Fimóza, chirugie AMED

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitulkas3
Povídálka 40 příspěvků 05.03.15 13:53
Fimóza, chirugie AMED

Snad poslední téma k našemu problému.

Rozhodla jsme se nakonec na doporučení pro chirurgii AMED na Budějovické. A měla bych ještě pár otázek.

Jde tam někde zaparkovat?

Co malého čeká? Je to něco víc než kouknutí jako u dětské?

Pokud lékař potvrdí, že je to opravdu fimóza (zůžení) je to opravdu nutné řešit už teď (5let)?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 5737 příspěvků 05.03.15 14:15

Zaparkovat by tam mělo jít, vedle je placené parkoviště a naproti u OC se dá taky parkovat.
Jinak se synem jsme byli párkrát na chirurgii se zánětem předkožky a nikdy to nebylo nějaké drama. Nikdy mu nedělali nic, s čím by mě dopředu neseznámili a já to neodsouhlasila.

gonal
Kecalka 300 příspěvků 05.03.15 15:01

Zaparkovat tam jde přímo na parkovišti.
První návštěvu se podívají jak jde stáhnout a pak vyjádří stanovisko a rozhhodnutí je na tobe jestli do toho půjdeš nebo ne. Nám vůbec nešla stáhnout předkožka, takže jsem do toho šli. Pokud se rozhodnete že ano dají vám termín operace která se provádí v celkový narkoze. Nechají tě dokud u něj dokud neusne, pak tě pošlou za dveře na chodbu a za deset minut je hotovo. Počkáte než se probere úplně a můžete frčet domů.

Anonymní  21.11.16 18:00

Dobrý den,

míříme s šestiletým klukem na uvolnění pindíka do AMEDu - kdo absolvoval něco podobného na co se připravit? Na co připravit kluka? Jak moc to bolí? Za jak dlouho je to v pořádku?

Anonymní  21.11.16 18:14
@Anonymní píše:
Dobrý den,míříme s šestiletým klukem na uvolnění pindíka do AMEDu - kdo absolvoval něco podobného na co se připravit? Na co připravit kluka? Jak moc to bolí? Za jak dlouho je to v pořádku?

Také by mě zajímalo, nejspíš nás to nemine. Prckovi je sedm, na uvolňování jsme byli dvakrát na chirurgii.

Anonymní  21.11.16 18:18

A to nepomohlo, že jste byly 2×? my jdeme poprvé.
 Zakl.

alisekR
Závislačka 4654 příspěvků 21.11.16 19:05

Absolvoval to náš syn, ale to bylo ve dvou letech. Měl to celé přilepené, což by v tomto věku nebyl problém, ale jemu se pod kůži hodně nahromadilo smegma a nedokázalo si najít cestu ven i přesto, že jsme mu to zkoušeli masáží přes kůži uvolnit. Podstoupili jsme uvolnění na dětském, protože jednoho dne se stalo, že se ráno nechtěl vyčůrat do nočníku a i plenu po noci měl suchou. Došlo u něj k lehkému ztopoření a asi mu celé utisklo močovou trubici, pak mu sice klesnul, ale pořád se nevyčural. Doktorka mu pod kůži zajela kovovou sondou, bohužel mu s ní neopatrně sjela po žaludu, nemohla se tam dostat, když to obkroužila, ven se vyvalo obrovské množství mazu. Její chyba byla, že mu to nenamazala pak nějakou antibiotickou mastí, jen mu otřela ten maz mulovým tamponem. Během pár hodin doma se mu začal dělat zánět, předkožka nešla stáhnout, celé to začalo natékat, tak jsme nepřetahovali. Nechtěl čurat a zadržoval moč asi 7 hodin, ze zoufalosti jsme mu namíchali do všech hrnků, lahviček všchny druhy pití, co se dají koupit a při hře ho nutili pít. Pak jsem mu i udělala slabý urologický čaj, když se mu naplnil močový měchýř tolik, že to nemohl udržet, začala nekontrolovaně učurávat. Co se dělo při tom za křik a pláč a hysterii asi nemusím popisovat. Tyto nesnáze trvaly dva dni, než se to zlepšilo, byl tam pak i zánět, v moči i v krvi, ale ustál to nakonec bez ATB, jen lokálně mastičky s antibiotiky.
Nejsem si jistá, ale někde se tento zákrok dělá v anestezii a nebo minimálně se postříká nějakým umrtvovacím sprejem.
Každopádně jsem ráda, že to má za sebou v ranném věku, když už to muselo být a nebylo vyhnutí, byla to pro nás otřesná zkušenost a doufám, že si to nebude pamatovat. Pak se velice rychle naučil při koupání sám přetahovat a tak to dělá každý den, aby se to zas nepřilepilo.

Uživatel je onlinebartsch
Závislačka 4342 příspěvků 21.11.16 19:36

@alisekR To ale není fimóza ;) Fimóza je zúžená předkožka tak, že nejde přetáhnout. Syn ji měl také, naštěstí neměl problémy při čurání a ani netrpěl na záněty. Trénoval sice poctivě v teplé vodě, ale dlouho nic. V 7 letech ale zmizela a může bez problémů přetahovat. Chtělo to prostě čas.

alisekR
Závislačka 4654 příspěvků 21.11.16 21:17
@bartsch píše:
@alisekR To ale není fimóza ;) Fimóza je zúžená předkožka tak, že nejde přetáhnout. Syn ji měl také, naštěstí neměl problémy při čurání a ani netrpěl na záněty. Trénoval sice poctivě v teplé vodě, ale dlouho nic. V 7 letech ale zmizela a může bez problémů přetahovat. Chtělo to prostě čas.

Aha, no já tam právě v tom příspěvku nečtu, že jde o zúžení, já to pochopila jako přilepení, že mají problém s přilepením. Tak pokud je to jinak, tak se omlouvám za OT. :)

Anonymní  22.11.16 02:40
@Anonymní píše:
A to nepomohlo, že jste byly 2×? my jdeme poprvé.
Zakl.

Nepomohlo. Podruhé mě doktor seřval, že to neumím stahovat, malej má totiž malýho pinďu a vždycky mu zalezl až bůh ví kam. Objel mu to kovovou sondou, brečel strašně. Po druhé zkušenosti jsem odmítla někam jet, protože ani jednou mu to neumrtvil a dodneška se dr. bojí. I sám dr. říkal, že to má zúžený hodně. Takže zatím zkoušíme ve vaně, maličko přetáhne. Já to „přehodila“ na manžela, protože mě tohle hodně psychicky vydeptalo, následovalo honění syna po baráku každý den, když jsme mu to měli stáhout, přemlouvání, prošení, strašný. Jenže. tomu je to úplně u zadní části těla. Takže proto budu ráda za každou zkušenost, u nás to vidím na obřízku. Prosím anonym.

gin 124
Ukecaná baba ;) 2038 příspěvků 22.11.16 07:43
@Anonymní píše:
Nepomohlo. Podruhé mě doktor seřval, že to neumím stahovat, malej má totiž malýho pinďu a vždycky mu zalezl až bůh ví kam. Objel mu to kovovou sondou, brečel strašně. Po druhé zkušenosti jsem odmítla někam jet, protože ani jednou mu to neumrtvil a dodneška se dr. bojí. I sám dr. říkal, že to má zúžený hodně. Takže zatím zkoušíme ve vaně, maličko přetáhne. Já to „přehodila“ na manžela, protože mě tohle hodně psychicky vydeptalo, následovalo honění syna po baráku každý den, když jsme mu to měli stáhout, přemlouvání, prošení, strašný. Jenže. tomu je to úplně u zadní části těla. Takže proto budu ráda za každou zkušenost, u nás to vidím na obřízku. Prosím anonym.

Zabývám se tím teprve dva a půl roku a znám už fůru mužů, kteří mají kvůli amputaci předkožky neboli obřízce zničený sexuální život. Vašemu synovi se nedivím, po těch traumatech, co, tím MUDr Mengele počínaje, prodělal.

gin 124
Ukecaná baba ;) 2038 příspěvků 22.11.16 07:48
@alisekR píše:
Absolvoval to náš syn, ale to bylo ve dvou letech. Měl to celé přilepené, což by v tomto věku nebyl problém, ale jemu se pod kůži hodně nahromadilo smegma a nedokázalo si najít cestu ven i přesto, že jsme mu to zkoušeli masáží přes kůži uvolnit. Podstoupili jsme uvolnění na dětském, protože jednoho dne se stalo, že se ráno nechtěl vyčůrat do nočníku a i plenu po noci měl suchou. Došlo u něj k lehkému ztopoření a asi mu celé utisklo močovou trubici, pak mu sice klesnul, ale pořád se nevyčural. Doktorka mu pod kůži zajela kovovou sondou, bohužel mu s ní neopatrně sjela po žaludu, nemohla se tam dostat, když to obkroužila, ven se vyvalo obrovské množství mazu. Její chyba byla, že mu to nenamazala pak nějakou antibiotickou mastí, jen mu otřela ten maz mulovým tamponem. Během pár hodin doma se mu začal dělat zánět, předkožka nešla stáhnout, celé to začalo natékat, tak jsme nepřetahovali. Nechtěl čurat a zadržoval moč asi 7 hodin, ze zoufalosti jsme mu namíchali do všech hrnků, lahviček všchny druhy pití, co se dají koupit a při hře ho nutili pít. Pak jsem mu i udělala slabý urologický čaj, když se mu naplnil močový měchýř tolik, že to nemohl udržet, začala nekontrolovaně učurávat. Co se dělo při tom za křik a pláč a hysterii asi nemusím popisovat. Tyto nesnáze trvaly dva dni, než se to zlepšilo, byl tam pak i zánět, v moči i v krvi, ale ustál to nakonec bez ATB, jen lokálně mastičky s antibiotiky.
Nejsem si jistá, ale někde se tento zákrok dělá v anestezii a nebo minimálně se postříká nějakým umrtvovacím sprejem.
Každopádně jsem ráda, že to má za sebou v ranném věku, když už to muselo být a nebylo vyhnutí, byla to pro nás otřesná zkušenost a doufám, že si to nebude pamatovat. Pak se velice rychle naučil při koupání sám přetahovat a tak to dělá každý den, aby se to zas nepřilepilo.

Vědomně si to pamatovat nebude. Jenže takové trauma, když se zažere do podvědomí, tak může v budoucnu s jeho psychikou nadělat daleko větší zlo, než kdyby si to vědomně pamatoval.

gin 124
Ukecaná baba ;) 2038 příspěvků 22.11.16 08:09
@bartsch píše:
@alisekR To ale není fimóza ;) Fimóza je zúžená předkožka tak, že nejde přetáhnout. Syn ji měl také, naštěstí neměl problémy při čurání a ani netrpěl na záněty. Trénoval sice poctivě v teplé vodě, ale dlouho nic. V 7 letech ale zmizela a může bez problémů přetahovat. Chtělo to prostě čas.

Průměrný věk uvolnění přirozeneného zúžení předkožky je až 10,4 roků. U některého to jde velmi brzy, zatímco u jiného to může jít velmi pozdě. Dnes už se ví, po výzkumech Dr. Johna Taylora z Univerzity ve Winnipegu (1996 - 1999), že každá zbytečná amputace předkožky neboli obřízka je ublížení na zdraví.

(Přiznávám, že jsem před dvěmi a půl lety také vůbec nevěděl, co to ta obřízka vůbec vlastně je. Povšechnou informaci, že je to operace, při níž se odstraní předkožka penisu jsem věděl. Neměl jsem však patřičné informace o funkci předkožky. Domníval jsem se, že je to nadbytečná rudimentní kožní řasa. Nyní však vím, že předkožka je důležitý multifunkční přídatný orgán penisu, z níž ta funkce, která byla pokládána za jedinou, totiž aby v klidu kryla žalud, je z nich ta nejméně důležitá. Až na 15% dospělých mužů má při plně zachovalé předkožce svůj žalud trvale odkrytý. Mnohem důležitější je senzorická a sexuální funkce předkožky. Při její radikální amputaci přijde muž o přes 70% svých nejcitlivějších erotogenních zakončení a citlivost penisu je tak sníží na pouhou čtvrtinu. To má pro mnohé obřezané muže fatální důsledky, jako je třeba ztráta výrazného prožitku při sexu nebo anorgasmie.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…ky-obrizky1/

Anonymní  22.11.16 08:21
@gin 124 píše:
Průměrný věk uvolnění přirozeneného zúžení předkožky je až 10,4 roků. U některého to jde velmi brzy, zatímco u jiného to může jít velmi pozdě. Dnes už se ví, po výzkumech Dr. Johna Taylora z Univerzity ve Winnipegu (1996 - 1999), že každá zbytečná amputace předkožky neboli obřízka je ublížení na zdraví.

(Přiznávám, že jsem před dvěmi a půl lety také vůbec nevěděl, co to ta obřízka vůbec vlastně je. Povšechnou informaci, že je to operace, při níž se odstraní předkožka penisu jsem věděl. Neměl jsem však patřičné informace o funkci předkožky. Domníval jsem se, že je to nadbytečná rudimentní kožní řasa. Nyní však vím, že předkožka je důležitý multifunkční přídatný orgán penisu, z níž ta funkce, která byla pokládána za jedinou, totiž aby v klidu kryla žalud, je z nich ta nejméně důležitá. Až na 15% dospělých mužů má při plně zachovalé předkožce svůj žalud trvale odkrytý. Mnohem důležitější je senzorická a sexuální funkce předkožky. Při její radikální amputaci přijde muž o přes 70% svých nejcitlivějších erotogenních zakončení a citlivost penisu je tak sníží na pouhou čtvrtinu. To má pro mnohé obřezané muže fatální důsledky, jako je třeba ztráta výrazného prožitku při sexu nebo anorgasmie.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…ky-obrizky1/

Děkuji, potěšil jste mě. Ona nás honí i praktická, na kontrole se na to ptala, jestli už jsme vyřešili. Já vyčkávám (doufám, že se to uvolní samo), tak snad to dáme bez obřízky. Moc bych si to kvůli prckovi přála.

Uživatel je onlinebartsch
Závislačka 4342 příspěvků 22.11.16 08:29
@Anonymní píše:

Hrozné, co si chudák prožil :( Přesně tohle jsme nechtěli, s manželem jsme se dohodli, že se o tento problém bude starat především on (jako chlap o tom ví přece jen víc než já jako ženská). Hodně jsme si o této problematice nastudovali a současný přístup stále častěji je čistit, trénovat, ale nechat čas. K pubertě se to totiž samo začne měnit. Naše pediatra je naštěstí rozumná a viděla to stejně jako my, není zastáncem radikálních řešení u dětí. Manžel naučil syna, jak má každý den ve sprše procvičovat a pravidelně jsme kontrolovali, jestli se rozšiřuje nebo ne. Dlouho se nic nedělo, několik let a jakýkoliv pokus o přetažení znamenal, že předkožka praskala a krvácela, takže syn věděl, jak moc cvičit, aby si neublížil. Ale letos v jeho 7 letech najednou je po problému :nevim: :D Fimóza je pryč a bez problémů přetáhne :palec: Opravdu to chtělo čas ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutná Koukalová: Nevzali ji na galavečer, pak tam kritizovali její knihu!

V pražském Fóru Karlín se včera uskutečnil galavečer Biatlonista roku, který... číst dále >

MikeJePána blokl správce YouTube, přišel o vše. Všechno vyřeším, utěšuje se

Známý Youtuber MikeJePán dojel na své provokování. Byl mu zablokován kanál na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama