Jak vybrat kuchyň?

26
14.8.20 09:08

jak vybrat kuchyň

Ahoj, řeším novou kuchyň do domu, jsme na začátku, mám určitou představu a nijak zvlášť velký rozpočet. Máte nějaké tipy, kde sehnat kvalitní kuchyň za rozumnou cenu? :)

Přijdou mi šílené rozdíly - Hanák (cenově nehrozí, leda výprodej) až favi, resp. www.eu-nabytek.cz - máte zkušenosti s tímto eshopem. V recenzích jen dobrá komunikace, ale o kvalitě výrobků nic, ceny nízké, tak to asi bude fórové…?

Nebo nějaký tip na truhláře (Středočeský, Liberecký kraj)?

Díky moc!

Bez tipu asi skončím v Ikea:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
406
14.8.20 09:13

Ahoj, vybavovals jsem byt pro najemniky a nechtela utrayit moc. Na bazosi jsem nasla krasnou kuchyn za 10000. Pani sla do duchodu a chtela jinou, dostala jsem i indukci desku, mycku a figestor. Kuchyn ma pomale dojezdy, stala je 70 tisic a byla 9 let stara. Najemnuci maji teda o dost lepsi kuchyn nez ja. Truhlar nam ji upravil na miru, do mezer dodelal policky, z prebyvajicich skrinek jsme udelali ostruvek a z dalsich udelali komodu, truhlar navrch udelal krasnou drevenou desku. No kuchyn uzasna, nakonec za 20tis. Zkus sve stesti 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35854
14.8.20 09:20

V zari mivaji akce ve Scontu na kuchyne, jsou kvalitni.
Loni jsem kupovala do bytu kuchyn v ASku, sleva v ramci dni Marianne, je krasne. V byte mam lepsi kuchyn nez v dome. A v tom ASku vyprodavali kuchyne, co jim tam staly treba rok, meli nadhernou, obrovskou z 200 K na 45 tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
14.8.20 09:27

@K. Rocánková @jkra Díky za tipy, bazoš mě vůbec nenapadl - ale je fakt, že potřebujem docela velkou, tak nevím. Na Asko a Sconto kouknu. Já měla vždy dojem, že tyhle obchoďáky zas tak kvalitní nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
14.8.20 09:50

Po zkušenostech bych se určitě vyhla kuchyni z obchodních domů s nábytkem, za tu cenu je ta kvalita dost mizerná. Jinak z okolí Liberce je výborný truhlář p. Holub ze Sněhova. Jediný problém je, že má plnou kapacitu tak rok dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4302
14.8.20 09:53

@Pisni6ka

Při silně omezeném finančním rozpočtu bych se porozhlédl po klasických obchodech s nábytkem a eshopech a sestavil si dle potřeby, nemám osobní zkušenost, ale podle toho, co slyším, tak ta tzv. kuchyňská studia - návrhy a realizace na míru - jsou šíleně předražená… Vždyť slušnou kuchyňskou linku 2,50-3m /bez spotřebičů/ musíš dnes pořídit kolem 10000,– a néé za 200000,– a víc… Není potřeba návrháře, stačí metr a vytvořit si konfiguraci do kuchyně podle svých představ…
Já před 13ti lety do novostavby pořídil pěknou linku za 7500,– a je v naprostém pořádku, slouží stejně dobře jako ty za 10× vyšší cenu… :nevim: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8803
14.8.20 10:05

Tak kvalitní kuchyň netvoří ani tak ten korpus, ale ty vymoženosti, které si člověk navolí dovnitř. Z tebou zmiňovaného e-shopu má kuchyň ségra a fakt tragédie. Je pravda, že je to jedna z těch nejlevnějších, ale po třech letech jí odpadávají dvířka, všude jsou obouchané hrany. Fakt katastrofa a vyhozené peníze. A to nemá doma děti. Ještě mě napadlo, nenapadla vás zděná kuchyň? Dá se na tom docela ušetřit a vlastně se kupuje jen deska, dřez, dvířka a police :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3315
14.8.20 10:53

@Pisni6ka Hele, jestli nemáš peníze a chceš něco, co za to stojí, tak běž rovnou do té Ikey a tam kup vše vyjma desky, tu si nech udělat od místního truhláře. Ikea má sice ten samý odpad z Polska, ale pořád je ta kvalita výše, než Asko a podobné prodejny aušusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35854
14.8.20 11:26
@Zumpa píše:
@Pisni6ka Hele, jestli nemáš peníze a chceš něco, co za to stojí, tak běž rovnou do té Ikey a tam kup vše vyjma desky, tu si nech udělat od místního truhláře. Ikea má sice ten samý odpad z Polska, ale pořád je ta kvalita výše, než Asko a podobné prodejny aušusu.

to se pletes, to Sconto ma 2× rocne akci a kuchyne jsou vyrabene v Nemecku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
14.8.20 12:30

@jkra Jo tchyně jí měla a po dvou letech ta kuchyň vypadala jako by tam už byla minimálně 15 let, začaly se rozlepovat dvířka, odpadávaly úchytky, padala čela šuplíků… Prostě ideál a to dala za mini linku dlouhou 1,5 m přes 30 tisíc. A to byla bez tlumených dojezdů s obyčejnými dvířky. Teď má už 5. rokem kuchyni od truhláře, ano nechala tam za ní 80 tisíc, ale kuchyně je jako nová, takže ve výsledku je ta od truhláře výhodnější protože poměr doba užívání / cena je úplně jinde. A nevěřím tomu, že Sconto od té doby začalo kupovat kvalitnější věci, protože teď jsem tam narazila na úplně tu stejnou kuchyň jako měla tchyně, jen stojí o 15 tisíc víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3315
14.8.20 13:42
@jkra píše:
to se pletes, to Sconto ma 2× rocne akci a kuchyne jsou vyrabene v Nemecku.

Ve Scontu jsem byl 2× v životě a připadal jsem si tam jako nějakém nábytkovém sekáči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
14.8.20 14:50

My jsme totéž řešili při prvním stěhování do prvního bytu. Čerstvě po škole jsme měli velmi omezený rozpočet. Nejlépe nám vycházela Ikea, kde garantují záruku 15 let. Je to už 6 let a doteď nemáme nejmenší problém, vše drží, jak má. Zároveň nám vyhovuje, že pokud nemáš atyp místnost, tak sestavíš kuchyň skoro jakoukoli. Nic se nerozpadá, je to hodně šroubovací, nic není slepované.

Některé věci jsme měli z Aska a Sconta (ještě u rodičů), ale vždy bylo vše lepené a po několika měsících to bylo spíš na odpis.

Za mne tedy vedla Ikea ve vztahu kvalita-cena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama