Fritovací hrnec "teče"

725
31.5.16 21:22

Fritovací hrnec "teče"

Ahoj holky.

Mám na vás dotaz. S přítelem máme asi 3 roky fritézu (friťák) a ten poslední půl rok nefunguje jak má. Hrozně moc z ní teče olej.
Oleje je tam buď o něco míň nebo přesně po rysku před smažením, ale stejně pod něj dáváme plech, jelikož z něj teče olej. :-(
Není tam víc oleje než je potřeba a smažení taky není úplně na maximum (raději poslední dobou, ale i tak nacházíme pod ní velké množství oleje). Záruka už na něj není (vypršela před půl rokem a přítel dostal fritézu jako dar). Friťák je značky Tefal.
Tak nevím, jestli některá z vás má s tím zkušenosti.
Neradi bychom jej vyhodili. :-(
Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
31.5.16 21:24

@lavazza2 podle mne to je na vyhození nebo dání do opravny. Friťáky se dají v dnešní době koupit už od 500,– (třeba v Tescu ap.), koupila bych si nový :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
31.5.16 21:26

Já bych to teda určitě vyhodila. Jestli z toho teče horký olej, tak fakt nevidím důvod takový fritak nechávat. Možná opravit, ale kdo ví, jestli by oprava nestála pomalu tolik, co nový hrnec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13863
31.5.16 21:29

Tohle je buď nechat opravit nebo vyhodit a koupit nový. Stojí to pár korun… Asi bych se zkusila zeptat, kolik by stála oprava a podle toho se rozhodla jak dál. Určitě bych v něm nesmažila, když takhle teče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1845
31.5.16 21:30

Taky bych se ho radši zbavila, friták mi nikdy netekl, už ho mám několik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
31.5.16 21:34

Právě. Mně to taky dost překvapilo. 8o
Asi seženeme jiný. Tohle mi za opravu nestojí, ale díky, za názor.
Fotka je z dneška a je pravda, že dost tekl, ale tak jako dneska asi nikdy.
Přítel myslel, že jsem to přehnala s dávkováním oleje :lol: Což jsem samo neudělala. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
31.5.16 21:36

@terka.h
Mi právě taky nešlo do hlavy jak z nerezu může téct a nebýt používán 10 let. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
31.5.16 21:38

@Eveelin
Děkuji za názor. Ve friťáku smažíme málokdy, tak to moc nechápu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
31.5.16 21:41

@nozu
Díky za reakci. Oprava se podle mně asi o dost prodraží… :think: Ale uvidím. Třeba se dá zachránit… Každopádně jsem se s tím „protíkáním“ ještě nesetkala, tak nwm jak to dopadne. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1246
31.5.16 22:34

Je to jen friťák a dneska jsou i ty které umí smažit v pár kapkách oleje. Tohle vyhoďte. (Sami Tefal máme a ťuk, ťuk, funguje bez problémů ale tohle bych fakt nechtěl, žhavý olej, fuj.) Vyhodit a koupit nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama