Farmaceuticky asistent dis.-denní forma studia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie4B
Stálice 69 příspěvků 05.10.14 00:11
farmaceuticky asistent dis.-denní forma studia

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak vypadá denní forma vzdělání, zda se da stihat při práci nebo brigádě :)jjestli je škola naročná a, co se týče praxe, kolik hodin musí mít. Předem se omlouvám, jestli je takové téma založeno, ale chtěla bych vědět vic, kdo má s tím zkušenosti. Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 05.10.14 00:44

@Lucie4B Denní studium je denní studium, takže docházka po-pá dopoledne, občas zasahující až do odpoledních hodin. Když je praxe, tak minimálně na 6 hodin denně.
Existuje i dálkové studium, jestli pracuješ.

Lucie4B
Stálice 69 příspěvků 05.10.14 18:58

@lekarnicka28 a mohu se zeptat, ty studuješ Farmaceutického asistenta? :) je to náročné :)?dá se to zvládat? :)

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 06.10.14 00:48

@Lucie4B ne, nestudovala, jsem magistra farmacie, ale farmaceutické asistentky jsem 2 roky učila jeden předmět coby externista.

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 06.10.14 00:51

.. a jestli se to dá zvládat.. Jistě že dá. Ale strašlivě záleží, jak dobře ti nové věci lezou do hlavy, zda jsi ochotná tomu nějaký čas věnovat, bez učení to prostě nejde a jakou a jak náročnou to máš práci. Denní studium a práce na plný úvazek, no nevím nevím. Jak říkám, existuje i dálkové studium, je to časově přizpůsobené lidem, co chodí do práce.

romulkaa
Závislačka 4339 příspěvků 06.10.14 06:20

@lekarnicka28 muzu se zeptat jaky mivaji asistentky plat cisteho? Cca

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 06.10.14 16:49

To se fakt hrozne liší..to vám si nejsem moc schopná napsat..sama bych jen hádala.. 10-15 čistého?
Tahle práce není jednoduchá, nedá se dělat jen kvůli penězům, je tam velká zodpovědnost, povinnost celoživotního vzdělávání a školení, s lidmi, a kor nemocnými, není vždy je jednoduché pořízení.. Práce je to krásná, ale musí to člověka bavit, musí k tomu lidskému tělu a léčení mít vztah. Není to jen prodavačka v lékárně, která markuje 112,50 ;)

Lucie4B
Stálice 69 příspěvků 06.10.14 18:41

@lekarnicka28 no určitě bych se učila :) to ano, jelikož si myslím, že bez učení to ani nepůjde, práce mě velice láká i to samotné studium. a co se týče pplatu ve velkých městech také krasné :). Jinak zatím nepracuji ale chtěla bych brigádně :) zda by se to dalo stíhat :) :kytka:

romulkaa
Závislačka 4339 příspěvků 07.10.14 09:41

@lekarnicka28 řekla bych, že to určitě nebude jednotvárná práce, stereotyp..určitě tam zodpovědnost bude. Chci se zeptat, když třeba asistentka připravuje nějaký roztok na recept, kontroluje ji magistra? Aby nepřipravila něco špatně

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 07.10.14 12:47

@romulkaa jsou masti, roztoky, které připravuje laborantka, jsou takové, které smí připravovat jen magistry. A každý si za svou práci nese zodpovědnost sám, nikdo nikomu nestojí za zadkem, aby ho kontroloval a vodil za ručičku, na to tam není čas. Samozřejmě vyjma praxe během školy a těsně po ní, tam ano, tam se hlídá, pomáhá, učí.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 07.10.14 19:28

Dcera studuje denní formou druhým rokem a hodně učit se opravdu musí. Šla ze zdrávky, takže v něčem měla náskok (latina, anatomie, základy farmakologie, některý odborný výrazy), ale zase byla bitá ve znalostech z chemie, ta je na zdrávce jen dva roky a dost omezená. Několik studentů už odpadlo, neudělali některý zkoušky. Myslím, že nejhůř je na tom ten, kdo jde na tento obor z obchodky nebo z pedagogický školy, protože ten se musí učit v podstatě vše a nemá na co navázat.

KristyM
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 07.10.14 19:50

@Lucie4B kolegyně vystudovala prezenční formu při zaměstnání. Záleží, jakou práci bys brigádně dělala a jakou bys měla pracovní dobu. Myslím, ale že s pevnou vůlí a ctižádostí jde všechno =)
Jinak plat se pohybuje jak již někdo psal cca 13tis. čistého.
Praxe tam nějaká je, nevím už přesně jaká. Určitě je ale v prváku a pak ve třeťáku. Myslím, že se to dá zjistit na nějakém přehledu studijního programu..?

aprazanda
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 07.10.14 20:45

Na denním studiu je praxe 3 týdny v každným ročníku. Jinak u dcery je to tak, že po dohodě studenti nemusí docházet pravidelně do školy a můžou při ní pracovat, je tam nějaká tolerance zameškaných hodin, je to umožněno právě kvůli sociálním důvodům

Lucie4B
Stálice 69 příspěvků 08.10.14 16:21

@aprazanda Děkuji moc :) já studuji Szš a je pravda, že chemie nic moc :/ což mě dost mrzí ale myslím si, že se to dohnat dá :)a baví ji to? :) jaký má na to osbní názor? :)

Lucie4B
Stálice 69 příspěvků 08.10.14 16:23

@KristyM no plat, co jsem se dívala tak je pěkný ve velkých městech, jak už se zmínily slečny, že nejspíš záleži, v které lékarně člověk pracuje :). Tak jsem zvědavá :) zda se tam vůbec na tu školu dostanu:/

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >