Farmakologická miniinterupce

Anonymní
1.6.18 11:27

Farmakologická miniinterupce

Ahoj všem,
předem chci říct, abyste si odpustili případné negativní reakce na UPT a rýpání, které je mimo mísu, jelikož máme pro tuto volbu závažné důvody. Jsem v 5tt a čeká mě farmakologicky vedená miniinterrupce, na vlastní přání. Můj dotaz se skládá ze dvou částí. První souvisí s tím, co mě velice nemile zaskočilo v nemocnici, kam jsem volala. Řekli, že první 2tablety se podají proto, aby se ukončila srdeční činnost plodu. ALE já jsem opravdu v ranném stadiu, kdy ještě srdeční činnost není a tak to cítím jako menší zlo, vím, že kdyby to mělo bijící srdce, nesla bych to mnohem hůře. Sestra mi řekla, že se ty první pilulky podají až po vyšetření, kde právě potřebují vidět tu srdeční činnost. A já se ptám PROČ? :nevim: Když vím jistě, že ukončit chci a potřebuji, proč mě v tom nechávají a čekají, až se vyvine srdce (aby ho pak umrtvili)? Přijde mi to na hlavu. :zed:
Můj první dotaz proto zní - je toto opravdu běžná praxe a musí se s farmaky čekat, dokud nebude vidět bijící srdce?
Druhý dotaz - vy, co máte farmako. interrupci za sebou, podělíte se o zkušenost?
Moc děkuji předem za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.6.18 11:36

Prosím anonymně, citlivé.

Podstoupila jsem farmako miniinterrupci ze zdravotních důvodů. Na srdeční činnost se opravdu nečekalo, první tabletu jsem brala v 5 + 3 tt. Tato tableta zablokuje vylučování nějakého hormony, díky kterému je vyživován plod. Za 2 dny se podá druhá tableta, která slouží k vypuzení plodu. Po první tabletě jsem byla fyzicky v pohodě (opominu psychickou stránku), když jsem měla jít pro druhou tabletu, doporučila mi doktorka, ať si předem vezmu něco proti bolesti. Dala jsem na její radu, pocítila jsem pár křečí, ale bylo to něco jako silnější menstruace. Krvácela jsem asi dva dny, než plod vyšel (ani jsem nezaznamenala, je to prostě v tomto stádiu ještě maličký), potom bylo už jenom špinění, Naštěstí proběhlo vše bez komplikací a nic tam nezůstalo. Tak přeji hodně štěstí, a bezproblémový průběh, jako jsem měla já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 11:52
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, citlivé.Podstoupila jsem farmako miniinterrupci ze zdravotních důvodů. Na srdeční činnost se opravdu nečekalo, první tabletu jsem brala v 5 + 3 tt. Tato tableta zablokuje vylučování nějakého hormony, díky kterému je vyživován plod. Za 2 dny se podá druhá tableta, která slouží k vypuzení plodu. Po první tabletě jsem byla fyzicky v pohodě (opominu psychickou stránku), když jsem měla jít pro druhou tabletu, doporučila mi doktorka, ať si předem vezmu něco proti bolesti. Dala jsem na její radu, pocítila jsem pár křečí, ale bylo to něco jako silnější menstruace. Krvácela jsem asi dva dny, než plod vyšel (ani jsem nezaznamenala, je to prostě v tomto stádiu ještě maličký), potom bylo už jenom špinění, Naštěstí proběhlo vše bez komplikací a nic tam nezůstalo. Tak přeji hodně štěstí, a bezproblémový průběh, jako jsem měla já.

Díky moc za reakci, já teda nerozumím tomu, proč potřebují vidět to srdíčko, hodně mě to zarazilo. Teď se obávám, že pojedu v pondělí tam do nemocnice podle domluvy (to budu na začátku 6tt) a řeknou, že protože nevidí srdíčko, musím přijet znova. Hrozná představa :zed: :zed: nejde o přerušení, já nezvládám právě to těhotenství hlavně fyzicky, zvracím, je mi slabo, zle, nemůžu spát. Nechci v tom už déle setrvávat.

• Citovat
  • Nahlásit
1178
1.6.18 13:17

Zkusenost nemam, ale srdicko jsem u vsech deti mela v rozmezi 5+2 az 5+6 :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
1.6.18 13:27

Ahoj, nejde ani tak o srdíčko (které se mimochodem vyvíjí už od 21. dne těhotenství), ale je nutné potvrdit těhotenství ultrazvukem a vyloučit mimoděložní těhotenství. V takovém případě by totiž tablety mohly vyvolat závažné komplikace. Přeju hodně sil a ať to máš brzy za sebou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:44

Ahoj, mám tuto interupci za sebou, taky mi bylo řečeno, že musí být prokazatelně na ultrazvuku vidět bijící srdíčko.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:47

U mě vše odešlo již po těch prvních tabletách ( večer ). Prý se to stává. Po dalších tabletách jsem neměla tedy ani křeče, bolesti, nic. Krvácení pak už slabé, pak špinění cca tři dny.
Anonym 13:44

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.18 15:52
@Anonymní píše:
U mě vše odešlo již po těch prvních tabletách ( večer ). Prý se to stává. Po dalších tabletách jsem neměla tedy ani křeče, bolesti, nic. Krvácení pak už slabé, pak špinění cca tři dny.
Anonym 13:44

Tak jsem dnes prošla první fází. Tabletky nezpůsobily nic špatného. Uvidíme jak pozítří to dostanu tu, která už způsobí krvácení a kontrakce. Snad to nebude nějak šíleně bolet. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.18 19:34

Určitě to tak hrozné nebude. Mně doporučovali před tou druhou fází vzít si hned ráno dva brufeny. Ale jak jsem psala, vzala jsem si je, ale nebylo to u mě vůbec potřeba. V čekárně se mnou seděla slečna, ta měla za cca 20min trošku křeče, říkala, že jako při silné menstruaci. Přeju, aby vše proběhlo v rámci možností co nejlépe :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.18 18:46

Tak a mám po tom už úplně. Dnes jsem dostala tu druhou tabletu po 48hodinach. Včera večer mi přišly křeče jako prase, říkala jsem si bože to je jako porodní kontrakce.. Po 2 ibalginech a prokvílené půl hodině úleva. Po dnešní finální tabletě nejdřív nic. Do pár hodin krvácení jako blázen a co hůř, velké kusy čehosi (nejspíš krevní sraženiny) co se nemohly ani vejít do vložky, měním ji každou půl hodinu. Je to trošku děsivé ale hlavně maximálně otravné, už jsem zakrvácela kalhotky a leginy a zem v koupelně když jsem se vyslékla abych šla do vany.. Najednou cítím krev na nohách. Uf. Nejde to moc uhlídat… Psychicky jsem naprosto ok protože to bylo moje plné rozhodnutí, ale tahle část je řekněme.. Znepokojivá. Teď jsem ve vaně, kýchla jsem a… Celá vana červená. Snad nekrvácím až moc. Nevíte holky jak se to pozná že to už je příliš?? Díky. Zakladatelka. :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama