Festival a batole - tipy a triky :)

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 3 inzeráty 06.02.19 21:21
festival a batole - tipy a triky :)

Ahoj,

v létě bude dceři 2,5 roku a rozhodli jsme se vyrazit na malý, vcelku family friendly festival. Vzhledem k tomu, že jsme si vzpomněli pozdě a už není k dispozici rozumný ubytování, čeká nás stanování. Uplně si to s batoletem neumim představit, takže prosím zkušené stanaře a návštěvníky festivalů o tipy a vychytávky, co s sebou, co ne s sebou, na co se připravit, jak to zvládnout v pohodě? Malá je terénní dítě, samostatná šikovná holka, zvládá leccos, ale je zvyklá na svůj pokojíček a režim, tak mám mírné obavy, do čeho se to zas pouštíme :mrgreen:
Dík za tipy a tak :)

Reakce:
Moise
Hvězda diskuse 38304 příspěvků 20 inzerátů 06.02.19 21:23

@Lily Evans není v tom žádná věda, prostě budete spát ve stanu, no :mrgreen: spacák, teplé oblečení, nočník, něco teplého na sebe, nepromokavé oblečení.. když jsme byli na rodinném fesťáku, spaly tam pod stany i miminka

sara1000
Kelišová 5599 příspěvků 06.02.19 21:25

Zkusenost nemam, ale se stejne starou jedeme v lete na dovcu pod stan.Beru to tak, ze budeme proste spat ve stanu, misto nekde na penzionu.
Premyslim o cestovni postylce,ale asi to vyresim karimatka a spacak.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 3 inzeráty 06.02.19 21:26

@Moise my jsme takovej ten typ rodiny co má všechny ty cestovní vychytávky, postýlku, židličku, vaničku nafukovací, zábranu k posteli a jánevimco, takže v tom stanování automaticky hledám nějakou vědu :mrgreen: pro sebe mám samonafukovací karimatku, páč se mi na ní dobře spí, tak už ji chci koupit aj malé a tak :mrgreen:

LE.nova
Kecalka 278 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 21:31

Nafukovací karimatka je fajn i pro malou, jinak obecně vezmi to, co berete pro sebe. K tomu navíc nějaké oblíbené dobroty a spoustu vlhkých ubrousků - dle mě nepostradatelné na stanování :lol:

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 06.02.19 21:34

My teda v létě nebyli na festivalu, ale pod stanem a bylo to úplně v pohodě (dopředu jsme to vyzkoušeli párkrát na zahradě). Malému bylo v tu dobu devět měsíců, brali jsme pro něj s sebou matračku, dětský spacák, deku, chůvičky, jinak standardní vybavení. Režim jsme dodržovali jako doma, stejné časy spánku i jídla, koupání ve společných sprchách, užili jsme si to všichni.

Moise
Hvězda diskuse 38304 příspěvků 20 inzerátů 06.02.19 21:36
@Lily Evans píše:
@Moise my jsme takovej ten typ rodiny co má všechny ty cestovní vychytávky, postýlku, židličku, vaničku nafukovací, zábranu k posteli a jánevimco, takže v tom stanování automaticky hledám nějakou vědu :mrgreen: pro sebe mám samonafukovací karimatku, páč se mi na ní dobře spí, tak už ji chci koupit aj malé a tak :mrgreen:

no tak na všechny tyhle věci zapomeň, to pod stanem nepotřebuješ :mrgreen: :mrgreen:
základ je spát v teple, takže dobrá izolace zespoda. Beru s sebou pro každé dítě ještě krom spacáku i deku.. mají talent ze spacáku vylézat i když je zima. A když jsou teplé noci, tak spí jen s tou dekou

sakota
Kelišová 5644 příspěvků 06.02.19 21:56

Bude to uplne v pohode. Jezdime se dvema detma, mladsi byl prvne v necelych trech mesicich a cajk. ;) Nestresuj se dopredu, proste ji das spat do stanu, bude se ji to libit, je to dobrodruzo a bude tam nejspis spat lip jak doma. ;)

modravlocka
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 07.02.19 01:06

Za mě úplně něj vychytávka - duo spacáky pro dospělé. Zipem se přidělají k sobě a mezi 2 dospělé se vejde ještě 1 dítě. Alespoň za předpokladu, že dospělí nejsou moc obézní. :mrgreen: Dítě je pak v teple i za chladného počasí, což u dětských spacáku bývá problém. Případně je možné vzít takto malému dítěti místo spacáku zimní fusak, také mám odzkoušeno, že funguje dobře.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 3 inzeráty 08.02.19 09:15

Tak jo, dík za uklidnění, koupim jí dobrou karimatku a krámy nechám doma, to jsem chtěla slyšet, díky :)

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 09.02.19 17:59
...

Teda chudák děcko, co jsou některé maminy schopné vymyslet ..........tahat dítě v létě v tom parnu kamsi na rozpálený beton, kde každý akorát chlastá, hulí a fetuje a ještě do příšerného rambajzu, který nemá s hudbou nic společného :zed: Na festival si jeďte sami a děcko vemte raději k vodě.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 3 inzeráty 09.02.19 19:11

@Tecumseh na to jsem se neptala, ale dík za radu :lol: žádný strachy, jedem pak k móřu, na hory, užije si dosytosti. Tak si myslim, že si klíďo může užít i divadlo, hudbu a ostatní děti. A dobrodrůžo ve stanu jako bonus :mrgreen:
btw jak víš na kterej festival jedem, že jsi si hned tak jistá, že to bude špatná hudba? :mrgreen:

na klasickej fesťák se všim co k tomu patří jedem taky, malá bude u babičky, deset tisíc opilejch příslušníků rozličnejch subkultur vidět myslim ještě nemusí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >