Extrémní puberta

Anonymní
14.5.21 16:58

Extrémní puberta - anonymně

Ahoj, podělte se prosím jaké potíže jste měli s dětmi, které měly náročnou pubertu? Jedno z našich dětí nám dává pořádně zabrat a zajímalo by mě jestli se to srovnalo, nebo pak se problémy vlekly do dospělosti
Pište anonymně, ať děti veřejně nepomlouvame
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
823
14.5.21 17:05

Dite mam teprve na ceste, ale moje puberta ve zkratce:

• Alkoholove dychanky od 14
  • Utikani z domu (kdyz me zamkli v pokoji, vylomila jsem dvere)
  • Studijni prumer na stredni okolo 3,6, z jednoho predmetu jsem propadla
  • Same konflikty, nerespektovani autorit atd. atd.

Navazujici jsem skoncila s prumerem 1,0, mam na ceste doktorat, vedouci pozici a vetsinu casu jsem klidna jako beranek :mrgreen: :lol: Temperament mi zustal a jsem za nej rada, jen jsem dostala rozum… cca nekde mezi tretakem a ctvrtakem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:06

@Sardelka Děkuji, tak hned mám lepší den :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:08

U nás to byl taky extrém..s manželem jsme přitvrdili a jasně nastavili pravidla co a jak a jaký budou padat tresty při porušení a postupně je zvyšovali..pak se konečně asi po půl roce srovnali

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:17

U nás jde o holku a především jak jsou ty náročné dny v měsíci vždy tak je to šílenost, jak není po jejím, vyhrožuje útěkem z domu, sebevraždou, záškoláctvím…přitom se učí dobře, známky má perfektní, ale autority problém, vzteklá, podrážděná, z principu nechce poslouchat. Jsme z toho unavení. Starší kluk je v pohodě, mladší holka taky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:19

Já mám zatím dceru malou, ale můžu povědět, co jsem vyváděla já. Přestože jsem byla hodné a klidné dítě, pubertu jsem tak klidnou neměla a rodiče si se mnou užili svoje. Chytla jsem se blbé party, kde se kouřily cigarety, mluvilo se sprostě… Trvalo to cca od 13ti let, v 15ti už jsem byla rozumnější a s partou už ven nechodila, měla jsem přítele a už jsem se celkem uklidnila, avšak cigarety pokračovaly bohužel dál. Nekouřím až od svých 20 let. V tom blbém období jsem se i zhoršila ve škole (bývala jsem vždy jedničkářka na gymplu), jednou nebo dvakrát jsem i byla za školou, na to mi rodiče pak přišli. Také jsem mockrát rodičům bohužel lhala v tom, kam jdu a jak budu trávit čas. Jednou jsem i utekla z domu, naštěstí jsem se rodičům brzy ozvala a vrátila se. Také jsem poměrně brzy začala sexuálně žít. Jako 17ti letá jsem pak trpěla anorexií, následovaly deprese, dokonce i pokus o sebevraždu, kdy se mi to málem povedlo. Za to ale nemohla puberta, o pár let později mi byla diagnostikována bipolární porucha, o které se drive nevědělo. I když to zní strašlivě, tak vždy jsem měla u rodičů oporu, lásku a celý život k nim mam velmi blízký vztah. Myslím, že to hodně pomáhalo, abych nevyváděla ještě víc. Do dospělosti se to se mnou až na tu bipolární poruchu netáhne. Nekouřím, žiju slušně, mám dobrou práci, mám úžasnou malou dceru, úžasného chlapa, další miminko na cestě, s rodiči výjimečně blízký vztah. Dokonce i tu bipolarku nyní zvládám bez léků. Co tak znám z okolí, tak spousta lidí v pubertě blbne a vyvádí, ale netrvá to věčně. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:19
@Anonymní píše:
U nás to byl taky extrém..s manželem jsme přitvrdili a jasně nastavili pravidla co a jak a jaký budou padat tresty při porušení a postupně je zvyšovali..pak se konečně asi po půl roce srovnali

Můžu se anonymně zeptat na ty tresty, co vám fungovalo? Radila jsem se i s psychologem a nebyl ani proti fyzickému trestu přiměřenému tedy, zkoušeli jsme ji tím zatím jen hrozit, ale nebojí se, protože nedostala nikdy. Ostatní tresty buď bojkotuje, nebo jí nevadí

• Citovat
  • Nahlásit
4030
14.5.21 17:23

Ja byla puberťák na vraždu. Od trinacti s blbou partou, cigara, nastesti jsem v 15 zacla chodit s dobrym klukem, takze jsem se srovnala, ale neprala bych se nikomu a doufam, ze moje deti mi to nevrátí 🙏 😂 byla jsem fakt strevo. A je to pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
14.5.21 17:29

U holek mi připadá, že je puberta téměř vždy mnohem horší. Párty, večírky, alkohol, drogy, chlapi. ale často se rychle vzpamatujou. Revolta vůči rodičům a útěky taky. Pokud tam je dobrý základ, vzpamatuje se, neboj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:34
@Anonymní píše:
Můžu se anonymně zeptat na ty tresty, co vám fungovalo? Radila jsem se i s psychologem a nebyl ani proti fyzickému trestu přiměřenému tedy, zkoušeli jsme ji tím zatím jen hrozit, ale nebojí se, protože nedostala nikdy. Ostatní tresty buď bojkotuje, nebo jí nevadí

Zezačátku to bylo jen sebrání kapesného a vždy v 6 jsme dceři sebrali noťas i mobil. Mobil dostala před odchodem do školy a noťas až když měla hotové úkoly a byla „naučená“ (nikdy jsem ji nezkoušela, takže spíš naučená nebyla) a dostala ho jen na 2 hodiny..to nepomohlo a vzhledem k tomu, že byla bez kapesného, kradla nám peníze z peněženky při každé vhodné příležitosti..vždy jsme se divili, kde je např ta 100 co nám vrátila pokladní z nákupu apod, dcera měla záhadným způsobem nové věci, tak jsme připravili past, manžel tenkrát hrozně vyjel a vrazil jí i facku a seřval ji. Týden s námi nemluvila a když jo, byla drzá apod. Manžel řekl, že už na ní nemá nervy a že pokud bude pokračovat tímhle stylem, jde od nás..buď ji prostě vyhodí z domu a ať si dělá co chce, nebo jí dáme do děcáku..tomu samozřejmě nevěřila, tak si vyhledal právník a na internetu našel nějaké podklady k tomu, které jsme vyplnili a schválně je nechali na očích..dcera si jich všimla, přečetla, rozbrečela a druhý den byla jak vyměněna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
923
14.5.21 17:36
@Anonymní píše:
Můžu se anonymně zeptat na ty tresty, co vám fungovalo? Radila jsem se i s psychologem a nebyl ani proti fyzickému trestu přiměřenému tedy, zkoušeli jsme ji tím zatím jen hrozit, ale nebojí se, protože nedostala nikdy. Ostatní tresty buď bojkotuje, nebo jí nevadí

Vám psycholog poradil bít puberťáka? 8o to bych asi hodně rychle šla někam jinam. Zkuste si vzpomenout, jak byste se v jejich věku cítila vy, kdybyste dostala facku atd. Tohle je nejrychlejší cesta, jak úplně pohřbít jakoukoliv důvěru a vztah mezi vámi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:37

Jo, právníka nekontaktoval, jen si nějakého vyhledal a nechal to svítit má noťasu a šel do sprchy, dcera vždy když vyšla z pokoje, šla okolo stolu a všimla se

• Citovat
  • Nahlásit
1274
14.5.21 17:39
@Anonymní píše:
Zezačátku to bylo jen sebrání kapesného a vždy v 6 jsme dceři sebrali noťas i mobil. Mobil dostala před odchodem do školy a noťas až když měla hotové úkoly a byla „naučená“ (nikdy jsem ji nezkoušela, takže spíš naučená nebyla) a dostala ho jen na 2 hodiny..to nepomohlo a vzhledem k tomu, že byla bez kapesného, kradla nám peníze z peněženky při každé vhodné příležitosti..vždy jsme se divili, kde je např ta 100 co nám vrátila pokladní z nákupu apod, dcera měla záhadným způsobem nové věci, tak jsme připravili past, manžel tenkrát hrozně vyjel a vrazil jí i facku a seřval ji. Týden s námi nemluvila a když jo, byla drzá apod. Manžel řekl, že už na ní nemá nervy a že pokud bude pokračovat tímhle stylem, jde od nás..buď ji prostě vyhodí z domu a ať si dělá co chce, nebo jí dáme do děcáku..tomu samozřejmě nevěřila, tak si vyhledal právník a na internetu našel nějaké podklady k tomu, které jsme vyplnili a schválně je nechali na očích..dcera si jich všimla, přečetla, rozbrečela a druhý den byla jak vyměněna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hustěěěě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:44
@DeeSocialWorker píše:
Vám psycholog poradil bít puberťáka? 8o to bych asi hodně rychle šla někam jinam. Zkuste si vzpomenout, jak byste se v jejich věku cítila vy, kdybyste dostala facku atd. Tohle je nejrychlejší cesta, jak úplně pohřbít jakoukoliv důvěru a vztah mezi vámi.

Já jich pár chytla, táta byl přísný a jsem za to dnes ráda, nikdy jsem nekourila, nepila a měla jsem u rodičů respekt. Každopádně nemám na toto žádný názor, mnoho psychologů i na internetu v odpovědích schvaluje fyzické tresty, jiný od nich odrazují. Myslím si že správně použity může být vhodný, ale najít tu správnou chvíli a míru nemusí být lehké

• Citovat
  • Nahlásit
1663
14.5.21 17:57
@DeeSocialWorker píše:
Vám psycholog poradil bít puberťáka? 8o to bych asi hodně rychle šla někam jinam. Zkuste si vzpomenout, jak byste se v jejich věku cítila vy, kdybyste dostala facku atd. Tohle je nejrychlejší cesta, jak úplně pohřbít jakoukoliv důvěru a vztah mezi vámi.
Škoda každé rány která padne vedle. Některé děti by to vážně potřebovaly.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat