Exekuce po letech

21.2.20 01:07

Exekuce po letech

Dobrý den, mám trvale bydliste tam kde už 11 let nebydlím. Už se mi stalo, že jsem měla exekuci na účtě. A tak si stále čtu o těchto tématech. Bojím se jestli mi před několika lety nevznikl někde dluh. Všude čtu, že pokud člověk, dělá pod zaměstnavatelem jsou exekutori rychlý a hned jednají. Chtěla bych si teď dát trvalý pobyt na byt kde bydlím, ale nic v bytě není moje… Tak nechci dělat problémy. Po jaké dobe komu přišla exekuce, co vám přišla. Všichni mi totiž říkají, že kdybych někde něco měla už by mi to přišlo… Jsem z toho zmatena ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1927
21.2.20 03:07
@Veronicaaaa píše:
Dobrý den, mám trvale bydliste tam kde už 11 let nebydlím. Už se mi stalo, že jsem měla exekuci na účtě. A tak si stále čtu o těchto tématech. Bojím se jestli mi před několika lety nevznikl někde dluh. Všude čtu, že pokud člověk, dělá pod zaměstnavatelem jsou exekutori rychlý a hned jednají. Chtěla bych si teď dát trvalý pobyt na byt kde bydlím, ale nic v bytě není moje… Tak nechci dělat problémy. Po jaké dobe komu přišla exekuce, co vám přišla. Všichni mi totiž říkají, že kdybych někde něco měla už by mi to přišlo… Jsem z toho zmatena ????

Jsem z toho též zmatený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2951
21.2.20 05:47

Muze to byt treba i 7 let. Po 3 letech to daji k soudu, tam to muze lezet i 2 roky pokud se nekdo odvolal, tak i delsi dobe, nez te exekutor najde atd. Zrid si datovou schranku, budou ti tam chodit listiny z uradu a statnich instituci. To ze neprebiras postu je nejvetsi blbost. Dluh muzou vymahat i po 10 letech a pokud nepodas rozklad, tak mas smulu a dluh se nepromlci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3350
21.2.20 06:30

Zkus se mrknout na www.ispis.cz za 30Kč ti vyjede jestli máš nějaké exekuce. Pak se dá podle rodného čísla přes českou poštu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10761
21.2.20 07:11

No tak snad víš jestli někde něco dlužíš ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 07:21
@Veru1987
@elinka90 píše:
Muze to byt treba i 7 let. Po 3 letech to daji k soudu, tam to muze lezet i 2 roky pokud se nekdo odvolal, tak i delsi dobe, nez te exekutor najde atd. Zrid si datovou schranku, budou ti tam chodit listiny z uradu a statnich instituci. To ze neprebiras postu je nejvetsi blbost. Dluh muzou vymahat i po 10 letech a pokud nepodas rozklad, tak mas smulu a dluh se nepromlci.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 07:23

Děkuji moc, na výpisu práve nic nemám to už jsem zkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13453
21.2.20 07:46

Založení datové schránky trvá asi 5minut a pak má člověk všechno pod kontrolou. Proč jsi si ji do dnešního dne nezaložila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 08:02

@Janli nevěděla jsem, že nějaká taková možnost je, ale hned dnes se na to vrhnu. Můžu se ještě zeptat, jak se zřizuje? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
21.2.20 08:29

Asi bych sáhla po tužce a papíru a sepsala si, kde všude můžu dlužit, nevyjímaje, jestli mě někde stopnul revizor, jinak nechápu, jak jako nemůže vědět :lol:… Každopádně exekutor musí mít v ruce vykonatelné rozhodnutí, pokud si někde nepodepsala něco u notáře, tak je nejpravděpodobnější soudní rozhodnutí - a to by ti došla obsílka nejdřív z tama.
Změna trvalého pobytu je jedno z řešení, jak tě dobře dohledat, majitel bytu je už dneska dost dobře zákonem chráněný. Datová schránka je taky velmi dobrá volba!
Em, a exekutoři rozhodně spěchat nebudou, přece by nepřišli dobrovolně o nějaké ty úroky z prodlení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 08:34

@leylen moc se omlouvám, že to nevím… Měla jsem dost drsný život a chci se teď už usadit, snažím se si právě vše zjistit.. Děkuji moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 08:37

@leylen to jsem prave udělala, zjistila jsem si sepsala jsem si, kde můžu mít jaké dluhy. I jsem si vyjela výpis exekuci a tak právě nic nemám. Už jsem o volala pár věcí a tam taky nic, tak pokračují stále dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13453
21.2.20 08:40

@Veronicaaaa zajdeš na Czech point, na poštu nebo na úřad, a zažádáš o zřízení datové schránky. Poplatek je, tuším, dvě stovky a asi potřebuješ dva doklady. Všechny úřední věci ti od té doby budou chodit výhradně do schránky, úřady o existenci schránky vědí, nemusíš ji nikde hlásit. Přihlásíš se přes internet a nastavíš si upozornění na email. A pak už nikdy nemusíš řešit, že se ti ztratí nějaká pošta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 08:52

@Janli děkuji ti moc, tak to je opravdu jednoduché, hned po práci zajedu na poštu. Děkuji moc moc moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70691
21.2.20 09:21

@leylen Jo a ta obsílka by došla na to trvale bydliště, kde uz 11 neni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama