Forma na beránka Tescoma teče

7383
13.4.17 10:05

Forma na beranka tescoma teče

Dobrý den, prosím o pomoc!!! Chtěla jsem dětem upéct beránka pomocí formy tescoma, zkusila jsem dle jejich receptáře lité těsto. Skoro všechno těsto vyteklo. Bude z toho jen placatý chudáček. :,(
Forma se měla dát přímo na plech, já pod to dala pečící papír. Myslíte, že je to tím papírem? Myslíte, že pomůže když to udělám z hustého těsta. Ale bojím se, že to nebude dobré, když tam bude hodně mouky… Děkuji za případné tipy a rady. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7383
13.4.17 10:08

Takto vypadá ta forma. Nejradsi bych ji hodila do koše. Ale klasickou uz nestihnu koupit, navic zitra dopo odjiždíme na chatu, tak to musim stihnout upect dneska…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
13.4.17 10:10

Takhle to dopadlo, jdu plakat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18093
13.4.17 10:11

@Michalka80 ta forma nemá dno? To je jen ohrádka? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
13.4.17 10:11

Papír pod formou nevadí - je to na stejném principu jako klasická dortová forma. Takže bych použila jiné těsto - pokud chceš mít jistotu, že nevyteče, tak určitě piškotové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
13.4.17 10:13

Mám tenhle typ formy od Tescomy na stromeček - pečící papír pod něj dávám normálně a nevyteče. Asi moc řídké těsto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
13.4.17 10:17
@ka2ka píše:
@Michalka80 ta forma nemá dno? To je jen ohrádka? :think:

Ano, nemá dno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
13.4.17 10:19
@malinika píše:
Papír pod formou nevadí - je to na stejném principu jako klasická dortová forma. Takže bych použila jiné těsto - pokud chceš mít jistotu, že nevyteče, tak určitě piškotové.

A když udělám piškotové, můžu do něj dát o trošku více mouky, aby to fakt nevyteklo, nebude to potom nedobré?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
13.4.17 10:20

Já dělala klasické piškotové a nevyteklo, víc mouky jsem nedávala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3602
13.4.17 10:21
@Michalka80 píše:
:lol: promiň, ale teď jsem se fakt zasmála :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
13.4.17 10:24
@mooch píše:
Mám tenhle typ formy od Tescomy na stromeček - pečící papír pod něj dávám normálně a nevyteče. Asi moc řídké těsto?

Těsto jsem dělala dle receptu, ktery byl u formy. Nevim, zda to nebyla chyba, ale v tom receptu vubec nebyla mouka. Ja tam teda radsi dala hladkou, ale i tak to bylo řídké. Neumím si představit, jak vy to dopadlo uplne bez mouky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
13.4.17 10:25
@Amalthea píše: :lol: promiň, ale teď jsem se fakt zasmála :lol:

Ja se ti nedivim, taky bych se smala…kdyby se to nestalo mě :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
13.4.17 10:30
@Michalka80 píše:
A když udělám piškotové, můžu do něj dát o trošku více mouky, aby to fakt nevyteklo, nebude to potom nedobré?

Mouky bych víc nedávala, to je zbytečné. Je potřeba akorát pořádně vyšlehat sníh z vajíček, aby byl hodně tuhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
13.4.17 10:32
@malinika píše:
Mouky bych víc nedávala, to je zbytečné. Je potřeba akorát pořádně vyšlehat sníh z vajíček, aby byl hodně tuhý.

Dobre, dekuji za tip, jdu na druhy pokus…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
13.4.17 10:41

@Michalka80 Tak ať se podaří. Budu držet pěsti. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama