Fimóza - obřízka u ročního syna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
17.7.14 13:02

Fimóza - obřízka u ročního syna

Maminky, syn má od narození při čurání z penisku balonek, paní doktorka nás konečně poslala na urologii a odtamtud nas poslali na obřízku…
Máte některá dítě s obřízkou? bojím se toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17625
17.7.14 13:36

Ahoj, nemam. Syn má taky fimózu. Zajímalo by mě trochu mimo, zda předtím proběhly jine veci jako rozmasirovani, nebo rovnou už v roce poslali na zákrok. Synovi je 2,5. Chvili jsem kortikoidy rozmasírovavala, ale jakmile jsem přestala, vrátilo se to zpět. Nakonec jsem se na to vykašlala a asi před týdnem jsem zacla po koupání mechanicky roztahovat a je vidět rozdil i bez použití léků, věřím, ze zákrok nutný nakonec nebude. Při curani se mu taky na konci delala boule…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12182
17.7.14 13:42

Dítě s obrizkou nemám, ale partner je turek a tak si ji pro syna přeje. Já tedy mohu zatím porovnat u dospělých. Mám pocit, že jsou čistší. Přeci jen málokterý chlap po vykonání potřeby udělá něco víc, než jen oklepe.
Děti v partnerově rodině s tím také neměli problém. Pár dní po zákroku bolest či zvýšená citlivost, do týdne klid.
Já sama bych obřízku že zdravotních důvodů povolila hned. Jinak to nechám na synovi, ať se rozhodne sám, až bude velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.14 14:10

Jen tě chci uklidnit. Můj manžel prodělal obřízku ze zdravotních důvodů až jako dospělý a není to nic hrozného. Rekonvalescence trvala asi 14 dní, u dítěte by to mohlo být rychlejší. Jeho (i moje :lol: ) pocity po zákroku jsou velmi pozitivní. Nemá žádné problémy, které měl dřív, sex je lepší pro něj i pro mě (to tvůj syn v budoucnu jednou určitě taky ocení ;)), chlapi ve společných sprchách na to nijak „nečumí“ ani to nekomentují, chlapi obecně nejsou tak kritičtí jako ženské. A já jsem už 10 let neměla vaginální mykózu, takže je to pravda, že ženy obřezaných mužů jsou zdravější.

Vůbec se toho neboj. Pár dní po zákroku to bude bolavé, ale skončí všechny synovy trable spojené s fimózou, a obřízka neznamená žádné omezení. Navíc v dnešní kosmopolitní době už rozhodně nebude v ČR jediný obřezaný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.14 14:17

Můj brácha to prodělal, proto anonym, asi by mě zabil, první den ho to bolelo, plakal při čůrání, pak už to bylo lepší, ale byl krapínek starší, tak rk a půl, už chodil čůrat na noční, takže mu mamka vždycky dala plný nočník vody a on čůral do vody. Rychle se to zahojilo.

• Citovat
  • Nahlásit
3173
17.7.14 14:34

Syn to má také balonek při čurání, nyní má 5 let a když jsem se ptala dr, co s tím, tak řekl, že nic, že se to určitě odlepí a zvětší, jen, že to někdy trvá déle. Prý to někdy zase může přilepit i po operaci. Takže t onechávám, prý pokud nemají záněty má se to nechat. Jinak samozřejmě řezat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17625
17.7.14 14:42

Rozdil je, když je předkožka přilepena a kdy proste zuzena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.7.14 19:19

HOlky, děkují Vám za zprávy.
Urolog právě řekl, že ikdyž budem pokračovat s mastičkou - Locoid a stahovat tak se stejně nic nezmění…předkožku má zůženou a fakt ma z pindi uplny balonek, vylezou žilky - načůrá prvně do ní a pak vyleze jen takovy proudek po nožicce..žadné čůraní obloučkem no…
Tak asi to bude lepší, přece jen už chci začit učit na nočníček a nějak mu to nechce jít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3173
17.7.14 21:36

Tak pokud je to až tak, tak bych šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
29.7.14 14:03

Jen si dej pozor, jakou obřízku mu budou dělat. Po té částečné, to může být stejné nebo i HORŠÍ než to má teď (jizva vytvoří novou fimózu). Podle mne má smysl jen úplná obřízka. Po částečné musíš každý den 2× přetahovat hojící se předkožku, a to fakt bolí, :,( a kdo to zažil, tak ví, že je to skutečně horor. Navíc v pubertě mu stejně ta půlka předkožky, co mu tam nechají, sjede za žalud a bude to mít jako po úplné obřízce. Po úplné se nic nepřetahuje, jizva je kousek za žaloudkem, rána je v klidu a hlavně v suchu, a proto je hojení rychlejší a bezproblémové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
25.8.14 07:06
Jenomže pokud ho postihne anorgasmie, což 10%
@Evka11 píše:
Jen si dej pozor, jakou obřízku mu budou dělat. Po té částečné, to může být stejné nebo i HORŠÍ než to má teď (jizva vytvoří novou fimózu). Podle mne má smysl jen úplná obřízka. Po částečné musíš každý den 2× přetahovat hojící se předkožku, a to fakt bolí, :,( a kdo to zažil, tak ví, že je to skutečně horor. Navíc v pubertě mu stejně ta půlka předkožky, co mu tam nechají, sjede za žalud a bude to mít jako po úplné obřízce. Po úplné se nic nepřetahuje, jizva je kousek za žaloudkem, rána je v klidu a hlavně v suchu, a proto je hojení rychlejší a bezproblémové.

Jenže pokud ho postihne anorgasmie, což 10% radikálně obřezaných postihne, tak na rozdíl od volné obřízky nebude moci provést restaurování předkožky a bude odkázáný na nošení senslipu, pokud mu ten vůbec pomůže. Přes 90% obřízek, teda správněji nekorektně amputací předkožek se dělá zcela zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
25.8.14 07:08
@k.a.c.k.a.1 píše:
Syn to má také balonek při čurání, nyní má 5 let a když jsem se ptala dr, co s tím, tak řekl, že nic, že se to určitě odlepí a zvětší, jen, že to někdy trvá déle. Prý to někdy zase může přilepit i po operaci. Takže t onechávám, prý pokud nemají záněty má se to nechat. Jinak samozřejmě řezat.

Konečně jeden rozumný doktor. Fyziologická fimóza není v žádném případě zdravotní indikací amputace předkožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
1.3.17 21:59

Postup při hygieně přirození u chlapců do 3 let v závislosti na vzdělání matek:
Základní vydělání 100,0% nesprávných odpovědí
Vyučena 43,5% nesprávných odpovědí
Středoškolské 19% nesprávných odpovědí

Příspěvek upraven 02.03.17 v 21:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
1.3.17 23:52
@Vojta777 píše:
Postup při hygieně přirození u chlapců do 3 let v závislosti na vzdělání matek:
Základní vydělání 100,0% nesprávných odpovědí
Vyučena 43,5% nesprávných odpovědí
Středoškolské 19% nesprávných odpovědí
Docela pech, když se kluk narodí neschopné, negramotné, líné špindíře, co se navíc tahá s muslimy a bůhví s čím ještě. Paneláková lůza, co nechá dítě obřezat
na zaflusaný klinice jenom proto, že se o něj neumí postarat.

Poněkud drsný příspěvek, teď je otázka, jaký ty máš v té věci ánunk. Moc dobře vím, že v tomto dělají kopance i mnozí doktoři s odbornou atestací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
28.10.17 15:16

Už jsem tu sice psal, ale pokud se tak skutečně stalo, stačí že nějaký takový nesmysl nějaký urolog tvrdil, tak si dělám na mapě u místa bydliště zakladatelky černý bod. V té době jsem už o té věci něco věděl, ale zdaleka ne tolik co dnes - takže další lékař - černá ovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat