Reklama

Vosí hnízdo v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 07.02.17 07:54
Vosí hnízdo v bytě.

Ahoj holky Jsem teď úplně vyděšená je to pár dní zpátky tady jsem tu objevila vosu a za pár dní další a dneska další dvě a velké.. v únoru Vždyť by to mělo chcípat.. máme snad doma vosí hnízdo? Vždyť zimu by měla přežít jen královna a to pochybuji že tu máme čtyři královny.. vůbec nevím co teď mám dělat za prvé mám z vos fobií a a jestli to mají někde hnízdo Vždyť Mám doma malé dítě… :,(

Reklama

Reakce:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 07.02.17 08:15

@Malike nelitaji z venku? Hnizdo bude spis na bytovem dome.

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 07.02.17 08:17

@monrom venku je chlad..Vosy nelitaji v téhle teplotě..Ale doma je teplo a asi se probrali ze zimního spánku.. :pocitac:

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 07.02.17 08:26

Nemohly se schovat někam v bytě? Nám se tak schovaly v balkoně v jedné rýze. Budeš to muset projít a pohledat, pokud to najdeš a budeš schopná to sama nebo někdo zlikvidovat prodávají se na to spreje.
Pokud to bude velké nebo máš prostě strach, zavolej na hasiče. Ale je důležité to najít. Ve stropě, v podlaze.
Tam kde jsi je našla, bylo to na stejném místě?

darkblack
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 07.02.17 08:28

S vosím hnízdem jsem si „užila“ loni v létě. Doufám že nikdy více!! Normálně se prokousali omítkou nad oknem dětem do pokojíčku. Bych nevěřila kdybych na vlastní oči neviděla čím se dokáží prokousat. Já z toho měla nervy v háji. Vystříkávali jsme a zadělávali.. Po první vystříkání nějakým přípravkem se prokousali znova, ale už byli takové „oblblé“ a ani moc nelétali, byli po celém koberci v pokojíčku - jsme zrovna přijeli pozdě z výletu, a museli jsme lividovat. No hnus.. jak z hororu.. Takže fakt najít odkud k vám létají a koupit přípravek a vystříkávat a díru zadělat!

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 07.02.17 08:44

Strejdovi se vosy prokousaly na chalupě dřevěným trámem z venku až do kuchyně, ty mrchy tam prožraly asi metr dlouhou chodbu. Strejda to vyřešil zalitím chodby betonem.
Jinak takhle v zimě se podívejte po bytě, hlavně na jižní straně, kam se nejvíc opírá slunko. Tan je to nejspíš při slunečných dnech může probudit. Nám se takhle na paneláku probouzí na jižní straně netopýři, už jsem letos dva vezla do záchranné stanice.

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 07.02.17 08:52

@bublinek vůbec ne.. první jsem objevila v obýváku druhou jsem objevila v ložnici která je naproti bytu třetí jsem objevila v koupelně tam ani nejsou okna No a další v kuchyni takže jsou rozprostřený úplně všude…
Odpoledne přijde mamka musím koupit Biolit tak se pak podívám kde by mohlo být hnízdo… koupelnu jsem vystříkala už teď

iziwolvie
Kecalka 378 příspěvků 07.02.17 09:07

Ty jo, o vosách mi ani nemluv. Nám se dostaly zvenku přes trám ve zdi na půdu a navíc si v tý zdi udělaly hnízdo. I když bylo na půdu zavřeno, prolezly dřevěným stropem do pokoje. No když jsem v děcáku na okně našla 50 živých vos, malém mě trefil šlak. Ony můžou mít hnízdo někde venku ve zdi a fakt se dokážou procpat i malou skulinkou a prokousou taky kde co. A protože je venku zima, tak vám lezou dovnitř. Asi je probralo to chvilkový oteplení. Nám na ně pomohl biolit na vosy. :palec:

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 07.02.17 09:11

@Malike A netopis doma dřevem? :think: Mamce takhle lezou vosy ze dřeva, které bylo na podzim venku a teď ho průběžně stahuje do baráku a topí s nim.

Uživatel je onlineHonza 12
Generální žvanilka 21539 příspěvků 07.02.17 09:19

Vosí hnízdo tam mět nejspíš nebudeš. Přezimují jen oplodněné královny. Které si staví vždy nové hnízdo. Nikdy nejdou do toho stejného..

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 07.02.17 10:10

@Honza 12 to mám doma 4 a bůhví kolik královen? @rvhp jsem v paneláku..Tak netopim..

Uživatel je onlineHonza 12
Generální žvanilka 21539 příspěvků 07.02.17 10:22
@Malike píše:
@Honza 12 to mám doma 4 a bůhví kolik královen? @rvhp jsem v paneláku..Tak netopim..

Asi jo. U nás jsou jen jednoletá hnízda. Všude se to píše..

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 07.02.17 10:32

@Honza 12 bože..No budu doufat že si neudělají hnízdo..Tady doma.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama