Problém s elektrikou a sousedem

Anonymní
13.8.15 12:38

Problém s elektrikou a sousedem

Ahoj holky, radši anonymně, nevím, jestli sem nechodí i někdo, kdo by to číst neměl.

Mám prosbičku. Bydlíme v nájmu ( bytovka o pár bytech) a majitel bydlí jinde, ale hned vedle má zahradu, kde má postavenou dle něho garáž, ale nahoře má normální byt a stavba je zděná.
Nějak jsem to neřešila, ale překvapilo mě, že mi nedávno přišla jeho paní s elektrikářem, že jim tam blbne elektřina a šli k nám do bytu na pojistky. Pak jsem se teda už koukla do katastru a tam je to vedené jako zemědělský půdní fond, tudíž se tam stavět asi dle mého nesmí a asi ani elektřinu by mu tam nedovolili, pokud je ta stavba na černo.
Takže se ptám..je možný, že jede pan domácí na naši elektřinu a my mu to platíme???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3791
13.8.15 12:40

A kolik za tu elektřinu platíte? To jde vidět na první pohled.

Příspěvek upraven 13.08.15 v 12:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
13.8.15 12:41

Kolik platíte za el? :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
6564
13.8.15 12:41

Jo možný to je. večer až se tam bude svítít tak vyhod svůj jistič hned u hodin a jestli tam zhasne tak je to jasný.
Nebo vyhoˇˇd všechny svoje jističe za hodinama ( nebo všechno vypni) a koukej na hodiny jestli se točí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
13.8.15 12:42
@jakanas píše:
Jo možný to je. večer až se tam bude svítít tak vyhod svůj jistič hned u hodin a jestli tam zhasne tak je to jasný.
Nebo vyhoˇˇd všechny svoje jističe za hodinama ( nebo všechno vypni) a koukej na hodiny jestli se točí.
:palec: :palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.8.15 12:42

No my máme komplet poplatky dohromady.Vodu,elektřinu atd.Ale jsem tu skoro dva roky a vyúčtování jsme ještě neviděli. Jak říkám, neřešili jsme to, ale ted už jsem se po tom začala pídit.

• Nahlásit
  • Citovat
3791
13.8.15 12:46
@Anonymní píše:
No my máme komplet poplatky dohromady.Vodu,elektřinu atd.Ale jsem tu skoro dva roky a vyúčtování jsme ještě neviděli. Jak říkám, neřešili jsme to, ale ted už jsem se po tom začala pídit.

No tak pokud nevíte ani částku jako platíte, tak ano zřejmě Vás nějakým způsobem majitel natahuje i kdyby na Vás elektřinu neodebíral. Zřejmě to bere tak, že vy mu dáte nějakou částku, kterou si řekl od voka on k tomu přihodí kolik bude chybět a svítite oba dva. Pokud jste dva roky nechtěli vidět vyúčtování, nic jste nedopláceli ani vám nevraceli, tak využil toho, že je Vám to putná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 12:48
@jakanas píše:
Nebo vyhoˇˇd všechny svoje jističe za hodinama ( nebo všechno vypni) a koukej na hodiny jestli se točí.

Ježiš..já jsem pitomá. Že mě to nenapadlo hned :potlesk: už mi asi mozek stávkuje z toho horka..tak doufám, že se tam dnes večer bude svítit. Teda jsem na to zvědavá..a jestli to tam zhasne..tak to bude asi síla až to přítel zjistí :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.8.15 12:50
@evill píše:
No tak pokud nevíte ani částku jako platíte, tak ano zřejmě Vás nějakým způsobem majitel natahuje i kdyby na Vás elektřinu neodebíral. Zřejmě to bere tak, že vy mu dáte nějakou částku, kterou si řekl od voka on k tomu přihodí kolik bude chybět a svítite oba dva. Pokud jste dva roky nechtěli vidět vyúčtování, nic jste nedopláceli ani vám nevraceli, tak využil toho, že je Vám to putná.

Dnes zkusím v noci pokud se tam bude svítit, vypnout ty jističe a pokud to zhasne i u nich, tak budu chtít vidět veškeré vyúčtování zpětně. Myslela jsem, že prostě jsme lidi a jedeme fér..bohužel, to tak asi nevypadá :(

• Nahlásit
  • Citovat
68976
13.8.15 12:52
@Anonymní píše:
Dnes zkusím v noci pokud se tam bude svítit, vypnout ty jističe a pokud to zhasne i u nich, tak budu chtít vidět veškeré vyúčtování zpětně. Myslela jsem, že prostě jsme lidi a jedeme fér..bohužel, to tak asi nevypadá :(

No, ono záleží, co máte uvedeno ve smlouvě… klidně taky může výt formulovaná tak, že ty poplatky jsou tolik a tolik (tedy pevná částka bez ohledu na spotřebu), nikoliv, že se jedná o zálohové platby a vyúčtování podle spotřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
13.8.15 12:53
@Anonymní píše:
No my máme komplet poplatky dohromady.Vodu,elektřinu atd.Ale jsem tu skoro dva roky a vyúčtování jsme ještě neviděli. Jak říkám, neřešili jsme to, ale ted už jsem se po tom začala pídit.

no ale pokud mate pevnou castku za bydleni sakumprask, tak vam to muze byt putna dal, vy jste s touto castkou souhlasili, vyhovovala vam, tak v cem je problem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 12:57
@Bibi239 píše:
no ale pokud mate pevnou castku za bydleni sakumprask, tak vam to muze byt putna dal, vy jste s touto castkou souhlasili, vyhovovala vam, tak v cem je problem? :nevim:

Ne, je tam, že při přeplatku nebo nedoplatku se částka dorovná. Ale on zatím nikdy s tím vyučtováním nepřišel. Ale když to vypnu a on bude svítit dál, tak teda asi můžu být v klidu ne? Nebo je i tak varianta, že by měl třeba svoje pojistky atd? Já se koukala a on nemá nikde na zahrade ani tu skřín na rozvod prostě nic..takže mi to čím dál tím víc vrtá hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
69307
13.8.15 12:59

No já si taky myslím, že pokud platíš pevnou částku, není tam nic o doplatcích a přeplatcích, nemáte hlášený elektroměr na sebe, tak v podstatě on nejede na vás, ale vy na něj s tím, že mu dle smlouvy platíte paušální dohodnutou částku. Kdybyste měli elektřinu na sebe na čezu, byal by to jiná, takhle on nedělá nic špatného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
13.8.15 13:01
@Anonymní píše:
Ne, je tam, že při přeplatku nebo nedoplatku se částka dorovná. Ale on zatím nikdy s tím vyučtováním nepřišel. Ale když to vypnu a on bude svítit dál, tak teda asi můžu být v klidu ne? Nebo je i tak varianta, že by měl třeba svoje pojistky atd? Já se koukala a on nemá nikde na zahrade ani tu skřín na rozvod prostě nic..takže mi to čím dál tím víc vrtá hlavou.

jo takto, no to potom jo. Pokud je v katastru zemedelska puda, tak to ma postavene na cerno a elektrinu natazenou od vas. V tom pripade vam jsou vyuctovani celjem naprd, protoze v tom bude jeste jeho spotreba, vrchol drzosti by bylo, kdyby po vas pak chtel nedoplatek, ktery vznikl vasi spotrebou navic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68976
13.8.15 13:03

@Bibi239 To, že je v katastru zemědělská půda vůbec nic nevypovídá o tom, zda stavba je či není načerno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama