Fleky na oblečení po vyprání

6
15.8.20 12:30

Fleky na oblečení po vyprání

Ahoj potřebuji poradit. Když peru oblečení mé dcery tak po vyprání na pár kusech oblečení jsou fleky. Jsem opravdu už zoufalá a mám strach oblečení prát a čekat, na kterém kousku se zrovna fleky objeví. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Na našem oblečení jsem se nikdy nevšimla, zatím jen u oblečení dcery, které peru zvlášť. Příkladam i foto co používám na prani. Dokonce jsem dala do pračky i trochu Vanishe a fleky se na pár kusech stejně objevily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
536
15.8.20 12:35

Nemůže to být od bublifuku? S tím je dost problém, když se poliješ lehce bublifukem, tak to není vidět, ale po vyprání se na oblečení udělají fleky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.8.20 12:37
@Anny2148 píše:
Nemůže to být od bublifuku? S tím je dost problém, když se poliješ lehce bublifukem, tak to není vidět, ale po vyprání se na oblečení udělají fleky.

nene bublifuk dcera vůbec nemá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
15.8.20 12:38

Ahoj, řešila jsem nedávno stejný problém. V každé vyprané pračce bylo několik kusů oblečení s flekama. Přestala jsem používat aviváž a fleky už se neobjevují. Používala jsem stejnou aviváž jako máš ty na obrázku. Žádnou další aviváž už nezkouším, protože se bojím, že si zničím další oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.8.20 12:42
@Maminkaha píše:
Ahoj, řešila jsem nedávno stejný problém. V každé vyprané pračce bylo několik kusů oblečení s flekama. Přestala jsem používat aviváž a fleky už se neobjevují. Používala jsem stejnou aviváž jako máš ty na obrázku. Žádnou další aviváž už nezkouším, protože se bojím, že si zničím další oblečení.

taky mě to už napadlo, že to může být tou aviváží. Děkuji moc. Příště zkusím aviváž vynechat jestli to pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3643
15.8.20 12:59
@Andy47 píše:
taky mě to už napadlo, že to může být tou aviváží. Děkuji moc. Příště zkusím aviváž vynechat jestli to pomůže

Možná by to chtělo i „vyprat“ prázdnou pračku, ať tam nejsou zbytky aviváže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
15.8.20 13:29

Určitě je to aviváží respektive nánosem aviváže v pračce. Řešila jsem taky nedávno. Tak 3× jsme vyprala jen prázdnou pračku s octem (celým 1 litrem) nalila jsem ho i do přihrádky a avivaž jsem omezila na minimum. Občas ještě místo aviváže dám ocet a fleky od té doby nemám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
15.8.20 13:51

Ahoj. Mám to stejně. Dceři peru oblečení zvlášť. Nepoužívám aviváž ani na její ani na naše oblečení a už se mi takto zničilo několik ks oblečení. Jsem z toho jelen a fakt nevím proč některé oblečení je po vyprání flekaté. U našeho oblečení se mi to nestává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
15.8.20 13:55

Ještě bych změnila prášek na praní. Ta lovela vůbec nic nevypere. Lepší je Persil nebo Ariel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.8.20 14:34
@PeBa12 píše:
Určitě je to aviváží respektive nánosem aviváže v pračce. Řešila jsem taky nedávno. Tak 3× jsme vyprala jen prázdnou pračku s octem (celým 1 litrem) nalila jsem ho i do přihrádky a avivaž jsem omezila na minimum. Občas ještě místo aviváže dám ocet a fleky od té doby nemám ;)

před týdnem jsem pračku vyčistila snad 3 litry octa. Ocet jsem nalila i do přihrádek. Myslela jsem že to pomůže a ono prd.
Ale určitě zkusím aviváž teď vynechat pri příští pračce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
15.8.20 14:36

Bublifuk, ovocné kapsičky, meloun, jablka, broskve - i to bezbarvé ovoce dělá nevypratelné fleky. A když používáte aviváž, čili chemie a chemie, to už je lepší nějaký kvalitnější prášek, co i něco vypere, tady ty dětské jsou na fleky na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
15.8.20 14:44

Pokud jsou ty fleky jakoby rezavé, mám to stejné. Děje se nám to na chatě, doma naštěstí ne. Máme tu asi trochu rezavé trubky, ale děje se to prý občas i sestře, která má přirozeně železitou vodu. Vypozorovala jsem, že se tu jakoby chytí na mastnotu. Takže je to převážně na dětském oblečení (pobryndané), ale třeba v létě i na dospělém všude, kde se ušpiní od opalováku. Aviváž vůbec nepoužíváme a pračku už jsem také proplachovala ledasčím. Vzdala jsem to, když jsem zjistila, že se to tu děje i při praní v ruce. Řešíme to tak, že máme vyhrazené oblečení, které pereme na chatě, a to je flekaté a časem na vyhození :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.8.20 18:24
@Lucynka_v píše:
Pokud jsou ty fleky jakoby rezavé, mám to stejné. Děje se nám to na chatě, doma naštěstí ne. Máme tu asi trochu rezavé trubky, ale děje se to prý občas i sestře, která má přirozeně železitou vodu. Vypozorovala jsem, že se tu jakoby chytí na mastnotu. Takže je to převážně na dětském oblečení (pobryndané), ale třeba v létě i na dospělém všude, kde se ušpiní od opalováku. Aviváž vůbec nepoužíváme a pračku už jsem také proplachovala ledasčím. Vzdala jsem to, když jsem zjistila, že se to tu děje i při praní v ruce. Řešíme to tak, že máme vyhrazené oblečení, které pereme na chatě, a to je flekaté a časem na vyhození :(

prvně když se mi to stalo, tak jsem myslela, že to je vodou, že je rezavá, ale jelikož máme v baráku dvě pračky a babičce to nedělá tak jsem říkala, že v tom asi problém nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.8.20 18:25
@Lucynka_v píše:
Pokud jsou ty fleky jakoby rezavé, mám to stejné. Děje se nám to na chatě, doma naštěstí ne. Máme tu asi trochu rezavé trubky, ale děje se to prý občas i sestře, která má přirozeně železitou vodu. Vypozorovala jsem, že se tu jakoby chytí na mastnotu. Takže je to převážně na dětském oblečení (pobryndané), ale třeba v létě i na dospělém všude, kde se ušpiní od opalováku. Aviváž vůbec nepoužíváme a pračku už jsem také proplachovala ledasčím. Vzdala jsem to, když jsem zjistila, že se to tu děje i při praní v ruce. Řešíme to tak, že máme vyhrazené oblečení, které pereme na chatě, a to je flekaté a časem na vyhození :(

dceru mažu opalovacím krémem, tak jsem si rikala, jestli taky ten to nemůže způsobovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama