Propad v percentilovém grafu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 17:51
propad v percentilovém grafu

Vypadlo vám někomu dítko z grafu? náš nejmenší se za poslední rok propadl z 50. percentilu pod 3. do tabulky už se nevejde. Samozřejmě jsem si toho vědomá již delší dobu že nepřibírá na váze, ale máme starší holku a ta je taky trvale pod 3. percentilem, takže zřejmě bude stejný typ jako ona. Dnes si toho všimla obvodní doktorka a na rozdíl ode mě tedy v klidu není. Dneska ho nechala být byli jsme tak kvůli tomu že měl vysoké horečky, ale příští týden ho chce vážit a pak poslat na vyšetření. Krev kvůli železu mu brala už před rokem když se začal propadat to měl ok, teď bude chtít endokrinologii a nevím co ještě. Máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Kelišová 7329 příspěvků 30.09.14 17:59

Myslím, že ve vašem případě je rozumné vyšetření na endokrinologii, naberou krev na růstový hormon, dítě zváží a změří, vyptají se na rodiče. Růstový hormon se dá celkem dobře doplňovat. A lepší jedna návštěvaa endokrinologie než si později něco vyčítat. Takový propad v tabulkách odpovědný pediatr nemůže nechat plavat.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 30.09.14 17:59

Jsem na tom úplně stejně se svojí nejstarší. Byla na pětileté prohlídce a doktorka si všimla, že se propadá s výškou i s váhou. Zatím jí odebrali krev (což byl masakr šílený) a čekáme na výsledky.
Já jsem zatím v klidu, protože mám hodně malou maminku a bratra jak z koncentráku. Tak si myslím, že holt podědila ty jejich geny

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 30.09.14 18:01

No o o jde o to, zda se propadl jen hmotnostně nebo i na délku. Jestli měl třeba růstový spurt, tak se to může stát snadno a zase to dožene. Průser je, když dítě nijak extra neroste a hodně zhubne, to pak většinou o nějakém problému je.

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 18:04

@Antonie Bolavá no má to stejný průběh jako u holky, velká porodní hmotnost 4 kilo a délka 52 cm a pak okolo 8. měsíce zlom a propad v grafech, s holkou jsme jezdili rok po vyšetřeních a stejně nikdo nikdy nic nenašel, nakonec nám řekli, že prostě bude menší a hotovo. Dneska jí je 6 a půl a má 15 kilo a asi 110 cm. Kluk se obvodní nezdál už před rokem a vyšetření mi nabízela s tím že není nutné ale ona by ho doporučila, já ho nechtěla. Mluvila jsem s holky endokrinoložkou a ta mi řekla že je to ok, že nevidí důvod aby šel kluk k ní do péče. Teď už je mi jasný že se tomu nevyhneme :zed: :zed: :zed:
Jaké všechny odběry dělali vaší holce?

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 18:05

@ivašot. je jasný že na vyšetření půjdem na hlavu se nepostavím jen by mě zajímali ostatní názory

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 18:06

@kotyk na výšku taky trochu klesl ale ne tolik v 18 měsících měl 83 cm a 10 kg teď ve dvou letech má 86 cm a 9,80 kg

macawi
Kecalka 456 příspěvků 30.09.14 18:07

@anickadomnik ahoj, jsme na tom uplne stejne…taky mame propad :( malej teda nebyl nikdy obrik, ale je fakt, ze od dubna nepribral ani gram, takze jsme se razem octli taky mimo. Doktorka reagovala rozumne…pri nejblizsi prilezitosti udelame nabery a otestuje celiakii a stitnou zlazu. Ale mne prijde, ze malej roste normalne…podle velikosti obleceni, spis je to takovej kralicek hubenej, ale tvaricky ma pekne baculaty, takze kazdej kdo ho vidi oblecenyho se divi, ale realita je, ze v roce a pul mame 9kg a velikost 92.
uvidime jak dopadnem, ale kdyz vidim jak se celej den nezastavi, tak mi prijde, ze ani pribrat nemuze :nevim: on navic neni zadnej jedlik, takze s jidlem trosku valcime…a do toho samozrejme rostou zuby, takze si tu a tam dame par dni hladovku s prujmem :zed:

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 18:09

@macawi tak náš má velikost 86 někdy 80 a jsou mu dva roky, kalhoty nosí stejné už přes rok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tezi
Hvězda diskuse 51957 příspěvků 1 inzerát 30.09.14 18:15

Záleží i na věku dítěte. Ale zkušenost mám skoro u všech dětí. Nejstarší byla pod 3.percentilem pořád, teď se dostala někde mezi 3. a 10. Nejvíc to bylo vidět na nejmladším, který byl dokonce nad 50.percentilem a potom šel postupně dolů, ale přibíral, i když už v podstatě pod hranicí. Naše doktorka to neřeší, protože všechny děti na tom byli a jsou velmi podobně a ví jak vypadám já

tezi
Hvězda diskuse 51957 příspěvků 1 inzerát 30.09.14 18:18

Aha tak už jsem dočetla a malý vůbec za rok nepřibral. Mě teda děti přibírali pořád akorát míň než by měli.

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 18:18

@tezi hm tak ta naše to právě řeší, taky jsem myslela že to bude ok když ví že starší měla úplně stejný problém ale není :nevim: :nevim: :nevim: navíc je kluk teď nemocnej takže až půjdeme na kontrolu a bude ho vážit tak bude mít ještě míň než má teď :zed: :zed: :zed:

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 30.09.14 18:19
@tezi píše:
Aha tak už jsem dočetla a malý vůbec za rok nepřibral. Mě teda děti přibírali pořád akorát míň než by měli.

za rok přibral jen za poslední půl rok nic

tezi
Hvězda diskuse 51957 příspěvků 1 inzerát 30.09.14 18:29

@anickadomnik ta naše to původně taky chtěla řešit, ale pořád přibíral, tak ho nechala, i když pořád psala drobnější. A najednou v 18 měsících prohlásila, že se jí moc líbí - měl 83cm a 9,45kg. Teď ve 2 letech má asi 90cm a kolem 11kg, takže se trošku zvednul. Jinak při narození byl na 68percentilu, do 2 měsíců se držel na 50 a do 4,5 měsíce spadnul pod 3
Přeju ať malý po uzdravení trošku přibere a doktorka vám dá pokoj a nemusíte nic řešit :hug:

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 30.09.14 18:31
@anickadomnik píše:
@kotyk na výšku taky trochu klesl ale ne tolik v 18 měsících měl 83 cm a 10 kg teď ve dvou letech má 86 cm a 9,80 kg

to je ale opravdu hodně hubenej :think:
Naše měla ještě ve dvou letech 11 kilo. Ted v pěti má 14 a 102 cm. Takže přibírá, ale za 3 roky 3 kila, no.
Na co všechno tu krev posílali, to ti neřeknu. Jde to zatím nějak mimo mě, nevěřím že něco najdou.
Akorát nás doktorka chtěla poslat na vyndání nosní mandle, protože mladá měla spánkovou apnoe (teď už je to lepší) a doktorka si myslela, že je to nosní mandlí a že to jak špatně dýchá by mohlo způsobit to neprospívání. Naštěstí mandle je v pořádku a nikam nemusíme. Neumím si představit jak ji někde tahám do nemocnice když si ani nenechá vzít krev. Navíc s pětiměsíčním miminem :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >