Mám naši kočku ráda, ale...

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sweet Bubble
Povídálka 22 příspěvků 03.02.17 22:25
Mám naši kočku ráda, ale...

Ahoj maminky,
potřebuju se vykecat, kočičí mámy, poraďte :(
Několik let jsme měli doma dlouhosrstou číču. Samozřejmě do jisté míry uspokojovala mé mateřské pudy když ještě nebylo mimčo. Máme domek na vesnici a číča byla doma a když chtěla, prostě šla ven - vrátila se kdy chtěla a pohoda. Když jsem předloni otěhotněla, začali jsme řešit co a jak. I když měla negativní testy, pravidelné očkování, odčervování, pipetky, česaní, sem tam jsme prostě našli na sedačce odpadlé klíště nebo louže od takovéhoto kočičího dávení. Když jsem porodila, bylo léto a my se rozhodli ji nechat venku (a zároveň na půdě), protože tam byla šťastnější. Když venku začalo přituhovat, mimčo už bylo přecejen trošku větší a vzali jsme ji zpátky do domu. K dítěti ji nepouštíme, je to nevypočitatelné zvíře a moc dobře ví, že mimčo je důvod vyhnanství. Zpočátku jsme si samozřejmě ujasňovali co smí a co je přešlap, všechno pochopila, pouze leží na nepoužívaném přebalováku, zde jsem ustoupila zase já. Tento týden jsem si všimla nějakých breberek na jejím místě a málem mě omylo. Pištěla jsem veterinářce do telefonu, když jmenovala co to může být :zed:
Manžel vzal číču k doktorce, vrátil se s větou: vajíčka blech! :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:
Bože, proč!!!?! Takový humus!!! Prej - je to jen kde kočka spí. Ale ona spí na 4 místech! Dítě je v plazícím se věku, takže celý týden lítám jak ***** s dítětem v nosítku, desinfekcí, s mopem, vysavačem.. všechno peru minimálně na 60°C, Tolik dek jsem vyhodila..! :,( ale oukej, mám tu kočku ráda, je to přece mé náhradní dítě. A je to hlavně moje chyba. Když jsme ji dali ven, zvlčela a česání prostě nešlo. Vždycky jsem byla totálně dokousaná, doškrábaná (kojila jsem) a jednoduše jsem se na to tím pádem vybodla. (v dredech se breberkám prý daří 8o

Dali jsme jí do karantény (do špajzu) a po 2 dnech volám doktorce: už jí můžem vydrbat, ostříhat dredy a pustit mezi nás? Ano, tabletka 100% musela nastoupit, můžete. Drhli jsme jí večer 3,5 hodiny! A co si myslíte že jsem dneska našla na sedačce?
Vysvětlení dr. - mohla tabletku vyplivnout (manžel tvrdí že určitě ne) nebo má odolné blechy. Kočka je venku a všechno znova…

Teď nevím jestli ji nechat definitivně venku - cpe se do domu chudina :,( ale nemůžu přece riskovat že mimčo se bude plazit mezi blechama. Fuuuuuj!!! :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: Zítra jede zase k doktorce, ale co když se toho zase nezbaví? 8o!

Druhá věc je, že jakmile dáme její žrádlo ven, přiláká to nezvané kočičáky, kteří nám značkují dům!!! :poblion: :poblion: Ten kocouří smrad je ohavný a nesnesitelný!

Jak byste to řešili vy? :(

Příspěvek upraven 03.02.17 v 22:42

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12937 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 22:31

A s čím potřebuješ poradit?

sweet Bubble
Povídálka 22 příspěvků 03.02.17 22:38
@ka2ka píše:
A s čím potřebuješ poradit?

Už je to kompletni.. :srdce:

Tarinka
Echt Kelišová 8211 příspěvků 03.02.17 22:44

A co obojek proti blecham?

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 03.02.17 22:50

@sweet Bubble do karantény do špajzu? 8o  :think:

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.02.17 22:50

Tak zaprvé si myslím, že to přeháníš. Myslíš, že dítě ti nepřijde do kontaktu se zvířetem? Máte dům a kde máš jistotu, že se k vám nějaké kotě někdy nezatoulá a prcek ho špinavé a blechaté nečapne? To by tě asi šlak trefil. Však i to klíště může chytit sám venku. To ho nepustíš ani na trávu? Neříkám, že jsi kočku měla miminku cpát do postýlky, ale kdyby jsi jí nechala tak by si ho očichála a buďto by byli,, kámoši,, nebo by hodila ignor. Třeba mámin kocour když jsem poprvé přišla s asi týdenní dcerou tak přišel očichal a šel. A když třeba malá zůstávala sama v pokoji spinkat a on se tam nepustil a nebo jsme se věnovali jen jí a jeho si nevšímali tak začal být zlý a útočit na ní. Tak tak jsem jednou stihla přiskočit a odstrčit ho když začal sycet a už se po ní oháněl drápama. A už vím, že to byla chyba měli jsme ho normálně nechat. Prostě jen žárlil, protože předtím to byl můj ňufík a teď on musel být v kuchyni, protože jsem měla miminko. Tak si dej bacha ať nedopadneš stejně. Navíc vůči té kočky to taky není fér, že jak ty píšeš, že ti nahrazoval Mimi a když ho máš tak jeho vyženeš pryč… A třeba babiččiny psy jsem nechala od miminka dceru sem tam olíznout, lehnout si k ní k peřince a dokonce i když spinkala u ní leželi a hlídali a dneska jsou to kámoši, který si si s ní chtějí hrát a klíšťata měli kolikrát taky

sweet Bubble
Povídálka 22 příspěvků 03.02.17 22:51

@Tarinka. Mate zkusenost s nejakym konkretnim? Nezkouseli jsme a veterinar se na to prave ksichtil :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 03.02.17 22:51

Myslim, ze zbytecne hystercis. Chudak kocka, mam dve i dite a neni to pro dite a ani kocku niajak smrtelne zit spolu. Kup sprej na blechy, obojek (i kdyz je teda divne ze je ma v zime), musela to chudak chytit nekde kde spala, nejspis v ty stodole kam jste ji vyhodili.

Apsalar
Povídálka 46 příspěvků 03.02.17 22:54

Doporucuju pipetu za krk. Zbavovali jsme se jich asi pul roku. Porad jsem jen prala, vsechno jsem vystrikavala tema smradlavyma dezinfekcema co jsem koupila u veterinare proti blecham a za par dnu jsem zase nejakou nasla jak si rejdi v kocicim kozichu. Pak uz jsem na to nemela silu, jen jsme jim davali kazdy mesic pipetu za krk a postupne vsechny pochcipaly.

sweet Bubble
Povídálka 22 příspěvků 03.02.17 22:55

Máme velký špajz, žádné týrání :)

terinka4444
Hvězda diskuse 67826 příspěvků 03.02.17 22:55

Tablety nefungujou, vodičky nefungujou, už nefunguje téměř nic, jediné co teď zabírá je obojek foresto, kup ten, dej jí ho, vyhubí to blechy, naskáčou naní i ty případné doma a chcípnou. Nic jiného ani netestuj, mám s tím bohaté zkušenosti, mně totiž chodí před dům ježci na kočičí granule, takže neustálé líhniště blech, vyzkoušela jsme všechno, s deratizérem už si tykám, pomůže jedině obojek Foresto

Bekynka
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 03.02.17 22:56

No ja ti nevím…nechat ji definitivně venku bude brát jako zradu. Je inteligentní a ví proč ji vyhazujete. Byla zvyklá na určitý životní standard nebo jak to říct a najednou prijde mimino a blechy a následuje vyhazov. Vyhradila bych ji doma místo, kde může být a kde se neplazí a nespí dítě, až bude odblešená, může se vrátit…proč jste to vlastně nenechali po narozeni ditete jako doposud? Do te doby blechy nebyly? Mam pitbulla a dvoumesicniho synka. Psa jsem mela driv nez dite. Davam mu denne najevo, ze maly je pro nas moc dulezity, ze je náš a on se to postupne naucil chapat. Rozhodne mu ale neodpiram to co mel pred tim. Stale muze na gauc, ke mne do postele atd. Nikdy je nenechavam spolu samotne, to uz je na nas paniccich a rodicich. Jak rikas, je to tvoje chyba, proc na to ma doplacet kocka? :) neboj, blech se urcite zbavite. Navic si nemyslim ze 3,5 hodinove drhnuti by melo zvysit efektivitu. Spis chudak kocka :D uvidite co bude zitra, az se vratite od doktorky. Kazdopadne - mne se toto nelibi. Nemusi se mnou vsici souhlasit. Se zviraty jsem pracovala pred materskou a mam k nim hlubsi vztah nez spousta jinych ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 03.02.17 22:57

A jeste, tim ze kocku od ditete uplne izolujes, kocka i dite by se mely seznamit. Nase na dite kaslou, spis se ji boji a nikdy problem nebyl. Naopak, pokud byl nejaky konflikt, byla to skoro vzdy chyba ditete.

Bekynka
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 03.02.17 23:00

Foresto taky doporucuji. Davam ho psovi. V zivote jsme netahali kliste a blechy taky nebyly.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.02.17 23:00

Asi jsi doplnila text… K těm blechám… Kočku nekoupi, kup si ve zverimexu pipetu, název ti teď neřeknu nepamatuji se, ale stojí něco přes dvě stovku. Kapni jí za krk nejlépe někde vysoko spíše mezi uši ať si to nemůže olíznout. Dostane je jí to do krve a srsti a ony chcipnou a spadají z ní. Pak jen vyčešeš ty mrtvé. Ale ty blechy se nedrží na kočce. Na ní jsou jen dospělé a vajíčka, ze kterých se vylíhnou jsou ve spárách a záhybech. Kup si sprej též ve zverimexu a tím vystříkej celý dům, sedačku, spáry, podlahu, škvíry. Kočka je měsíc po pipetě pro ně jedovatá, ale ony v těch spárách atd přežívají až půl roku a pokud nepochcípají máš je za měsíc znova. A nebo nejlépe deratizéra, ale to je už otázka tisíců. Mám s kočičími blechami hodně nepříjemnou zkušenost, taky jsem kdysy měla kočku a byla jen doma a jednou mi utekla pouze na chodbu. Edit omlouvám se za chyby píšu na mobilu

Příspěvek upraven 03.02.17 v 23:01

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >