Firma v konkurzu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 11:39
Firma v konkurzu

Pokud je firma v konkurzu a nemá dostatek majetku, tak mají věřitelé smůlu. A co majitel firmy v konkurzu? Pokud má nějaký majetek jako soukromá osoba - řeší se, jakým způsobem ho získal? Řeší se to vůbec nějak nebo je firma v konkurzu, částečně se vyplatí věřitelé a tím to vše končí. A majitel firmy si vesele žije dál a je mu jedno, kolik lidí obral? Jak je to teď se zaměstnanci? Na kolikáté místo se u věřitelů dostanou? Mají šanci dostat aspoň nějakou část nevyplacených mezd - v případě, že je aspoň nějaký majetek ve firmě?

Reakce:
Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 05.01.18 12:39

Pokud je firma v konkurzu, tak se můžete o dlužné mzdy přihlásit na úřadu práce v místě sídla firmy, tam by vám měli pomoct - případně uhradit mzdu a vymáhat ji po zaměstnavateli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 15:00

@Ivuska23 Jsem na rodičovské dovolené a vedena jsem u firmy, která je v likvidaci. Nemá žádný majetek, ani žádné finanční prostředky. Bylo mi řečeno, že nedostanu nic. :nevim:

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 05.01.18 19:06

Pokud vám dluží mzdu, tak na úřadu právě určitě poradi. Manžel řešil před několika lety to samé a urad práce mu pomohl. Firma též nic neměla a mzdy dostal.

citace] @Anonymní píše:
@Ivuska23 Jsem na rodičovské dovolené a vedena jsem u firmy, která je v likvidaci. Nemá žádný majetek, ani žádné finanční prostředky. Bylo mi řečeno, že nedostanu nic. :nevim:
eumedon
Extra třída :D 13945 příspěvků 06.01.18 11:00
@Anonymní píše:
@Ivuska23 Jsem na rodičovské dovolené a vedena jsem u firmy, která je v likvidaci. Nemá žádný majetek, ani žádné finanční prostředky. Bylo mi řečeno, že nedostanu nic. :nevim:
Likvidace není totéž, co konkurs. Konkurs je způsob řešení insolvence (úpadku), likvidace firmy je postup směřující k zániku firmy (výmazu z obchodního rejstříku) po rozhodnutí nejvyššího orgánu firmy (valné hromady) o jejím zrušení.

Máte-li za firmou nějaké pohledávky, přihlaste je písemně u likvidátora. Měla byste dostat výpověď podle § 52 písm b) ZP - ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Druhý útočník podezřelý z vraždy pumpařky: Ulítával na bitkách a ojetinách

Policisté už zadrželi i druhého muže, který měl přepadnout čerpací stanici u... číst dále >

Prokleté Pardubice: Svoboda málem zabil, Lubina úplně! A v čem jede Čáslava?

Hokejové Pardubice jsou snad doopravdy prokleté. Nejenže zažívají naprosto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >