Filip nebo Jan?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.12.21 11:15

Filip nebo Jan?

Ahojte, čekáme chlapečka a máme celkem problém rozhodnout jméno :mrgreen:
Mně se vždy líbila spíš méně častá jména, které ale moc neschvaluje manžel. Nakonec uvažujeme o dvou velmi běžných českých jménech :D o Filípkovi nebo Janečkovi. Obě jména se nám líbí a hodí se k našemu příjmení, ale jsme v pasti s rozhodnutím, asi potřebujeme nakopnout… :D

Nevíte, co se teď nejčastěji dává? Aby zas nebylo všude x Filipů nebo x Janů. Tak trochu doufám, že teď víc frčí ta méně obvyklá a ta tradiční zajetá jména se opozaďují.

Děkuji za názory! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7584
22.12.21 11:17

Dala bych Filip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
22.12.21 11:18

Filip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
22.12.21 11:20

Pokud byste Janovi říkali Janeček, tak hlasuji pro Filipa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108294
22.12.21 11:20

Filip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
22.12.21 11:22

Jan :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
22.12.21 11:23

Za mě určitě Jan. Mně se to moc líbí, ale říkala bych mu Jane, Jene, Jendo, Jeniku…prostě tvarama od Jana. My jsme to jméno jedla jen proto, že Honza se mi až tak nelíbí a předpokládám, že
by mu tak stejne všichni říkali (máme v rodině Jany dva a nikdo jim nikdy neřekl jinak, než Honzo, Honzi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28712
22.12.21 11:25

Dala bych Filip, tech tolik není, Honzíků je v každé generaci mraky. Navíc teda Janeček to je strašná zdrobnělina :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108294
22.12.21 11:32
@Midaku píše:
Za mě určitě Jan. Mně se to moc líbí, ale říkala bych mu Jane, Jene, Jendo, Jeniku…prostě tvarama od Jana. My jsme to jméno jedla jen proto, že Honza se mi až tak nelíbí a předpokládám, že
by mu tak stejne všichni říkali (máme v rodině Jany dva a nikdo jim nikdy neřekl jinak, než Honzo, Honzi..

Strejdovi Janovi říkáme Jendo, Jeníku, strejda Honza mu říká snad jen můj muž :D jeho rodina (strejdova) pochází ze Slovenska, tam se snad Janům tolik Honzo neříká myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
22.12.21 11:35

@Anna766 jo, na Slovensku ten Honza nefrci, ale tady hrozně. Všichni Janove, co znám, jsou prostě Honza. Někdy rodiče říkají Jendo, ale jen co přijde dítě do školky, je to Honza. To je to stejný, jak Jakub. To vždycky byl, je a bude Kuba. Málokdo mu řekne Jakube, Jakoubku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
22.12.21 11:52

Dala bych Filipa, taky jsem o nem pro kluka uvažovala, přijde mi to jako super jméno. Ideální, ze k oslovení nepotřebuje žádnou zdrobnelinu a dá se používat v základním tvaru od miminka až po staryho pána :palec:

Proti jménu Jan nic nemám, nenadchne - neurazí. Pokud mate běžné příjmení typu Novák, Svoboda, Dvořák… nedavala bych, pak je to jak,,vzor na obcanku” :D

Jinak ani u jednoho bych se nebala, ze by to byla nejaka davovka, muže se jich třeba ve třídě sejít víc, ale nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
22.12.21 11:56

Když to vezmu ve svém širokém okolí - malé Filípky znám dva, Honzíky - Jeníky taky dva :mrgreen: No ale když se podíváš do oficiálních statistik, tak Jan je 2.nejčastější jméno, Filip šesté. Takže obě patří mezi ta hojně dávaná.
Jinak já bych z těchto dvou dala asi spíš Jana - líbí se mi domácká podoba Jenda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
22.12.21 11:57

A co takhle Filip Jan? Anebo obráceně. Dneska už se dvě jména dávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24039
22.12.21 11:58

Jan bude Honza, to je jasná věc. Jestli ti to vadí, dej Filipa. Taky bych vybrala Filipa, má větší šmrnc oproti Honzíkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57675
22.12.21 12:07

Dala bych klidně obě jména. Filip Jan…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu