Jak odstranit silnou vrstvu vodního kamene?

51
19.8.15 16:20

Fakt silná vrstva vodního kamene

Zdravím,
dělala jsem u babi větší úklid jako vždy jednou za čas a našla jsem pod kohoutkem nad vanou strašně silnou vrstvu sanytru.
Baterie u zdi odkapávala, babi si toho nevšimla a jsou tam málem krápníky :-)

Běžnými koupelnovými čističi na vodní kámen to nejde.
A vzhledem k tomu, že je to na kachličkách na stěně, nejde na to ani nalít ocet apod., všechno to hned steče.

Co s tím?
Máte radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5943
19.8.15 16:28

Než obyčejný ocet zkuste použít octový čistič (do prodává DM - http://www.dm-drogeriemarkt.cz/…_cistic.html - mám s ním dobré zkušenosti) a opakovaně nechat působit

Ale já mám dobré zkušenosti s kyselinou citronovou - ale jak to dostat na vertikální stěnu mne fakt nenapadá

Ale před týdnem jsme na sprchový kout (obkladačky a sklo) použil z DM: Univerzální čistič Power (http://www.dm-drogeriemarkt.cz/…c_power.html)

a na to, že ten kout byl zarostlý kamenem za celý rok (byl jsem línej to vyčistit) - tak jsem to aplikoval 2× a vypadá jak nový!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20718
19.8.15 16:32

Tak za mě https://www.eva.cz/…a/pulirapid/ nedám na to dopustit a fakt funguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
19.8.15 16:34

My mame tvrdou vodu a kachlicky na zdi jsem drhla houbickou na nadobi a octem :? Doporucuju ale rukavice :oops: stikalo to, ale zas jen tam kde kamen byl, takze v pohode. Jen drina neskutecna :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20718
19.8.15 16:38

@misi11 zkus to moje hlavně je to bez dřiny  ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
19.8.15 16:41
@Lima69 píše:
@misi11 zkus to moje hlavně je to bez dřiny ;)

Nj, ale uz vidim jak to tu nejde sezenu v klasika drogerce :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
19.8.15 16:45

A který konkrétně? Na rez a vodní kámen nebo na vápenaté usazeniny…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
19.8.15 16:46

@misi11 tohle mají v KAŽDÉ drogerce. U nás dokonce i v Albertovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
19.8.15 16:48
@misi11 píše:
My mame tvrdou vodu a kachlicky na zdi jsem drhla houbickou na nadobi a octem :? Doporucuju ale rukavice :oops: stikalo to, ale zas jen tam kde kamen byl, takze v pohode. Jen drina neskutecna :roll:

tak alespoň ten octový čistič - je to silnější koncentrace než normální ocet. (normální ocet má 8%, octový čistič zhruba 25%)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
19.8.15 16:49
@berry4 píše:
@misi11 tohle mají v KAŽDÉ drogerce. U nás dokonce i v Albertovi.

Diky, omrknu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
19.8.15 16:49

Použij kuchyňské utěrky. Namoč je v octu a přilož je na příslušné místo. Nech to tam tak dvě hodiny. Pokud se to úplně neodstraní, tak znovu. Nebo můžeš taky použít silný roztok kyseliny citrónové. Ta nesmrdí, ale zase mi přijde, že tak účinně nečistí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
19.8.15 16:51
@Dundee2 píše:
tak alespoň ten octový čistič - je to silnější koncentrace než normální ocet. (normální ocet má 8%, octový čistič zhruba 25%)

Tak ja drhnu koupelnu obden, takze mi to neprijde, ze by tam bylo kdovi co hroznyho. Extrem byl kdyz jsem se do toho pustila po mesicu, to jsem nestacila zasnout :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
19.8.15 16:51

Zkusila bych něco na WC na vodní kámen. Není to tak moc tekuté, když to poleješ, trochu tam zůstane a mnohem lépe to na to zabírá. Mě se takhle povedlo taky vyčistit usazeniny, které jsem předtím pořád drhla klasickými čističi na umyvadla a stejně to nikdy nešlo, pak jsem to polila domestosem, nechala působit asi hodinu a pak vzala drátěnkou na nádobí a šlo to dobře :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20718
19.8.15 16:53
@misi11 píše:
Nj, ale uz vidim jak to tu nejde sezenu v klasika drogerce :|
seženeš, když tak objednej
@Nadixx píše:
A který konkrétně? Na rez a vodní kámen nebo na vápenaté usazeniny…?

na vodní kámen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
19.8.15 16:56

Zahřátý ocet pracuje o mnoho rychleji (klidně skoro k bodu varu). Namočit tamponky, papírovou utěrku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama