Rudé fleky - prosím poraďte, foto

Anonymní
10.1.20 11:49

Fleky - prosím poraďte, foto

Ahoj, nemáte někdo zkušenost? Má to na chodidlech a dlaních. Není to vyrážka, nesvědí to. Prostě to má rudé. Mají to vaše děti? Jediné co mi našel google je, že to čínská medicína považuje za problém s játry nebo co :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2862
10.1.20 11:54

Nemoc ruka, noha, ústa? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 11:57
@Katuskka píše:

Má to od narození :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
22436
10.1.20 12:06
@Katuskka píše:

Ne, to jsou pupínky a ne fleky.

Kolik mu je? Já bych řekla, že to holky jako miminka a maličké taky měly. Jemná pokožka a její prokrvení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 12:10

@Aries6 rok a půl. Já právě vůbec nevím, ale vypadá to prostě divně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1379
10.1.20 12:19

Taky bych si řekla, že je to prokrvením, nějak otlačené apod. Ale pokud to dítko má takhle dlouho, co na to říkal pediatr, když to viděl? Má to pořád, non stop, nebo jen v nějakých situacích?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
10.1.20 12:28

Mě takhle flekatí děti když je jim horko/zima, s věkem to slábne. Jen když je jim zima tak ty fleky jsou modro-zeleno-fialové, když je jim horko tak jsou do červena. K tomu mají něco co dětská doktorka nazvala grafickou kůží, to je že se na kůži snadno dělají snadno otisky na kůži, takže když jsem je vydávala z vany tak na nich dobrou půl hodinu zůstaly otisky rukou. Naštěstí se to s věkem ztrácí, je to prý genetika a není to problematické, jen můžou zůstat citlivější oblasti až do dospělosti. Je to dáno jak moc jsou cévy hluboko v kůži, čím víc na povrchu tím víc jsou barevné změny viditelnější. Mě třeba pořád flekatí tváře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
10.1.20 12:56

Z fotky mi to přijde jako oteklé, ale to by sis asi všimla, takže to ten případ nebude. Co jsem hledala v symptomech, tak většina je vázána na zvýšenou teplotu - takže to taky asi nebude ono… Taky je divné, když to má odjakživa, že by si toho nevšimli v porodnici, takže to asi nebude závažný problém… V rodině to nikdo jako dítě neměl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 13:00
@Heivka píše:
Mě takhle flekatí děti když je jim horko/zima, s věkem to slábne. Jen když je jim zima tak ty fleky jsou modro-zeleno-fialové, když je jim horko tak jsou do červena. K tomu mají něco co dětská doktorka nazvala grafickou kůží, to je že se na kůži snadno dělají snadno otisky na kůži, takže když jsem je vydávala z vany tak na nich dobrou půl hodinu zůstaly otisky rukou. Naštěstí se to s věkem ztrácí, je to prý genetika a není to problematické, jen můžou zůstat citlivější oblasti až do dospělosti. Je to dáno jak moc jsou cévy hluboko v kůži, čím víc na povrchu tím víc jsou barevné změny viditelnější. Mě třeba pořád flekatí tváře.

Jo já to mám taky… To bude asi tak, i s tou vanou nebo otlacenou tváří to sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 13:02
@listento píše:
Z fotky mi to přijde jako oteklé, ale to by sis asi všimla, takže to ten případ nebude. Co jsem hledala v symptomech, tak většina je vázána na zvýšenou teplotu - takže to taky asi nebude ono… Taky je divné, když to má odjakživa, že by si toho nevšimli v porodnici, takže to asi nebude závažný problém… V rodině to nikdo jako dítě neměl?

Hele popravdě, mě všichni říkají, že nic nevidí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama