Exekuce odblokování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 09:56
Exekuce odblokování

Dobrý den, chci se zeptat..
přišla mi na účet exekuce, a s exekutorech jsem se domluvila na splátkách, když už jsme takto domluvené šlo by aby mi odblokoval účet?

Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 13.12.18 10:11

Šlo. Akorát se ptáš na špatným místě, tohle musíš řešit přímo s exekutorem. :zed:

elamaya
Povídálka 23 příspěvků 17.12.18 19:19

Tak co jsem zažila já, když jsem zjistila exekuci. Nebyla ani moje a bohužel stále manžela i když jsme spolu delší dobu nezili… Tak mi zablokovali účet a byl blokovany do té doby než byla celá částka ke stržení. I když jsem se ptala na splátky, že účet potřebuji uvolněný už kvůli platbam svým, tak dětem… tak jen bohužel, splacejte, ale až po uhrazení celé částky uvolníme účet…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 20:31

@elamaya slečna mi řekla ze si musím napsat zadost něco ve smyslu “žádám o uvolnění účtu z vodu jediného příjmu” a bla bla ..

Kamilaneta
Nováček 1 příspěvek 22.12.18 09:33
Podobny problem

Pritelkyni vcera prisla na ucet manualni blokace na cca 13 tisic korun (exekuce)ihned jsme exekutorovi volali a bylo nam sdeleno ze je to penale za nedoplaceni doplatku ceske pojistovny.pritelkyne 3 roky zpet rusila pojisteni u ceske pojistovny vse radne doplatila ale problem je v tom ze uz nemame vypis z uctu je moznost ziskat vypis z uctu ktery je 3 roky stary at muzeme doklady okamzite dolozit a vse vyresit ? Navic tam mam jeste penize i ja a ted mame bohuzel smulu protoze je ucet zablokovan.je nejaka sance jak ziskat vypis i kdyz je strasne stary? Ceska sporitelna nam zdelila ze bohutel pani byla velice „prijemna“ a taktez i pan exekutor nejaka dobra rada? Dekuji moooc

eumedon
Extra třída :D 14608 příspěvků 22.12.18 16:01
@Kamilaneta píše:
Pritelkyni vcera prisla na ucet manualni blokace na cca 13 tisic korun (exekuce)ihned jsme exekutorovi volali a bylo nam sdeleno ze je to penale za nedoplaceni doplatku ceske pojistovny.pritelkyne 3 roky zpet rusila pojisteni u ceske pojistovny vse radne doplatila ale problem je v tom ze uz nemame vypis z uctu je moznost ziskat vypis z uctu ktery je 3 roky stary at muzeme doklady okamzite dolozit a vse vyresit ?

Podobný dotaz a podobná odpověď: Zeptejte se u peněžního ústavu kde byl ten účet. Měli by to mít ostatně v obchodních podmínkách.

Výpisy z účtu je třeba uchovávat nejméně 3 roky právě jako důkaz, co vše je z účtu zaplaceno.

Ale pochybuju, že to půjde doložit a vyřešit ve fází exekučního řízení Tohle je třeba řešit ve fázi řízení nalézacího a jestli je to více než 3 roky, tak v nalézacím řízení stačí namítnout promlčení. Pokud ovšem ve fázi nalézacího řízení žalovaný nereaguje, tak v exekučním řízení už bude irelevantní, že dluh byl kdysi zaplacen: Tato námitka měla padnout v nalézacím řízení, to zajímá soudce před vydáním rozsudku, ne exekutora. Exekutora zajímá, zda má v ruce exekuční titul, což je v tomto případě pravomocný platební rozkaz nebo rozsudek a zda postihuje majetek povinného.

K tomu je ovšem třeba přijímat poštu na adrese trvalého pobytu a číst ji (hlavně tu, která chodí od soudů). Exekuce nespadne jako blesk z čistého nebe (obvykle).

Váš příspěvek
Reklama