Reflux u 4letého dítěte

38
8.1.20 21:43

reflux u 4letého dítěte

Dobrý večer,
Mám 4,5 letou dceru, občas jí bobolívalo bříško, ale v nemocnici na nic nepřišli.
Ale o víkendu začla jakoby natahovat -když vám jdou štávy nahoru.
Nakonec vůbec nezvrací, nekašle jen ten pocit a musí se jít hned napít.
Má otázka zní jen z těchto poznatků lékař určí diagnozu, že je to reflux?
Myslela jsem, že nás pošlou někam na vyšetření.
Dcera dostala na měsíc na zkoušku Helicid.
Jsme zatím na začátku, dcera se budí a hystericky i přes den pláče jak jí to bolí. Čím jiným než léky a dietou jste si pomáhali?
Díyk za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
95
8.1.20 22:14

@renča30 strava deia hodně. Takže nic sladkého, kynutého, mastného, minimum bílého pečiva, naopak hodně zeleniny… Hodně pít čistou vodu s citronem. Hermankovy čaj… Hýbat se. A žádný stres. A uvidíte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
8.1.20 22:19

A co si třeba zažádat i ten test (přesně nevím, jak se jmenuje) - pepsinový test? Dítě musí akorát hodně naplivat, 4,5 leťačka to zvládne… Zda se opravdu jedná o reflux…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.20 22:26

@Pocahonta Já byla hlavně překvapená, že nás nikam neposlala a hned do nás něco rve bez dalších vyšetřeních. Zítra budu volat mudr, pač se mi nelíbí ty její bolesti a křeče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
8.1.20 22:31

@renča30 No já bych se minimálně na ten test zeptala. U mě měli na ORL podezření na reflux a též mi hned psali léky a když jsem viděla ty možné nežádoucí účinky, tak jsem si raději vyžádala gastroskopii (nerada do sebe cpu léky, když to nemám něčím podložené). Nicméně zákrok příšerný a reflux ani nepotvrzen ani nevyvrácen… A doktorka mi tam, řekla, že lékař na ORL postupoval správně…
Jinak bych se třeba i zeptala, zda symptomy u vaší dcery nemohou značit nějakou potravinovou alergii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.20 22:35

@Pocahonta Určitě zeptám díky. No mě vyděsilo i že v těch lécích píšou i příznaky nebo počátek s osteoporozy. A máme jí v rodině já dost a to doktorka vůbec neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
8.1.20 22:41

@renča30 Tak držím palce, je hrozné, když někomu něco je a vy prostě nevíte, co… Nenapsali Vám náhodou Omeprazol? Jinak mě ještě napadl nějaký psychický problém (pouze nápad)… Pokud by se jednalo o reflux, tak bohužel dieta a spát ve vyvýšené poloze, aby se šťávy nevracely…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.20 22:44

@Pocahonta Dcera dostala Helicid, psychický problém mě nenapadá, že by to byl důvod tohoto stavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
8.1.20 22:46

@renča30 Aha, já myslela, že dostala ještě něco před tím a to jste nenasadila… Tak uvidíte, co Vám doktorka řekne. Každopádně hodně štěstí!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.20 22:50

@Pocahonta Helicid berem druhým dnem a nepřijde mi žádná změna. Tak uvidíme, nakoupíme víe dietního a snad to bude lepší. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 04:51

Mám dceru, 10 let, s refluxem bojujeme stále. Vlastně 10 let. ( Poprvé mne celou ohodila, když ji bylo asi 14 dní) má období klidnější, má období horší, kdy se na jídlo nemůže ani podívat, aby se jí nenavalovalo…
Od 10 měsíců věku bere helicid/ loseorasol/ omeprasol.

Začínala s loseprasolem, nasazen gastroenteroložkou po utz vyšetření.
Ten nezabral podle mých představ ani po měsíci. Malá po jídle zvracela stále, museli jsme hlídat každou lžičku, o každou lžičku jídla, co jsem jí dala, jsem bojovala a musela jsem vychytat, aby nebylo ani o jednu navíc, jinak jsem uklízela…
Už ani nevím, po jaké době nám Dr. nabídla jako alternativu Gastrotuss (tehdy se tu začal prodávat, ale lidi si ho prý už předtím vozili že Slovenska a chválili ho).
Ten pomohl hrozně moc, myslím si že i psychicky. Přišlo mi, že konečně se nebála trochu najíst. (Tedy sníst alespoň 100 g potravy najednou). Loseprasol k tomu brala myslím dál. Mimochodem, ten způsobil, že pokud to vyklopila, nesmrdělo to.
Gastrotuss jsme pak po nějaké době vysadili, zůstaly jen prášky.
Těch se zbavila na přechodnou dobu loni, z jiného důvodu jsme jezdili na kraniosakrálni terapii, vedlejší efekt byl, že se asi srovnalo i toto.
Co v (nedávné) minulosti hodně pomohlo, bylo výměna obyčejného mlíka za bezlaktozove ( dnes už běžné dostupné i v Penny marketu, Lidlu…). Od té doby, co pije hlavně to, je to výrazně lepší.
Pro představu, ve 2,5 letech směla na noc pouze 100 ml mlíka a ani o kapku víc, jinak jsem uklízela. 2 roky zpět ji tchýně udělala asi 300 ml jejího milovaného banánového ( z obyč.), dala si polovinu a v pohodě, pak ji tchýně asi za 15 minut zpracovala, aby to dopila a bylo to venku všechno.

Probíraly jsme to v létě se známou a říkala, že na to velice trpí ( a její dcera - 6 let má taky problém) a nejhorší je to na jaře a na podzim, to už jí ani helicid nestačí, musí třeba 14 dní brát léky, co se dětem nedávají, než se to trochu urovná a z léků může postupně přejít na pouze vlákninu v tabletách (tenhle tip jsem ještě nezkusila, teď tolik problémy neměla).
Samozřejmosti je režimové opatření, co ti tu zmínily holky, časem vychytáš, co jí dobře dělá, co ne. U těch léků je to o tom, zda ten přínos je větší než případné nežádoucí účinky.
Zkus jí teď na začátek koupit ten Gastrotuss, třeba pomůže, i s psychikou. ( Stejně ho nebudeš moci dávat dlouhodobě, nedoplatila by ses).
A někdo tu zmínil nejíst bílé pečivo - u dcery jí to nikdy nedělalo problém, naopak suché rohlíky na noc byly často naše záchrana.

Ten test ze slin ti možná nikdo nenabídl, protože se platí (snad stojí asi tisícovku) a spousta Dr. mi přijde, že má v hlavě zafixováno, že lidi hrazenou péči nechtějí a tak ji ani nenabízí, resp. neřeknou, že je tato, byť pro někoho drahá, možnost.
Já se on něm dozvěděla až létě. To už jsem ji nepotřebovala. Paradox byl, že ta maminka si to zařídila sama, ale i když se platil, tak narazila na Dr., který nemohl pochopit, že ho prostě chce tomu dítěti udělat. A shazoval její domněnku, že ten reflux dcera má. O to překvapenější pak byl, když prokazatelně vyšel. (Někdy mi přijde, že reflux smí mít pouze děti než začnou chodit a pak dospělí).
Přeji klidný a úspěšný boj.

• Citovat
  • Nahlásit
38
9.1.20 20:35

Dnes jsem mluvila s pediatrií a prý mám počkat měsíc než zabere ten Helicid.
Když se to zhorší mám přijít hned, na vyšetření na Ultrazvuk by nás poslala následovně.
Má zmínka o vyšetření : to plivání : tak žádná odezva. A prý čím jí ted prý nejvíce pomohu tak je uprava stravy.
Co jsem načetla tak Mandle, tmavé pečivo, zelenina, banány, jablka,
Heřmánkový, zázvorový čaj.
Doufám, že jsem neudělala špatně s madlovým mlékem.
Hold budeme zkoušet co jí dělá dobře.
Dávali jste probiotika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 22:45

Probiotika nedávám. Dávali jsme je jen při atb.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat