Gambler a dluhy

Anonymní
4.8.18 11:20

Gambler a dluhy

Zdravím všechny, bohužel můj manžel je gambler. Zjistila jsem před třemi měsíci, že od začátku roku za mými zády nasekal dluhy okolo 700 tisíc. Do práce chodí, vše splácí, sice musíme hodně šetřit, ale jde to. Jenže on, když už mu banky nechtěli půjčit, začal si brát takové ty rychlé půjčky, co musíte splatit do měsíce. Jenže on si jich za ten měsíc nabral třeba za 60 tisic :,( Takhle to šlo tři měsíce po sobě. Jednou na splácení vyhrál, jednou jsem si půjčila zbytek dali jeho rodiče, ale tento měsíc si napujcoval za 100 tisíc a už není kde brát. Do toho chtěl spáchat sebevraždu, takže skončil na psychiatrii, hospitalizaci odmítl, protože musí vydělávat na svoje dluhy, takže bude docházet ambulantně, já udělala všechna možná opatření, ale už jsem na to krátká, sama potrebuju psychiatra. Řekla jsem mu, že chci rozvod, musím se chránit do budoucna, ale nevím jak řešit ten zbytek, jsem v koncích. Většina těch rychlých půjček je už po splatnosti a s nima se na splatkovem kalendáři domluvit nedá, jsou to lichvari typu zaplo, crediton, ferratum… Máte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.8.18 11:35

Podobnou zkušenost nemám ale rychle se rozvést ať to neroste a ať si odhlásila trvaly pobyt - můžete spolu žít jako manžele pokud na to budeš mít sílu ale rozvedení, musí to být ošetřeno tak ať tebe a deti to co nejméně poznamená…

• Nahlásit
  • Citovat
3713
4.8.18 11:37

Máte děti? Já bych se s ním rozvedla a ať si dělá, co chce. Já osobně zkušenost nemám, ale mám takových pár týpků v okolí a ani jeden nedopadl dobře. 2 skončili ve vězení a jeden přišel i o dům, vyhodili ho z práce, žena sebrala mimino, rozvedla se s ním a vrátila se k rodičům a on skončil na ubytovně a jen chlastá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
4.8.18 11:39

Uzavřela bych na manžela vysokou pojistku.

Ne, vážně, tohle je průsvih. Okamžitě rozdělit majetek- zrušit sjm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7540
4.8.18 11:47
@elena.78 píše:
Uzavřela bych na manžela vysokou pojistku.Ne, vážně, tohle je průsvih. Okamžitě rozdělit majetek- zrušit sjm.

Pojistku na co? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6969
4.8.18 11:50

Urychleně se rozveď, jestli manžel jede takhle ve velkém, tak to je hodně blbé. A teda odvezla bych ze společného dobu všechno, co je moje, a co má nějakou cenu. Šperky atd. Nechala bych to u rodičů. Já bych s tím člověkem už asi nemohla být, protože bych se bála, kdy podobnou věc provede znovu. Dluhy za 700tisíc, lichvářské půjčky… vyšplhá se na milion ani nebude vědět jak. Rodina za tohle mohla letět na maledivy každý rok první třídou, je to sobec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
4.8.18 11:51
@Anonymní píše:
Podobnou zkušenost nemám ale rychle se rozvést ať to neroste a ať si odhlásila trvaly pobyt - můžete spolu žít jako manžele pokud na to budeš mít sílu ale rozvedení, musí to být ošetřeno tak ať tebe a deti to co nejméně poznamená…

Trvalý pobyt je v dnešní době pouze formální věc. Exekutor si zjistí, kde dlužník fyzicky bydlí, napochoduje tam a polepí co uvidí. Vlastník věcí potom musí podat vylučovací žalobu na ty věci.

V této problematice se pohybuji a když vidím ty zničený životy, je mi z toho zle. Tvrdím, že by měla být zavedena spoluvina bank a nebankovních společností, nemohu uvést podrobnosti, ale je neuvěřitelný jak lehce lze získat půjčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
4.8.18 11:52
@pannda píše:
Pojistku na co? 8o

Protože bych ho asi zabila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2572
4.8.18 11:56

Co nejdřív se zajdi poradit do nějaké bezplatné dluhové poradny - http://www.jakprezitdluhy.cz/o-nas. Cest ven je víc, chce to zvážit, kterou se dát (je rozdíl snažit se dostat ty dluhy mimo režim SJM a zároveň do budoucna rozsah SJM upravit nebo se rozvést nebo požádat o oddlužení).
A doporučuju zkusit kontaktovat nějakou krizovou linku nebo pracoviště, je to situace, ve které si podporu zasloužíš.
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
4.8.18 12:08

Taky mě po přečtení příspěvku jako první napadlo,ať si manžel uzavře vysokou pojistku a pak ať se klidně zabije. Ne,pardon, není to tema na žertování,naopak je to velmi vážná věc,ale jediná cesta je opravdu rozvod,zrušit sjm,manžel pak ať vyhlásí osobní bankrot a tam mu pak soud vymeri nějakou poměrnou část splacení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
4.8.18 12:08
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, bohužel můj manžel je gambler. Zjistila jsem před třemi měsíci, že od začátku roku za mými zády nasekal dluhy okolo 700 tisíc. Do práce chodí, vše splácí, sice musíme hodně šetřit, ale jde to. Jenže on, když už mu banky nechtěli půjčit, začal si brát takové ty rychlé půjčky, co musíte splatit do měsíce. Jenže on si jich za ten měsíc nabral třeba za 60 tisic :,( Takhle to šlo tři měsíce po sobě. Jednou na splácení vyhrál, jednou jsem si půjčila zbytek dali jeho rodiče, ale tento měsíc si napujcoval za 100 tisíc a už není kde brát. Do toho chtěl spáchat sebevraždu, takže skončil na psychiatrii, hospitalizaci odmítl, protože musí vydělávat na svoje dluhy, takže bude docházet ambulantně, já udělala všechna možná opatření, ale už jsem na to krátká, sama potrebuju psychiatra. Řekla jsem mu, že chci rozvod, musím se chránit do budoucna, ale nevím jak řešit ten zbytek, jsem v koncích. Většina těch rychlých půjček je už po splatnosti a s nima se na splatkovem kalendáři domluvit nedá, jsou to lichvari typu zaplo, crediton, ferratum… Máte někdo podobnou zkušenost?

Co nejrychleji se s nim rozveď (být spolu můžete i rozvedení) a on ať co nejrychleji po rozvodu jde do insolvence a nastoupí minimálně ambulantní léčbu. Jen bude třeba prokázat, že jsi o tom nevěděla a proto se rozvádíš, že se bojíš, ať nejdou vymahači i po tobě a u rozvodu nechají veškeré dluhy jemu. A hlavně sežeň dobrého právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
4.8.18 12:10

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 17:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14761
4.8.18 12:15
@Taciras píše:
Ale no tak, myslíš si, že by to nebylo podezřelé? Prozíravá žena má muže pojištěného dávno před tím, než se něco takového stane :mrgreen:Zakladatelko, chce to urychleně zúžit SJM (zrušit nelze): https://www.penize.cz/…meni-manzelu

To nepomůže. Exekutora to nebude zajímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11876
4.8.18 12:16

Přiberte si k tomu pomoc z venčí jakou můžete.

1. dluhové poradenství. Zajděte si do porodany Člověka v tísni. Pokud nejsou ve vašem okolí zavolejte do nějaké, co je nejblíž a nechte si poradit někoho spolehlivého u vás. Nechoďte do dluhové poradny, o které si nejste naprosto jistá, že to nejsou další posyktovatelé půjček. Tenhle byznys je fakt hnusnej.
https://www.clovekvtisni.cz/…-poradenstvi

2. pak budete potřebovat právníka. spíš dobrého právníka.

3. no a co největší podporu pro sebe - možná prášky od psychiatra na překlenutí nejhoršího období, určitě psychoterapií - nejlepší by byla svépomocná skupina příbuzných gamblerů. Zase - tady si najděte organizaci, která je vám nejblíž a zeptejte se na možnosti pomoci vám - buď individuálka a nebo jestli mají skupinu
http://www.gambling.wbs.cz/…a-pomoc.html

Držím palce - to že je to jen takovéhle nárazová věc a muž se k tomu zatím staví konstruktivně ukazuje, že byste nemuseli projít nejhorším scénářem. Jen je potřeba využít všechny zdroje pomoci, které se nabízí - na hrdost a „nikdo se to nesmí dozvědět“ bohužel není úplně prostor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12095
4.8.18 12:18

@Taciras clanek stary 11 let. Neni pravda, ze sjm byt musi. Tedy nevim jestli ho lze zrusit behem manzelstvi, ale nam snatkem zadne sjm nevzniklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama