Existuje snadný porod?

45
27.8.17 10:12

Existuje snadný porod?

Existuje snadný porod? Pomáhají tomu homeopatika, maliník, Aniball či Epino nebo lněné semínko? A měl někdo jen krátce očistky? A podporují porodnice přirozený porod?
Platí, že kdo má nevolnosti, má holčičku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24574
27.8.17 10:15

Tak asi kazdy porod boli a je narocny. Ja mela bych rekla dobry porod i kdyz byl pres noc, takze jsem byla uz unavena rano hodne.
Nevolnosti jsem nemela a holku mam-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vbu
336
27.8.17 10:19

Existuje, znam par zen v okoli, ktere porod zabolel treba jen pri poslednim zatlaceni a cela prvni doba porodni byla legrace s bolestmi podobnymi MS. Jako lnenym seminkem, malinikem clovek nic neznazi, ale dle meho zalezi na x faktorech. Ja teda nezkousela Aniball ale ty ostatni veci ano a k nejakemu lehkemu porodu mi to nepomohlo. Nerikam, ze se to nedalo vydrzet, ale sranda to nebyla. Muj osobni nazor je, ze zalezi na genetice, velikosti ditete…Proste nekdo porodi rychle a v pohode, nekdo si to odmaka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
27.8.17 10:19

Dobrý porod si myslím závisí také na dobré fyzické kondici, kdo se celé těhotenství valí a nemá pak na to, to udýchat… Mimo. jiné, dle mého názoru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
27.8.17 10:21

To je hodne individuální ja třeba měla porod strašně rychlí během 20minut jsme se z 1cm otevrela k porodu a ihned tlak na konecnik ze jsem sama sla na chodbu pro doktorku aby me zkontrolovala ze to je jiny tlak a sama byla prekvapena a volala ostatní že rodim :lol: malinik jsem pila jinak nic, kamaradka cvicila s aniballem a mela jen jeden steh, jinak nevolnosti jsem nemela a mam holcicku, zato me šíleně palela žáha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vbu
336
27.8.17 10:23

@krukynka Urcite to ma vliv, ale podle me na bolestivost porodu treba ne. Ja cvicila az do porodu. Fyzicky se telo super vracelo do puvodniho stavu. Ale na samotny prubeh netusim, zda to melo vliv. Znam hodne holek kolem co se jen valely a porodily v pohode, jen pak treba postava se hur formovala. Treba ja mam malou kapacitu plic a sice cvicenim si to natrenuju, ale stejne mi prislo, ze se udusim :D A to jsem pred tehotenstvim ubehla pulmaraton, do porodu chodila plavat a na orbitrek, jogu a tehu cviceni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5760
27.8.17 10:28

@ghzkmk já myslím, že je to hooodně individuální. Já první dítě rodila v 34, mám jen 160 cm a v době porodu jsem měla tak 60 kg - takže drobná ženská.
Celé těhu jsem byla v pohybu, ale poslední 2 měsíce jsem už jen mohla ležet - hrozil předčasný porod.
A to že jsem rodila, vím, jen díky tomu, že mám doma syna. Ty opravdové porodní bolesti začaly půl hodiny před tím, než se malý narodil, před tím jsem necítila vůbec nic a na bolest při samotném tlačení si vůbec nepamatuju.
V sedm ráno začala odtékat plodovka, v devět ráno byl na světě…
Takže můj názor, jak který porod.
Za mě porod bolel minimálně i přesto, že jsem měla nástřih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
27.8.17 10:34
@ghzkmk píše:
Existuje snadný porod? Pomáhají tomu homeopatika, maliník, Aniball či Epino nebo lněné semínko? A měl někdo jen krátce očistky? A podporují porodnice přirozený porod?
Platí, že kdo má nevolnosti, má holčičku?

Já si troufám říct, že jsem měla 3 snadné porody. Ne, že by mě nic nebolelo, že by to bylo něco příjemného, ale byly rychlé a dalo se to vydržet. Nic z uvedených pomůcek jsem nepoužívala ani žádné čaje, semínka apod. Prostě to mám asi dané od přírody. Jinak nástřih jsem měla u prvního, pak už vždy bez poranění a je to pořádný rozdíl.
Přirozený porod znamená pro každou ženu něco jiného, takže těžko všem ve všem vyhovět.
Doplnění:nevolnosti na pohlaví nezáleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
27.8.17 10:37

Já jsem rodila o měsíc dřív..takže malé miminko (2200g) a chtělo se mu rychle na svět..od 1. kontrakce bylo za 50min po všem ;) Pár kontrakcí jsem si prodýchala, ale nebyly nijak hrozné a pak už jsem mohla tlačit..asi na 5 zatlačení byla holčička venku. Maliník, lněné semínko ani Aniball jsem vyzkoušet nestihla. Zvládli jsme to bez nástřihu, takže hojení rychlé a očistky cca 3 týdny. Každý porod je jiný a ten můj byl asi za odměnu :) Nevolnosti jsem neměla, ale mohla jsem se utlouct po sladkém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
27.8.17 10:45

První dva porody šílenost :roll:..třetí porod byl skoro bezbolestný, brnkačka ;)…Takže každý porod je jiný a nic si myslím na to nemá vliv…Ale zase u třetího dítětě mi opravdu bylo strašně zle..5 měsícu v kuse :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
27.8.17 11:06

Nejsou na to žádné tabulky, nic, na co by se člověk mohl spolehnout. Každý porod je individuální, i u té samé ženy. Mě bylo zle na začátku dva měsíce tak, že jsem nemohla jíst a zvracela i vodu. A výsledkem dvou těhotenstvích jsou dva kluci.
Prvního jsem přenášela, takže jsem zkoušela všechny babské rady a nezabralo nic.
A snadný porod určitě existuje. Považuji za snadný porod takový, který netrval moc dlouho, bolesti šly udýchat, miminko se narodilo snadno a v pořádku. A takový jsem měla druhý porod a vzpomínám na něj moc ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
27.8.17 11:09

Ja se přidám se super porodem :kytka: rodili jsme 3hodiny. Kontrakce nebyli nic extra a pritel usnul, ze prej je to nuda :mrgreen: na tri zatlačení byl venku :dance: nadherny porod. Rada na nej vzpominam az mi je lito ze to je tak rychle pryc :mrgreen:
Pila jsem malinik a s aniballem nacviceno 26cm.
Muj nazor je ten ze hodna zalezi na přístupu. Pokud jdes rodit s tim ze to bude bolet a bude to masakr, tak to tak bude…
Ja se na porod těšila. Trénovala uvolňování a opravdu jsem kontrakce vzala jak přišli - tak odešli… ono telo vi co dela a většinou mu člověk svym pristupem brani… hrozne me prekvapilo jak i telo tlacilo za me… ja.mu jen pomahala :palec:

Jinak byl to muj druhy porod, ale prvni byl akutni cisar :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
27.8.17 11:17

Ano sice jsem mela komlikace v tehotenstvi 3 tydny jsem musela lezet. Byla jsem od 33 tt otevrena bez bolesti na 8 cm. Rodila jsem 37+5tt. Od prvni slabsi bolesti byla dcera do 2 hodin na svete. Bez nastrihu se 3 stehy. Ocistky slabe a do 3 tydnu klid. Pila jsem malinik a lneny seminko. Nic vic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44209
27.8.17 11:36

Řekla bych že jo. Nějak extra jsem to nepřeháněla s nějakými přípravami, žádné cvičení, přírava porodního plánu apod. Jen jsem pila maliník a lněné semínko, když jsem si teda náhodou vzpomněla :D A porod začal cca o půlnoci, ale to jsem netušila, že jde o porod. Jen mě rozbolelo břicho a musela jsem neustále na záchod, takže jsem myslela, že mi je špatně toho, že jsem se večer přejedla čokoládou. Až při příjezdu do porodnice mi doktorka cca v 5:30 ráno řekla, že rodím :D a za hodinu a půl byl kluk na světě :D s malým nástřihem (cca 3 stehy), protože porod postupoval rychle a potrhal by mě. očistky jsme měla tedy skoro celý šestinedělí, ale nebylo to nic hroznýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
27.8.17 11:48

@ghzkmk 1) porod je jen tak snadný, nakolik to sama pripustis. 2) těžko říct co skutečně pomůže a co je placebo. Ja během dvou těhotenství/porodu nezkusila nic z toho a porody byly co do náročnosti velmi odlišné. 3) ocistky mi vzdy trvaly velmi krátce, z porodnice uz jsem odchazela s tim ze je to jen takový světly hlen, trvající max další tyden. Pak uz nic. 4) z me dvojité zkušenosti z jedine porodnice mohu říct ano, tato podporuje přirozený porod. 5) nevolnosti jsem mela jen u prvniho těhotenství, sice bez zvracení, ale zato velký a dost jsem trpěla nechutenstvim, druhe těhotenství mi kromě velmi slabého tlaku a častého motani hlavy nic nebylo, a mam dva kluky.
Takže si vyber :lol: jako řekla bych, ze druhy porod byl ve srovnání s tim prvním velmi snadný a rychlý. Ale porad to byl porod co k. urevsky bolí a opakovat uz netřeba :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama