Funguje HA?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.21 07:41

Funguje HA?

Ahoj beru antikoncepci a nevím jestli funguje vždy v půlce platička mě bolí prsa postranách a podbřišek jako kdyby to byla ovu. Nevíte co to může být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4720
23.11.21 08:21

To by měl být dotaz na tvého gynekologa. S tím bys měla konzultovat svoje obavy. Může se stát, že zvolená antikoncepce nemá pro tebe to správné rozložení hormonů. Jinak je však antikoncepce jedna z nejspolehlivějších metod ochrany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 08:39

@Martha03 no beru ji už 11 měsíců a prsa mě začaly bolet hned na začátku a podbřišek asi půl roku po tom.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 08:39

@Martha03 a je to vysokohormonalní antikoncepce.

• Citovat
  • Nahlásit
2125
23.11.21 08:51

No HA je velmi spolehlivá, ale záleží na tom, jak pečlivě daná žena dodržuje zásady braní HA a ví na co si dát pozor.
Taky jsi nenapsala jestli máš jednofázovou, nebo vícefázovou.
Jednofázová - bereš každý den jednu tabletku a pak máš 7 dní pauzu na vyvolání krvácení. U vícefázových bereš tabletky bez pauzy ale v různých částech plátička je v tabletkách různé množství hormonů. To znamená, že pak ti klidně může nastoupit nějaký ten druh PMS a přitom je HA pořád účinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4720
23.11.21 08:55
@Anonymní píše:
@Martha03 no beru ji už 11 měsíců a prsa mě začaly bolet hned na začátku a podbřišek asi půl roku po tom.

No ale to jsou věci co máš lékaři hlásit. Ne každé sedne první antikoncepce, kterou dostane… Vysokohormonalní ok, ale také se liší i podílem progesteronu a estrogenu. Prostě to řeš s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 09:57

@Martha03 řešila jsem prej je to normální.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 09:59

@LilyJane beru jednorázovou. Já se snažím tu antikoncepci brát co nejvíc zodpovědně. Může se snížit i když mi třeba nesedla nebo můžu být v klidu?

• Citovat
  • Nahlásit
2125
23.11.21 11:15
@Anonymní píše:
@LilyJane beru jednorázovou. Já se snažím tu antikoncepci brát co nejvíc zodpovědně. Může se snížit i když mi třeba nesedla nebo můžu být v klidu?

No můžou to být vedlejší efekty antikoncepce. Pokud ji bereš tak jak máš, měla bys být chráněná. Problém by byl, kdyby se ti třeba správně nevstřebávala, ale to my tady úplně nezjistíme. Pravděpodobně bys měla nějaké časté průjmy, nebo zvracení, nebo pokud máš problémy s játry (bereš antibiotika, piješ hodně alkohol) to taky může ovlivnit vstřebávání.
Jinak bych řekla, že bys měla být chráněná v pohodě, jenom máš vedlejší efekty, které ti nejsou příjemné. Buď je to na probrání s gynekologem, aby ti třeba napsal jiné prášky a nebo přejít na úplně jinou formu antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 11:45

@LilyJane takže se antikoncepce nemusí vstřebat i když nemám průjem nebo zvracení. Na jaterní testy jsem teď chodila každý měsíc

• Citovat
  • Nahlásit
2125
24.11.21 15:05
@Anonymní píše:
@LilyJane takže se antikoncepce nemusí vstřebat i když nemám průjem nebo zvracení. Na jaterní testy jsem teď chodila každý měsíc

Nemusí, ale to my tady úplně nepoznáme. To už by se na to musel mrknout doktor, jestli nemáš nějaké problémy se zažíváním, které by bránily vstřebávání HA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2125
24.11.21 15:11
@Anonymní píše:
@LilyJane takže se antikoncepce nemusí vstřebat i když nemám průjem nebo zvracení. Na jaterní testy jsem teď chodila každý měsíc

Pokud máš nějaký problém s játry, na které bereš třeba nějaké léky, tak ti to může snížit vstřebávání. Protože HA musí jít přes játra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat