Reklama

Kočka v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 13.02.17 08:49
Kočka v bytě

Zdravím, kdo máte kočku v bytě, můžete mi poradit?
1. Kočka má škrabadlo, ale drápy si brousí o gauč. Jak ji motivovat, aby používala škrabadlo? Jako moc mi to nevadí, protože máme starý gauč, ale chci koupit nový a nechci ho mít hned zničený.
2. Stříhají se kočkám drápy? Já jí je teda ostříhala, ale nevím, jestli je to ok.
3. Kočkolit - máme takové ty bílé kamínky, nevím jak to čistit, močení se tam tak nějak vstřebá a bílé kamínky mění barvu na žlutou. vybírají se ty žluté kamínky nebo se to po pár týdnech vyhodí komplet?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Šmoulice
Kelišová 6639 příspěvků 13.02.17 08:56
@lenk píše:
Zdravím, kdo máte kočku v bytě, můžete mi poradit?
1. Kočka má škrabadlo, ale drápy si brousí o gauč. Jak ji motivovat, aby používala škrabadlo? Jako moc mi to nevadí, protože máme starý gauč, ale chci koupit nový a nechci ho mít hned zničený.
2. Stříhají se kočkám drápy? Já jí je teda ostříhala, ale nevím, jestli je to ok.
3. Kočkolit - máme takové ty bílé kamínky, nevím jak to čistit, močení se tam tak nějak vstřebá a bílé kamínky mění barvu na žlutou. vybírají se ty žluté kamínky nebo se to po pár týdnech vyhodí komplet?

:think: :think: :think: Nechtěla bych vidět domácnost, kdy se kočkolit mění po pár týdnech :poblion: :poblion:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9609 příspěvků 13.02.17 08:57

Kočky v bytě mame tri :mrgreen:
1. Skrabadlo. Takže nam zabrala duslednost. Okriknout a odnést ke skrabadlu. Asi po tisíci pokusech to přineslo ovoce. Plus jsem pořídila ještě taková placata skrabadla a dala je tam, kde kočky skrabaly nejraději. V létě jsem kočky stříkala vodou, prý to ma zabrat, ale měly z toho tak akorát srandu
2. Drápy nestriham
3. Mame stejný kockolit. Bobky vybrat, žlutá místa promichat s ostatním, aby ti nestala moč dole a nebyla cítit. Menim, když kockolit začíná páchnout a to pak komplet

Tichošlápek
Echt Kelišová 9609 příspěvků 13.02.17 09:00

@Šmoulice tenhle bílý druh je na to cílený. Ovšem my mame koček víc, tak to nepřichází v úvahu. Pokud je kocka jedna, kockolit se denně mícha a vybírá od výkalů, tak by to teorericky i šlo. Ale nevim :nevim: asi by mi te kočky bylo líto, i kdyby kockolit nesmrdel

Tarjei
Závislačka 3783 příspěvků 13.02.17 09:03

@lenk ja tu nasi muru parkrat pleskla kdyz drbala gauc a dobry, uz drbe jen skrabadlo a koberec.
Ten silikagelovej kockolit mam taky. Dennr vybiram hovinka a po dvou tydnech vyhodim a dam novej. To nacurany se tam necha. Nekdo asi meni i po tydnu ale na me je to drahy dost tak nechavam dva tydny. Ale to uz je na hrane.

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 13.02.17 09:03

@Tichošlápek díky za rady. koupím teda ještě nějaké jiné škrabadlo.

Klaarca
Kecalka 403 příspěvků 13.02.17 09:03

Máme doma dvě - mainské mývalí…

1. Škrabadla máme dvě velké a ještě takové ty nástěnné. Když je to lákalo na gauč, tak odchytit a dát ke škrabadlu. Trvalo nám asi měsíc než se naučili, že gauč ne, ale pomohlo to a už jedině na škrabadlo :)
  1. Drápky nestříháme, brousí si je o to škrabadlo.
  1. kočkolit máme hrudkující, takže vždycky vše vybíráme. Každý druhý/třetí den, jinak to smrdí. Ten co máš ty, jsem musela vždycky hned vyměnit a to celé a přece jenom není nejlevnější :)

Tarjei
Závislačka 3783 příspěvků 13.02.17 09:04

@Tichošlápek nase kocena vodu miluje, blbka, ji by to taky neodradilo

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 13.02.17 09:05

Ahoj, je fajn že to řešíš a nechceš kočku hned při prvním problému vyhodit, i takové už tady v diskusích byly.

1. Na tohle nejsem odborník, ale mě když kočka škrabala něco co jsem nechtěla tak jsem danou věc navoněla nějakým parfémem. Kočky to nemají rády a už tam nechodila.

Nevím jaké máš škrabadlo, ale pokud je to možné lákej kočku k tomu aby vylezla nahoru, nalákej třeba na žrádlo, nebo nějaký pamlsek. Musí zjistit k čemu daná věc je a že tam vůbec je.

1. Drápy jsem já kočce nikdy nestříhala, ano by se totiž nenechala, pokud se tvoje nechá tak máš štěstí a klidně zastřihávej, ale opatrně, ne moc krátce a pouze jednou za čas, ostatně k tomu aby si udržovala drápky slouží i to škrabadlo. My měli kočku co chodila i ven a nebyla jen v domě, drápy si tedy obrousila sama a nebylo potřeba stříhat.
  2. Stelivo pro kočku se vybírá to žluté, je na to k dostání lopatka. Ale zvážila bych koupi jiné značky, kvalitnější je jen o pár korun dražší a pokud do něj kočka udělá malou potřebu tak se vlhké částečky steliva slepí k sobě a vytvoří kouli, která se lehce vybere a vyhodí. Neumím si představit nechat jí tam to stelivo několik týdnů. Naše kočka měla to trochu lepší stelivo které jsme denně vybírali a komplet jsme to vyměňovali a vymývali tak co 5 dní.

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 13.02.17 09:06

@lenk Čím častěji budeš stříhat drápy, tím víc bude škrabat okolí. Ona si drápky totiž ostří a když je má ufiknuté, o to větší snahu má, aby je měla zase špičaté.

Škrabadlo…je potřeba ho umístit na strategické místo. Aby to měla ideálně někde po cestě, kudy často chodí. Pokud je po cestě gauč, půjde po gauči. Je možné dát škrabadlo do blízkosti gauče? Pak už jde o důslednost. Škrabadlo lze postříkat různými lákavými spreji (z kozlíku lékařského nebo ze šanty kočičí). Ještě lze dočasně gauč v místech, kde ho škrabe, dát igelit. Igelit je na škrabání blbý, nebude jí to tam tak lákat.

Stelivo…máte silikonové. Vybírají se jen tuhé výkaly, obsah se má promíchávat a po určité době vyměnit. Měla jsem ho (když jezdil kocour na výstavy) a je to tedy hnus humus. Ale spousta lidí si to chválí, takže nebudu zatracovat. Naše kočky chodí na bentonitové, kde se vybírá jak tuhý exkrement, tak hrudky moči. Ona u toho silikonu už jen představa, že kočka přehrabává packami močí nasáklé krystalky a pak se jde válet na gauč, postel… Ale jak píšu, je to můj problém. Pravdou je, že silikon se tolik nevynáší ze záchodku.

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 13.02.17 09:08

@Tarjei právě že na kočkolitu psali, že vydrží pro jednu kočku měsíc a půl, a já nasypu do záchodu půl pytle, tak by to mělo vydržet tři týdny. ale taky se mi to zdá moc. nebo musím dávat třetinu pytle a měnit po dvou týdnech… kočkolit mi nesmrdí, jen se bojím, aby kočka nechodila močit jinam, když bude kočkolit víc žlutý než bílý.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9609 příspěvků 13.02.17 09:10

@Big boss ono prave silicagel je hodně drahé stelivo a funguje na jiném principu než ty vybiraci a hrudkujici ;) ty jsme používali dříve, ale vyhovuje nam více toto. Jde jen o to si najít to svoje :) nebo je i hrudkujici silicagel? Ještě jsem na nej nenarazila

@Tarjei u nás byla jediná scéna s vodou, když mi nase stříbrná kocka vlezla na chalupě na uhlí. No musela se koupat a to uz nikdy nikdy nikdy nehodlám opakovat :mrgreen: příště ať si je klidně černá az po vousky

BonnieD
Kecalka 431 příspěvků 13.02.17 09:11

@lenk My už teda kočku nemáme a nikdy mít nebudeme :mrgreen: Ale:
1. Nám pomohl postřik, prodávají ve zverimexu, poptej se. Je to sprej, který nějak kočku láká, snad se to ještě prodává. Taky nechtěla kočičí škrabadla, uspěli jsme pořádně až s rourou omotanou starým kobercem. :lol:
2. Stříhali jsme až když se zachytávala za koberec při běžné chůzi. Někdy jsme ji museli i odlepit. Ale POUZE MALÉ ŠPIČKY a nůžkami na drápky.
3. Já tedy vybírala i žluté kamínky, co šlo.

Tarjei
Závislačka 3783 příspěvků 13.02.17 09:11

@lenk mne vydrzi natrikrat ten pytel 7,6 l. A neee neni to vic zluty nez bily. Ono je to suchy tak myslim ze to kocka nebude resit. Kdovi jak videj kocky barevne :)

Tarjei
Závislačka 3783 příspěvků 13.02.17 09:11

@Tichošlápek :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama