Domácí jogurt, jak na něj?

Annapavelkovaml
10.4.17 22:15

Domácí jogurt,jak na něj

Ahoj chtěla jsem se zeptat děláte někdo domácí jogurt bez jogurtovače a vodních lázní?

Popřípadě teda, jak jej děláte, mám dva prcky a chtěla bych jim udělat domácí jogurt za prvé ty kupované lezou do peněz a za druhé krom holandie mi žádné nechutnají a myslím si že je to pro ně nejlepší.
Děkuji za info. :mavam:

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

10.4.17 22:26
@Annapavelkovaml píše:
Ahoj chtěla jsem se zeptat děláte někdo domácí jogurt bez jogurtovače a vodních lázní?Popřípadě teda, jak jej děláte, mám dva prcky a chtěla bych jim udělat domácí jogurt za prvé ty kupované lezou do peněz a za druhé krom holandie mi žádné nechutnají a myslím si že je to pro ně nejlepší.
Děkuji za info. :mavam:

Ahoj nevim proc se chces vyhnout jogurtovaci i vodni lazni a jak bez toho jogurt udelat…jogurt se dela pusobenim mirneho tepla ale za to dlouho (ja davam 12 hod). Za sebe doporucuju koupit jogurtovac ( ja mam guzzanti).
Ja tedy deelam ovci jogurt protozoze ty jsou drahe (a ja jsem alergicka na kravske mleko), takhle me vyjdou tak na 1/3 ceny. Ale tedy z kravskeho mleka(ty delam pro manzela) se mi nedari jit pood cenu holandie (kdyz se kupuje v tech velkych bakenich tak vyjde levneji, aspon tak jsme to tedy pocitali).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
10.4.17 22:46

@Annapavelkovaml mlíko zahřeju na 90.pak zchladim na 40.dam do skleniček lžičku jogurtu a přidám mlíko. Zamíchám. A dam do tepla…zabalím třeba do ručníků nebo do peřin. Za cca 12 hodin mam hotovo a dam vychladit do lednice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
10.4.17 23:28

@kaca35 a jak dlouho vydrží?

• Citovat
  • Upravit
9
11.4.17 07:44

Take delem jogurty. Kdyz topime tak je davsm do uterky a rucniku a polozim na topeni. Slysela jsem ze se jogurty delaji i v troube, ale s tim nemam zkusenost. Ja delsm nejcasteji v jogurtovaci. Muj recept je takovy: necely litr cerstveho kravskeho mleka svarim a nasledne schladim na 40°C. Dale si pripravim 6 sterilizovanych sklenic a sterilizovanou lzici. Do litru mleka vmicham selsky jogurt(muze byt i ten z Lidlu) a dam tam 4 lzice salka(jogurt neni kysely a ma skvelou chut). Vse poradne rozmicham a rozleji do pripravenych sklenic, ktere nasledne uzavru a dam do jogurtovace ci na topeni, ale musi se udrzovat konstatni teplota, jinak se jogurt nepovede… Hodne stesti ;) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
11.4.17 07:45
@kaca35 píše:
@Annapavelkovaml mlíko zahřeju na 90.pak zchladim na 40.dam do skleniček lžičku jogurtu a přidám mlíko. Zamíchám. A dam do tepla…zabalím třeba do ručníků nebo do peřin. Za cca 12 hodin mam hotovo a dam vychladit do lednice.

presne, jogurtovac vubec neni potreba, staci dat do postele pod perinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
11.4.17 07:47
@Annapavelkovaml píše:
@kaca35 a jak dlouho vydrží?

Týden minimálně. Někdy jsme ho měli deset dni.vic jsme nezkoušeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
11.4.17 07:54

Jo a jde to jak z nepasterizovaneho. Tak i z normálního mlika z obchodu.jen to nesmí bytdlouhotrvající krabicak. Jogurt kupuju v Albertu bio za 10 kaček. Jako jeden z mála je jeŇ z mlika a kultur. a ještě se nám nestalo.ze by se nepovedl. proste si lezi v peřine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
11.4.17 08:05

Ještě teda sklenice ani lžičku nesteriluju. Je to umyty jen z myčky. A ještě se nám žádný nezkazil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
11.4.17 08:11
@kaca35 píše:
Ještě teda sklenice ani lžičku nesteriluju. Je to umyty jen z myčky. A ještě se nám žádný nezkazil.

to, že tam není nic vidět ani cítit neznamená, že tam už nejsou spory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 08:30
@Annapavelkovaml píše:
Ahoj chtěla jsem se zeptat děláte někdo domácí jogurt bez jogurtovače a vodních lázní?Popřípadě teda, jak jej děláte, mám dva prcky a chtěla bych jim udělat domácí jogurt za prvé ty kupované lezou do peněz a za druhé krom holandie mi žádné nechutnají a myslím si že je to pro ně nejlepší.
Děkuji za info. :mavam:

1; MLÉKO SE ZAHŘEJE NA 90st (když se na hladině začnou tvořit bublinky)

2; MLÉKO ZCHLADÍŠ NA 35-40st (vložíš prst do mléka, je teplé, nikoliv horké)

3; V MISCE SMÍCHÁŠ 1/2KG BÍLÉHO JOGURTU (např Hollandie) s trochou teplého mléka, DOBŘE ROZMÍCHÁŠ a vliješ do zbylého teplého mléka, rozmícháš.

4; ČISTOU NABĚRAČKOU naliješ jogurtové (tzv zaočkované) mléko do STERILNÍCH SKLENIC (sklenice a víčka umyješ, naskládáš na plech, dáš do trouby na 50-70st na 15 minut zapéct, tím se i vysuší), sklenice plň 2cm pod okraj.

5; sklenice naskládej na podnos (třeba plech) a VLOŽ DO TEPLÉ DEKY (peřiny), můžeš přidat termosku s horkou vodou, nebo jinou láhev. Hlavně to pořádně zabal ať z deky neuniká teplo. Můžeš to zabalený dát na/k topení.

Za cca 8-12 hodin je jogurt hotový, sklenice naskládej do ledničky a jogurt nech ztuhnout (2-4 hodiny).

Živé kultury sklenice sami zavaří, takže při otvírání jogurtu ti víčko klapne. V lednici je trvanlivost dva týdny, i déle, pokud máš sklenice s víčky dost sterilní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
11.4.17 08:41
@Tableta píše:
to, že tam není nic vidět ani cítit neznamená, že tam už nejsou spory

To je jako se vším. :nevim: žádný střevní a jiný potíže nemáme. Nebo jsme zvykly. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
11.4.17 22:27

Skleničky taky nesterilizuji, ale zajímalo by mě, proč by měly. Vícekrát jsem to někde četla, ale pravý důvod tam zmíněný nikdy nebyl.
Je pravdou, že jogurt se mi ani tak nikdy nezkazil.
Díky za vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
12.4.17 11:21

Sklenicky se sterilizuji, protoze bakterie obsazene v jogurtech jsou velmi citlive a tudiz by se jogurt nemusel povist. Byl by hodne ridky az tekuty. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
12.4.17 12:22
@Boubik píše:
Sklenicky se sterilizuji, protoze bakterie obsazene v jogurtech jsou velmi citlive a tudiz by se jogurt nemusel povist. Byl by hodne ridky az tekuty. :)

Fakt jo? to jsem myslela, že se stává spatnou teplotou. že není mlíko ohřaty na tech 90, ale na min.ale tak zajímavý. Kdyby byl ridky, tak alespoň vím proc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama