Funkce trouby: aqua clean

Anonymni
8.6.09 13:49

Funkce trouby: aqua clean

Ahoj holky,
chystam se koupit novou troubu, ma smysl kupovat tu s funkci cisteni aqua clean? vyuzivate ji? nebo to proste nestoji za to? diky Vladka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2189
8.6.09 18:36

nu jestli je to to co si myslím, tak to v troubě máme taky a stěny trouby se udržují samy v čistotě a umývám jen dno a dvířka. Životně důležité to není, ale pokud to znamená drobný rozdíl v ceně asi bych do toho šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
8.6.09 19:05

Vybírali jsme nedávno a při srovnání funkce výkon/cena s přihlédnutím ke spotřebě energie na tyto „sofistikované vymoženosti“ se aqua-clean nebo pyrolýza určitě nevyplatí. Mám poměrně low-endovou vestavnou troubu Amica s ventilátorem, slušným chlazením dvířek a časovačem za nějakých 6.000,–, pro čištění je důležité, že je uvnitř poměrně málo členitá (plochy jsou rovné, i kryt ventilátoru jde snadno otřít). Ani teleskopické výsuvy mi nechybí, máme ji zabudovanou v úrovni nad pasem a manipulace je jednoduchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.09 20:26

jednoznacne bych sla do pyrolyzy nebo aquaclean. Mame treti kuchyn, funkce trouba nemusi mit kdovi jake - ja stejne pecu na klasiku nebo horkovzduch, pripadne v zime jeste gril, rozmrazovani pouzivam v mikrovlnce, spizy pecem na grilu. Ale nez patlat dno, dvirka necim tak to radsi necham samo rozpustit. Teleskopicky vysuv je fajn, ale nemusi byt. Mam treti troubu z Ikea - stala kolem 8 tisic a pyrolyzu ma a je fajn. Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
23860
9.6.09 12:55

Taky budem zanedlouho zařizovat kuchyň, tak se mi také hodí každé info. Jak vlastně Aqua clean funguje? Aby to nebylo, že naběhne majitelka s kbelíkem vody a rejžákem :lol: Uvažuji o pyrolýze, ale chováme papoušky a těm to zrovna nesvědčí - nesmí být v jedné místnost, když je zapnutá pyrolýza kvůli neberpečným výparům, takže pro lidi asi také nic zdrvavého :cry: . Tak kdyby tahle funkce byla bezpečnější a stejně účinná, šla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
10.6.09 09:14

Aqua Clean apod. je to, že jsou plechy z dosti hladkého plechu opatřeným nějakou tvrdou a neporézní vrstvou. při čištění se dá dovnitř nádoba (plech) s vodou, zane se to a po napaření se povrchy snadněji setřou do čista.
Moje trouba tuhle funkci deklarovanou nemá, ale v praxi to tak funguje taky, prostě z hladkého povrchu jde špína lépe dolů.
Pyrolýza je žhavení trouby na 500 st., největší radost z toho, že se to používá má ČEZ, protože se elekrtoměr točí jako korouhvička za silného větru. Organické nečistoty by se měly spálit na popel a uvolnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama