a náklady a ne jenom úroky. Pokud se s věřitelem nedohodnou, tak se sepíše exekuční návrh a dále to řeší exekutor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2873
18.6.15 22:04

Myslis tim, ze mas v ruce platebni / elektronicky platebni rozkaz? Pokud ano, tak podavas odpor na zaklade ktereho soud platak zrusi a naridi jednani ve vecisame. Tim ziskas relativne hodne casu. Jeste pred zahajenim narizeneho jednani lze uzavrit soudni smir. Zneni tohoto je na stranach sporu.
Obavam se, ze pokud uz byl vydan platak, tak ze uz moc prostoru pro vzajemne jednani neni. Ten prostor je pred podanim navrhu na vydani plataku…
Vyse uvedene je mozne pouze v pripade, ze marne neupl. lhuta pro podani opravneho prostredku

Příspěvek upraven 18.06.15 v 22:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.15 22:05
@Moncinas píše:
To už by musel napsat tomu soudu. Po pravomocném rozhodnutí se lze domluvit na splátkách, ale musí s tím věřitel souhlasit, a splátky musí být takové, aby vůbec nějak umořovali dluh a náklady a ne jenom úroky. Pokud se s věřitelem nedohodnou, tak se sepíše exekuční návrh a dále to řeší exekutor.

Jak je to prosím se sesplatněném dluhu bankou a následnou inkasní společností, moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
ekores
18.6.15 22:08

Když banka sesplatní úvěr, tak hned nemusí vymáhat celou částku. Někdy přistoupí na nové splátky podepsáním notářského zápisu.

• Citovat
  • Upravit
7266
18.6.15 22:09

No u inkasní společnosti si nemůže být člověk nikdy jist ničím, takže nevím. Já pracovala v advokátce a vše šlo klasickou soudní cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
18.6.15 22:12

To je pravda, co píše @ekores. Vlastně by mě zajímalo, která banka předává pohledávky inkasní agentuře :think: to jsem ještě nezaslechla, tak je pro osobní zvědavost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
18.6.15 22:13

Takže pokud napíše soudu ještě před pravomocným rozsudkem nedojde k exekuci a on může částku splácet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ekores
18.6.15 22:15

@Moncinas Ono to asi závisí na výši dluhu si myslím. Že když se jedná o úvěr např. kolem 400.000 Kč, tak banka nechá podepsat notářský zápis s tím, že to potom rovnou jde na exekuci, když se poruší nový splátkový kalendář. Vím, že to tak Česká spořitelna praktikuje. Možná i u nižších dluhů. Ale známé Rajfka sesplatnila hned úvěr. A nebyla to závratná výše. Asi 100.000 Kč. Takže možná ani nezáleží na výši dluhu, ale na bance :-)))

• Citovat
  • Upravit
ekores
18.6.15 22:16

@geleti No, jestli to je u soudu, tak je to asi pozdě, protože to většinou banka nepřistoupí k tomu soudnímu jednání (u sesplatnění úvěru), to by řešila s dlužníkem bez soudního jednání.

• Citovat
  • Upravit
7266
18.6.15 22:20

@ekores U Český spořitelny to vím, ty jsem sama dávala na exekuci (ty co to neplnili) a tuším, že jsem měla ve správě dluhy od 150 tisíc výš. Ale docela mi tam hapruje ta inkasní agentura, na ty se většinou obracejí nebankovní subjekty.
@geleti no pokud i soud uzná, že navrhovaná výše splátky je adekvátní k dluhu, ono když někdo pošle 1000 kč z čehož je 800 kč úrok a 200 kč jistina, tak to nepovolí, neboť by to ten člověk splácel celý život a možná ještě jeho děti. Nikde není taxativně psáno, že soud splátky schválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
18.6.15 22:22

@ekores ale tohle jste měli řešit už při otevření předžalobní upomínky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
18.6.15 22:30

Nejedná se o dluh bance ale o např. psych. újmu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
18.6.15 22:31

Ještě ta situace nenastala, řeším právě jak by to probíhalo… kdyby mne bývalý manžel žalovat např. o psych. újmu nebo o podobný výmysl a docílil by toho, že by vyhrál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama