Kočka čůrá do postele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 11.02.17 19:27
Kočka čůrá do postele

Zdravím všechny chovatelky a milovnice kočiček. Určitě se některé z vás stalo, že vám čičina někdy čůrala, kam neměla. U nás se tímto terčem stala právě postel. Dokáže někdo z vás přesně určit, co by toho mohlo být příčinou a jak tomu popřípadě předejít a odnaučit to? Mlácením se nic nevyřeší. Máme doma 9m kocourka Birmy posvátné. Dnes tomu jsou tři dny, co byl kastrován. První počůrání polštáře nastalo těsně den předtím. Včera jsme přišli večer domů a hned dvě louže na peřině. Takže zase vydrbat postel a vše vyprat :zed: zatím je kocour zavřený v obýváku. Četla jsem, že by příčinou mohl být zdravotní problém. To mi k nám ale moc nesedí, protože když je kocour volně, tak chodí normálně do bedýnky, jen se nedávno dvakrát trefil do postele. Když je zavřený v obýváku, tak jde vždy pouze do bedýnky. Dřív nikdo problém nebyl. V obýváku teď zůstane nějakou dobu zavřený. Nechci přijít zítra v šest ráno z práce a jít spát na gauč, z důvodu pomočené postele. Má někdo z vás radu? Popřípadě nějaký nápad, proč by to mohl dělat? Schválně, jako trest, nemoc, upozornění na sebe…vážně netuším. Jídla má pořád dost a vody taky. Když se přijde pomazlit, tak se mazlíme. Když chce spát, tak ho necháme spát. Hrát si ho moc nebaví, protože většinu volného času čučí na pískomili v terárku :lol: a nic moc jiného ho nezajímá :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.17 19:31

Jestli je chvíli po kastraci, může to být tím. Zavolala bych na veterinu, jestli mám přijet, jestli je to OK. Navíc v 9ti měsících je na kastraci prostě brzo, pak mají problémy - zúžená močová trubice, ledviny apod. Vždy!!! Opakuji vždy až na roce nebo později!!!

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.17 19:40

A ještě chci dodat, že v 9ti měsících je technicky ještě kotě ve vývinu a v pubertě, takže ano, může to dělat na truc nebo z nějakého rozmaru. Náš je podobně starý a taky to párkrát zkusil. Vždy jsme mu místa „převoněli“ sprejem, co je extra na tyhle pachy a byl klid.

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 11.02.17 19:51

Já už mám teda kočky, dvě a starší, ale i já už se s tím setkala. Jednou to byl zdravotní problém - ale to jsem okamžitě poznala taky, protože v moči byla příměs krve - měla zánět. A pak ještě asi třikrát, vždy natruc - jela jsem pryč na delší dobu, vykoupání apod. Jediné, co mě uklidnilo, bylo přestěhování ložnice do pokoje, kde šly zavírat dveře - a mám klid :mrgreen:

Trixia
Kelišová 5677 příspěvků 11.02.17 19:54

Mě to kočka taky dělala. Vzteky, ze ji necháváme doma a drze si dovolíme jít do práce. Začala s tim cca v roce, :think: žák jsem zavřela ložnici a byl klid. Pak mi tedy ještě vzteky z vracela, když jsem si dovolila vytřít :mrgreen: nejdřív jsem si myslela, že olizne tu podlahu a je jí zle, ale dělala, to i když jsem vytirala jen vodou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jo a ano jedno nikdy nepřešlo. :? Existují fice spreje na „znechucení mista“ kočce, ale u nás to nezabralo

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 11.02.17 19:59
@Iustitia omnibus píše:
Jestli je chvíli po kastraci, může to být tím. Zavolala bych na veterinu, jestli mám přijet, jestli je to OK. Navíc v 9ti měsících je na kastraci prostě brzo, pak mají problémy - zúžená močová trubice, ledviny apod. Vždy!!! Opakuji vždy až na roce nebo později!!!

A to je pěkná blbost, my kastrujeme kočky (chovný) ve věku po 8 týdnech. Takže tvoje teorie že v roce a později je opravdu zcestná.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 11.02.17 20:01

Tri dny po kastraci to mohla byt zatim jenom nahoda. Treba je jenom vystresovany z operace, tak bych ho nechala v obyvaku a zatim to nelamala pres koleno.
Nase kocka, kdyz byla mala, taky chodila, kam se ji zlibilo. Krik a biti vse jenom zhorsuje, odpuzovace ve spreji byly u nas taky na nic. Nam pomohlo ji na par dni zavrit jenom se zachodem do uplne izolace do predsine a dal do bytu poustet jenom na chvilku a pod dozorem. Kdyz jsme videli, ze se chysta neco provest, tak hned sup zpatky. A za kazde vycurani do zachoda pochvalit. Za chvilku uz jsme mohli intervaly pobytu v byte bez louzi prodluzovat, za par tydnu uz se to obeslo i bez dozoru. Od te doby uz leta neudelala louzi nikde mimo.

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 11.02.17 20:02
@Iustitia omnibus píše:
Že je 9 měsíců brzy? Tak v tom s vámi nemohu souhlasit. Koček jsem měla několik a vždy jsem brala kastrovaná koťata…třeba i v pěti měsících, naučená na záchod a všechno bylo v pohodě nikdy se mi nestalo, že bychom měli nějaké zdravotní potíže, nebo že by byl kocour příliš malý. Až teď mám prvně kočku s papíry a prvně jsem dávala sama kastrovat. A důvod? Kdyby vám kočka nonstop řvala celý den a hlavně večer, v průběhu 2-3 týdny…a že on umí řvát velice nahlas, protože je potomkem siamky…taky byste neváhala nad kastrací. Potřebuju chodit do práce a potřebuju pořádný zdravý spánek. Navíc spousta veterinářů doporučuje kastrovat při prvních příznacích dospívání (mrouskání a značkování). Načetla jsem o tom si myslím spoustu věcí a založila diskuzní témata na různých portálech. Rada byla jasná - kastrace. I má veterinářka se k tomu usnesla. Ano, riziko tady je, takže jsem radši hned pořídila granule pro kastrovanou kočku (aspoň malé opatření). Také je trápení nechat kocoura toužit po kočkách, které mají u nás v paneláku. Prý je to akorát zbytečně psychicky frustruje.

Na ten sprej se ale zaměřím a bude mít prostě zatím omezený přístup po bytě. Pak to zkusíme znovu a pokud se to stane zase, tak bude zase jen v obýváku. Ještě, že člověk vynalezl dveře

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.17 20:07
@chiquittas píše: Že je 9 měsíců brzy? Tak v tom s vámi nemohu souhlasit. Koček jsem měla několik a vždy jsem brala kastrovaná koťata…třeba i v pěti měsících, naučená na záchod a všechno bylo v pohodě nikdy se mi nestalo, že bychom měli nějaké zdravotní potíže, nebo že by byl kocour příliš malý. Až teď mám prvně kočku s papíry a prvně jsem dávala sama kastrovat. A důvod? Kdyby vám kočka nonstop řvala celý den a hlavně večer, v průběhu 2-3 týdny…a že on umí řvát velice nahlas, protože je potomkem siamky…taky byste neváhala nad kastrací. Potřebuju chodit do práce a potřebuju pořádný zdravý spánek. Navíc spousta veterinářů doporučuje kastrovat při prvních příznacích dospívání (mrouskání a značkování). Načetla jsem o tom si myslím spoustu věcí a založila diskuzní témata na různých portálech. Rada byla jasná - kastrace. I má veterinářka se k tomu usnesla. Ano, riziko tady je, takže jsem radši hned pořídila granule pro kastrovanou kočku (aspoň malé opatření). Také je trápení nechat kocoura toužit po kočkách, které mají u nás v paneláku. Prý je to akorát zbytečně psychicky frustruje.Na ten sprej se ale zaměřím a bude mít prostě zatím omezený přístup po bytě. Pak to zkusíme znovu a pokud se to stane zase, tak bude zase jen v obýváku. Ještě, že člověk vynalezl dveře

Nebudu Vám rozmlouvat Váš názor. Já ho nemám z internetu ani ze své hlavy, ale od veterináře, kterého máme přímo v rodině. Když se kocourek vykastruje dříve nemusí se mu nic stát, ale zbytečně to zvyšuje riziko těchto problémů. Proto mi bylo řečeno, že by rodinného kocoura nikdy dřív nevykastroval, prostě to riziko tam je :nevim:

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.17 20:09
@Nowuka2 píše:
A to je pěkná blbost, my kastrujeme kočky (chovný) ve věku po 8 týdnech. Takže tvoje teorie že v roce a později je opravdu zcestná.

Ani Vám nebudu brát Váš názor.

Ou
Kelišová 5156 příspěvků 11.02.17 20:11

Čůrání do postele je známkou toho, že kočka je z něčeho vyděšená k smrti a místo, kde se cítí bezpečně si označkovává vlastním pachem, aby posílala vzkaz - tady je to moje.

Je potřeba identifikovat stresor a minimalizovat jeho dopad. Do té doby chrańte postele něčím nepromokavým - nejjednoduší je mikrotenoá plachta. Zavírat ho někam spíš škodí, protože to zvyšuje jeho stres.

A posilovat pocit bezpečného teritoria u kočky - tedy pravdielně si s ním hrát s peříčkem či něčím podobným na udici či provázku a po hře mu dát najíst - simuluje se tím pocit - tady úspěšně lovím, tady je to moje

Další dobrá věc zařídit kočce nějakou pozorovatelnu dostatečně vysoko - alepsoň ve výšce lidských očí a aby tam měla dobrý přehled o tom, co se doma děje. K této pozorovatelně potřebuje volný přístup.

Docela pomáhají i třeba bachovy krizové kapky, případně pokud na to kocour reaguje, tak šanta, či kozlík, případně feliway.

Odmítám přemýšlet o tom, co znamená ta poznámka o mlácení.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 11.02.17 20:18

Taky máme kocoura kastrovaného asi v 5 měsících, bez problémů. Ale je polovenkovní, vnitřní teritorium by si neznečistil už jen proto, že by vpuštěn nebyl dovnitř. S chovnou kočkou neporadím. Jen se kloním k tomu, že kastrace za problémy být nemusí

Slečna Ferka
Extra třída :D 10083 příspěvků 11.02.17 20:26
@Ou píše: Čůrání do postele je známkou toho, že kočka je z něčeho vyděšená k smrti a místo, kde se cítí bezpečně si označkovává vlastním pachem, aby posílala vzkaz - tady je to moje.

Je potřeba identifikovat stresor a minimalizovat jeho dopad. Do té doby chrańte postele něčím nepromokavým - nejjednoduší je mikrotenoá plachta. Zavírat ho někam spíš škodí, protože to zvyšuje jeho stres.

A posilovat pocit bezpečného teritoria u kočky - tedy pravdielně si s ním hrát s peříčkem či něčím podobným na udici či provázku a po hře mu dát najíst - simuluje se tím pocit - tady úspěšně lovím, tady je to moje

Další dobrá věc zařídit kočce nějakou pozorovatelnu dostatečně vysoko - alepsoň ve výšce lidských očí a aby tam měla dobrý přehled o tom, co se doma děje. K této pozorovatelně potřebuje volný přístup.

Docela pomáhají i třeba bachovy krizové kapky, případně pokud na to kocour reaguje, tak šanta, či kozlík, případně feliway.

Odmítám přemýšlet o tom, co znamená ta poznámka o mlácení.

Podepisuju všechno. Ještě bych dodala, že zavírat kočku je taky dost stresor (nevím, kolik máte pokojů, je samozřejmě možné jí „zakázat“ ložnici, ale neměla by být jen v jedné místnosti, měla by mít alespoň předsíň, kuchyň, koupelnu atd.). Místo trestů je třeba kočku uklidňovat a věnovat se jí.

Vím, že to je někdy na bednu, ale „násilí“ to opravdu neřeší. Já bych asi koupila a zapojila feliway a kocourovi se věnovala, mazlila ho, dávala mu něco, co mu chutná, atd.

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 11.02.17 20:35

@Ou ta poznámka byla, že vím, že to nefunguje. Na mě to taky nikdy nefungovalo :lol: takže věřím, že i na toho našeho malého tetoristu, by to vliv nemělo :dance: :palec:

Je pravda, že si s ním teď moc nehrajeme. Když problém je v tom, že on o to nejeví ani zájem. Hraček má plno, dokonce některé i s šantou. Chvilku ho bavil laser, ale na ten se už jenom chvilku koukne, občas šmátne pacičkou a víc ho to nezajímá. To samé s kohoutem. Miloval ho. Mohl za ním běhat jako blázen sem a tam, skákal, dělal salta..teď už to musí být, aby na to měl náladu…a když se už tedy přemluví, tak maximálně na pět minut. Sám si nechce hrát vůbec. Jediná zábava jsou teď pro něj vážně ty myšky. Z nich je hotovej a může je pozorovat a lovit celý den (pokud tedy zrovna nespí). Oni z toho sice asi moc radost nemají, když jim pořád tlapká packou na sklo, ale zakazovat mu to nemůžu…je to prostě lovec :lol: takže říkám…od té doby, co máme pískomili, tak nejeví moc veliký zájem o hraní.

Po kastraci se zatím změnil v tom, že je mnohem více mazlivější…ale to je jako plyšák naprogramovaný na vrnění a šťouchání hlavou do mého obličeje :lol: jí pořád stejně a spí taky podobnou dobu. Ještě to jeho namlouvací vejskání už prakticky opadlo a jenom si sem tam trochu zanadává. Jinak je pořád stejně ukecanej, jako byl předtím.

A ohledně toho chválení u záchodu..když jde na záchod, tak mi to začne hlasitě oznamovat. V průběhu klídeček, ještě zahrabat a pak to oznámit :lol: a dokud na něj nezačnu mluvit a neřeknu mu, že je šikula, tak bude hejkat a hejkat :lol: takže teď už to víme a chválíme hned :lol:

Pozorovatelnu si udělal z mého stolu, kde mi věčně leží na podložce pod myš :mrgreen: další velice oblíbené místo je křeslo úplně v rohu, kde si vyleze úplně nahoru. A v poslední řadě parapet (všechny orchideje jsem musela sundat :zed:) škrabadlo pořídíme v co nejkratší době…hned, jak koupíme větší byt, což bude doufám nejpozději v průběhu prázdnin. Sem bych ho dávala hodně těžko :nevim:

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 11.02.17 20:38

@Slečna Ferka hmmm…musím si zjistit, co to ten feliway je. Není to prvně, co to tu někdo zmínil. Ale typla bych to na ten odpuzovač koček. Něco jsem o tom četla již dříve. Že to lidé používají třeba jako obranu před škrábáním na dveře.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >