Flixotide u 16 měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
g.rendy
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 02.10.14 13:13
flixotide u 16. mesicniho ditete

Ahojte… prosim o radu…mam 16. mesicniho syna a v roce (prelom duben kveten) mel laringiritu s bronchitidou dohromady…dostal atb po kterych se osypal tak se vysadila a nic vic dr. nenasadil…v lete dostal tracheitidu s bronchididu ale tentokrat uz spastickou…(sipal, piskal chrcel)dostal ventolin, spiropent, atb…trvalo to asi 2 tydny nez se z toho dostal…pak se mi zacal osypavat tak ho dr. obednala na alergo…a tam mu alergolozka napsala flixotide 2× denne s tim ze bude mit asi nabeh na astma a ze to radeji vykryje ted pres podzim zimu…tak sem souhlasila pac sem ten lek neznala…mno doma sem si precetla pribalovy letak a sou to kortikosteroidy na lecbu astmatu…ale on ho nema nikde potvrzene a nechcou se mi do nej cpat kortikoidy pokud to neni opravdu nutny…od toho leta uz pak bronchytidu nemel…pristi tyden je objednanej na krevni odbery na alergie…jaky mate nazor na to ze bych mu ten lek nedavala a pockala az do toho pristiho tydne…zadne potize nema a kdyz to nepotreboval do ted? :think: Volat se mi tam nechce aby si nerekli ze su nejakej magor :roll: Doufam ze si to o me nebudete myslet i vy :mrgreen: Predem dekuji za odpovědi…a omlouvam se za tu slohovku a pripadne chyby v ni :)

Reakce:
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 02.10.14 13:25

Ahoj, moje tehdy asi 8 mesicni dcerka taky dostala Flixotide, mela opakovene bronchitidy, piskala a chrcela, cele jaro se ji to vracelo, muj dr mi to naasadil po porade s alergologem, ze to muze byt astma, ale to se stejne nepotvrdi do ja ted nevim 3 let ditete? Po asi mesici brani jsme skoncili v nemocnici s podezrenim na astmaticky zachvat, zvysili nam davky Flixotidu a Ventolinu (ten uz brala taky docela dlouho pri zhorseni), nakonec nas po 4 dnech pustili, ze to asi byla jen horsi bronchitida a at davame F. dal, vysetreni u alergologa po mesici ukazalo, ze alergicka na nic neni, astma to asi nebude, ale meli jsme jeste mesic strikat F. jen rano, ze to nelze vysadit ze dne na den. Navic mi vsichni dr rikali, ze se jedna o velmi malou davku kortikoidu a jen lokalne, takze by to nemelo mit zadne nezadouci ucinky. Pred par dny jsem je po asi 3 mesicich konecne vysadila. Byt tebou, bez porady s lekarem nevysazuju, neni to lek jen na astma, ale i na zanety, ktere nam se aspon hodne casto vraceli. U nas je ted klid, desim se zimy, starsi deti urcite neco pritahnou ze skolky. Stejne ti vysledky z alergologie reknou az za nejaky cas (u nas mesic), takze bys vysadila na docela dlouho. Sorry za roman :lol:

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 02.10.14 13:33

Ahoj, no ja jsem doktorka, ale taky matka ditete s opak. bronchitidama…v ro­ce jsme byli poprve v nemocnoci se spaat. bronchitidou, odchazeli jsme s inh. korrikoidy, ktere jsme za 3 mesice vysadili…do dalsiho podzimu byl klid, pak zase bronchitida, zase hospizalizace 14 dnu. Kortiloidy do zily…masakr.Od te doby mame flixotide, zatim dpbry, ale desim se dalsi podzimni sezony co zase bude, jinak maly nema prokazane zadne alergie ani astma, jem proste pri infektu ty prudusky jdou hned do spazmu…ja doporucuju ppdavat ted pres podzim/zimu a pak vysazovat…

g.rendy
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 02.10.14 19:57

Ahojte holky…moc dekuji za komentare…tak ja mu to tedy davat budu…vysledky obberu budeme mit taky za mesic…malej nejakou alergii mit asi bude…po urcitych jidlech se mu delaji fleky kolem puseny…navic ja i manzel sme alergici, tchan ma lupenku, svagrova je atopik a stryc astmatik…takze geneticky tam predispozice je…mno ufidime…dr. rikala ze kdyby to bylo fpohode ze bychom to pak vysadili…sem klidnejsi kdyz vim ze to neni zadnej drastickej lek :) tak jeste jednou diky a detickam hodne zdravicka :kytka:

Klairs
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 08.10.16 08:13

Ahoj, obnovuji téma. Dcerce (necelé 3r) také dali Flixotide (2× denně 2 dávky) kvůli podezření na průduškové astma. Od včerejška tedy dávám, ale taky trochu jsem nesvá kvůli možným vedlejším účinkům (přeci jen jsou to kortikosteroidy), ale chápu, že s tím se prostě nic nenadělá a případně se jim nedá vyhnout..
nebo aspoň většině:
jeden z nejčastějších (víc než 1/10) je moučnivka, měli jste? nebo se tomu dá opravdu zabránit třeba tak, že jí po inhalaci jen vyčistím zoubky a dám napít?

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 08.10.16 13:48

Nikdy jsme neměli a ani jsme to nějak nehrotili.. Většinou se syn po inhalaci jen napil…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >