Furminátor, kartáč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anneli
Stálice 82 příspěvků 13.02.17 12:21
Furminátor, kartáč

Pěkné poledne :),

ráda bych se zdejších chovatelů a chovatelek zeptala na zkušenosti s kartáčem Furminátor, na který jsem o víkendu na FB narazila (promo video supr).

Máme křížence bernského salašnického psa s flat coated retrievrem, líná naprosto ŠÍLENĚ, denně vysáváme i 3×, chlupy jsou komplet všude (kuchyňská linka, nádobí, police v obýváku, postele, oblečení…, kdo zná - ví).

Je fajn i tato levnější varianta? https://kosmetika-a-uprava-psa.heureka.cz/…r-l/recenze/#…

Díky za názory :).

Reakce:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 13.02.17 12:25

Mám klasický furminátor, ale na JRT. Měli jsme dřív i na retrieverku a dobrý. Ale chlupů jako takových tě to úplně nezbaví.

ElucaK
Kecalka 215 příspěvků 13.02.17 12:45

Ahoj, mame welsh corgiho, ted v zime pekneho hunace. Zatim nelina, ale jak se otepluje, cekam to kazdym dnem. Mame tu levnejsi variantu Furminatoru, na kterou odkazujes, a parada. Nemam problem s tim z toho ty chlupy vyndat rucne. Krasne vycese az neuveritelne mnozstvi. Po pul hodine cesani je vse z kozichu na par dnu pryc. Pesan si v tom vyziva, je mu to prijemnejsi nez jine kartace. Ze vseho, co jsme vyzkouseli, je to nejucinejsi. V hlavnim linacim obdobi ceseme obden a doma kazdy den preluxnem tim bezdratovym kartacovym vysavacem, par minutek, a linani prezivame v klidu.
Doporucuji :mavam:

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 13.02.17 12:54

Mám velkou línavou čubinu a furminátor je v období výměny srsti parádní, ale u velkého psa to trvá moje čuba má cca 30kg a je jako menší labrador a než vyčešu zhruba 80% uvolněných chlupů (na víc nemám trpělivost) tak napoprvé to trvá tak 2-2,5 hodiny, když pak češu obden, tak jsme za 40minut hotové.

Anneli
Stálice 82 příspěvků 13.02.17 13:04

Díky za příspěvky :).

2 - 2,5 hodiny česání? Wow, ten náš je obrovské heblo s aktuální váhou 41 kg, takže to ze začátku bude asi taky časově náročné. Ale marné, jestli to alespoň trošku pomůže a chlupů bude méně, není co řešit :).

Mišičta
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 30.04.18 19:09

Jde furminator naostřit? Nevíte?

Icelemon
Povídálka 20 příspěvků 30.04.18 21:55

Na čuvače je furminátor suprovej a to jsme kupovali nějaký za 250,– ne originál za 600,– Doporučuji! češeme asi 20 min 2× týdne. a na přechodu zima / jaro snad obden den, to chlupy jen lítaly!

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 30.04.18 22:23

@Mišičta Furminátor neobsahuje čepel, takže není co ostřit.

Mišičta
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 30.04.18 23:21

Aha. Já furminator mám a vim k čemu je… Ale děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >