Exekuce odblokování

Anonymní
13.12.18 09:56

Exekuce odblokování

Dobrý den, chci se zeptat..
přišla mi na účet exekuce, a s exekutorech jsem se domluvila na splátkách, když už jsme takto domluvené šlo by aby mi odblokoval účet?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
13.12.18 10:11

Šlo. Akorát se ptáš na špatným místě, tohle musíš řešit přímo s exekutorem. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
17.12.18 19:19

Tak co jsem zažila já, když jsem zjistila exekuci. Nebyla ani moje a bohužel stále manžela i když jsme spolu delší dobu nezili… Tak mi zablokovali účet a byl blokovany do té doby než byla celá částka ke stržení. I když jsem se ptala na splátky, že účet potřebuji uvolněný už kvůli platbam svým, tak dětem… tak jen bohužel, splacejte, ale až po uhrazení celé částky uvolníme účet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.18 20:31

@elamaya slečna mi řekla ze si musím napsat zadost něco ve smyslu “žádám o uvolnění účtu z vodu jediného příjmu” a bla bla ..

• Citovat
  • Nahlásit
22.12.18 09:33

Podobny problem

Pritelkyni vcera prisla na ucet manualni blokace na cca 13 tisic korun (exekuce)ihned jsme exekutorovi volali a bylo nam sdeleno ze je to penale za nedoplaceni doplatku ceske pojistovny.pritelkyne 3 roky zpet rusila pojisteni u ceske pojistovny vse radne doplatila ale problem je v tom ze uz nemame vypis z uctu je moznost ziskat vypis z uctu ktery je 3 roky stary at muzeme doklady okamzite dolozit a vse vyresit ? Navic tam mam jeste penize i ja a ted mame bohuzel smulu protoze je ucet zablokovan.je nejaka sance jak ziskat vypis i kdyz je strasne stary? Ceska sporitelna nam zdelila ze bohutel pani byla velice „prijemna“ a taktez i pan exekutor nejaka dobra rada? Dekuji moooc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
22.12.18 16:01
@Kamilaneta píše:
Pritelkyni vcera prisla na ucet manualni blokace na cca 13 tisic korun (exekuce)ihned jsme exekutorovi volali a bylo nam sdeleno ze je to penale za nedoplaceni doplatku ceske pojistovny.pritelkyne 3 roky zpet rusila pojisteni u ceske pojistovny vse radne doplatila ale problem je v tom ze uz nemame vypis z uctu je moznost ziskat vypis z uctu ktery je 3 roky stary at muzeme doklady okamzite dolozit a vse vyresit ?

Podobný dotaz a podobná odpověď: Zeptejte se u peněžního ústavu kde byl ten účet. Měli by to mít ostatně v obchodních podmínkách.

Výpisy z účtu je třeba uchovávat nejméně 3 roky právě jako důkaz, co vše je z účtu zaplaceno.

Ale pochybuju, že to půjde doložit a vyřešit ve fází exekučního řízení Tohle je třeba řešit ve fázi řízení nalézacího a jestli je to více než 3 roky, tak v nalézacím řízení stačí namítnout promlčení. Pokud ovšem ve fázi nalézacího řízení žalovaný nereaguje, tak v exekučním řízení už bude irelevantní, že dluh byl kdysi zaplacen: Tato námitka měla padnout v nalézacím řízení, to zajímá soudce před vydáním rozsudku, ne exekutora. Exekutora zajímá, zda má v ruce exekuční titul, což je v tomto případě pravomocný platební rozkaz nebo rozsudek a zda postihuje majetek povinného.

K tomu je ovšem třeba přijímat poštu na adrese trvalého pobytu a číst ji (hlavně tu, která chodí od soudů). Exekuce nespadne jako blesk z čistého nebe (obvykle).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama