Alternativa k odstranění nosní mandle v 8letech?

30
10.1.20 11:01

Alternativa k odstranění nosní mandle v 8letech?

Ahoj maminky pomohlo vašim dětem něco ke zmenšení nosní mandle? Dcera čerstvě 8let má prý ještě nosní mandli, kterou prý už nemá mít ve svým věku. Nikdy nebývala příliš nemocná. Před 2 měsíci začla být zahleněná, BEZ kašle, hlen jen vychrchlá do kapesníku, dřív hustší a asi jen 2krát zvracela, při léčbě nasofanem je to lepší jen 1×-2krát za den, málý průhledný jak když z nosu při smrkání. Nos občas míííírně ucpaný, nic jí jinak není. Nechci po 2 měs. potíží hned odstraňovat mandli. Prý to ani nemusí být příčina říkala. Jak dlouho lze užívat ten Nasofan? Lékařka se urazila že nechci navrh. lečbu a tím to skončilo, jinou léčbu na můj dotaz vůbec nenavrhla. Půjdem ještě na jiné ORL na konzultaci a na alegro ale tam byla před rokem na podzim na kontrole kvůli dřívějšímu ekzemu a vše vyš. měla ok. Poradíte? Myslíte že hleny v krku způsobuje mandle tím že to dráždí? Dcera nesmrká, nekašle, ani nic jiného. díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22981
10.1.20 11:03

Zkusila bych nosní konvičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
10.1.20 11:12

Taky doporučuji výplachy nosu, nic to není, takhle velká holčina se to naučí raz dva. A věřím, že mandle se zmenší. Jestli odezní zahlenění, těžko říct, záleží na příčině. Ale do odstranění bych bez vyzkoušení konvičky nešla :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
10.1.20 11:17

Zkusila bych vynechat mlecne vyrobky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
10.1.20 11:18
@ElucaK píše:
Taky doporučuji výplachy nosu, nic to není, takhle velká holčina se to naučí raz dva. A věřím, že mandle se zmenší. Jestli odezní zahlenění, těžko říct, záleží na příčině. Ale do odstranění bych bez vyzkoušení konvičky nešla :mavam:

Přesně tak. Naše holky to zvládají od cca 3 let. Nejstarší to krásně vytáhlo zadní rýmu a začala normálně smrkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 11:57

Jestli můžu poradit, zkuste změnit stravu. Organismus se dokáže zahlenit, pokud je překyseleny. Takže se zaměřit na nejlépe syrovou zeleninu, ovoce,… Nic mléčného, s lepkem, min.masa. Zní to drasticky, ale já vyzkoušela a za měsíc bylo po zahleneni. Bohužel pak jsem zase povolila a bylo to zpět, takže to bylo určitě z toho. Doktoři taky chtěli furt do mě cpát nějaký prášky, i když nebyl žádný důvod lékařský. Prekyseluje taky stres a to dost. Zkuste se na to podívat, pokud má všechna vyšetření ok… Nosní mandle není důvod podle mě. Může ji tam překážet, ale ne dělat hlen.

• Citovat
  • Nahlásit
30
10.1.20 12:52

Děkuji, konvičku vůbec neznám, vyzkoušíme. To vypadá dobře. To bych zkusila i já na chronicky ucpanej nos. Dieta mě napadla taky ale zatím jsem nebyla tak důsledná, to bysme museli zamykat ledničku a špižku. Dcerka každý den vyžaduje jogurt nebo tvaroh, často k večeři krupici. Pak jí tatínek kupuje každý den něco sladkýho, což prý taky zahleňuje, takže přitvrdíme ještě s tím jídlem a aspoň měsíc vydržet jestli to bude mít efekt. Přidáme víc zeleninu, ovoce teda jí (to je sladké).
Tak přemýšlím, že pokud by přičinou toho hlenu nebyla mandle tak vadí samotná přítomnost té mandle něčemu a je šance že ještě zmizí nebo jí zůstane?
Omlouvám se, doteď jsem věděla o existenci jen mandlích krčních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
10.1.20 20:14

Známí teď jdou na operaci odstranění nosních mandlí se svým synem. Je mu asi 6let a špatně dýchá nosem, chrape… Tak doktor řekl pryč, že tam stejně být nemají… Takže je to asi normální v případě, že s tím má někdo potíže, jinak by to snad ale vadit nemělo. No těžko říct. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat