Gastro vyšetření - gystrofibroskopie, máte zkušenost?

Anonymní
7.8.13 14:17

gastro vysetreni .......

Prosim radu doktorka mne posila na gastrofibroskopii, jsem ale asmatik a alergiig tak mam strach jestli to vubec zvladnu, uz jen pri pomysleni kdyz se mi diva do krku a nebo pri vyteru krku tak se div nepozvracim. a taky mam strach abych se proste neudusila. pomohlo vam nekomu to umrtveni? uspat u toho asi nejde ze? diky lena

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

305
7.8.13 14:20

Jestli to je sonda do zaludku, tak to jsem absolvovala a nijak hrozny mi to neprislo. Trochu mi strikli oblbovaku do krku, abych se nedavila a probehlo to v klidu… Zadnej strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2106
7.8.13 14:22

Ahoj, mne robili gastro pred 8 rokmi na Slovensku.Uz par rokov pred tym som mala nejake problemy a toto vysetrenie som odmietala. Nakoniec vdaka znamosti ( som pracovala ako sestra v tej nemocnici ) mi doktor pichol 2 amp. Dormica a ja som u toho spala a prebrala sa az po 2 hodinach od vysetrenia. Takze super. :palec: :mrgreen:.Inac za ziva by som to nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
7.8.13 14:22

Uffff já to musím podstoupit také, ale když mi stříkali oblbovadlo do krku naposledy na krčním…tak jsem se málem pobli…la Mě vadí cokoliv v puse co je cítit doktořinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
7.8.13 14:29

Taky jsem to absolvovala. Po umrtvení krku se to dá zvládnout. Hlavně to chce klid a soustředit se na dýchání. Pokud by ses ale hodně bála, píchnou ti léky na utlumení a uklidnění. Potom už bys to tak nevnímala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
7.8.13 14:29

@jjaneck jo do zaludku nebo kam to az jde.mam uz delsi dobu problemy a muj obvodni lekar to lecil jako prekyseleni zaludku, jenze pak mel dovolenou a ja musela k jine doktorce ta mne poslala na rengen a tam vypada vselijak moc tomu nerozumim ale bud je to slezina rikala neco jako zanet a nebo nebo spis se strevama a traveni tak aby se vedelo co to vlastne je. celkem my byva furt blbe a kor tedka v tech vedrech, mam problem se poradne najest jim po troskach citim se furt plna jak najezena krece v brise a strida se mi prujem se zacpou. a byva mi zvraceni a asi 3 krat se me stalo ze jsem se pozvracela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8317
7.8.13 14:33
@Anonymní píše:
Prosim radu doktorka mne posila na gastrofibroskopii, jsem ale asmatik a alergiig tak mam strach jestli to vubec zvladnu, uz jen pri pomysleni kdyz se mi diva do krku a nebo pri vyteru krku tak se div nepozvracim. a taky mam strach abych se proste neudusila. pomohlo vam nekomu to umrtveni? uspat u toho asi nejde ze? diky lena

Astmatik a alergik nevadí. Strach chápu, také si nejsem jistá, že bych vyšetření zvládla. Obvoďák mě na něj jednou posílal, říkala jsem, že nemám odvahu.Tak jsem zjišťovala možnosti, pokud by byla situace nevyhnutelná. Jedna možnost je Dormicum-ale na malou část pacientů nemusí zabrat, většinou na ty, kdo mají úzkost. A druhá možnost je vyšetření slabou sondou nosem-což mě přišlo přijatelnější. Poplatek 500,–Ale upřímně, zatím si říkám, že snad na to nebudu muset jít. Já bych nejspíš volila druhou možnost. Vím že jsem to před lety četla v nějakém časopise, pracoviště bylo v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2106
7.8.13 14:37

@lasička1 tak me prijde neprijemne aj ta hadicka cez nos.Ja som mala Dormicum ( po prvni injekci som sa zahnala rukou po doktorovi ked sa blizil s „hadickou“ :oops: :mrgreen: a potom som pocula ako hovori ze mi ma sestra este jednu davku pichnut - to uz si ale nepamatuju a zobudila som sa po 2 hodinach :palec: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
7.8.13 14:43

Ja jsem na tom byla cca 6 mesicu zpatky. Desne jsem se toho bala, rozhoupavala jsem se snad rok.Ale uz mi bylo cim dal tim hur.
Nicmene vysetreni mi provadeli nosem a bez oblbovaku.Jen mi foukli nejaky sprej do krku.To nic samozrejme nebylo a to vysetreni bylo nakonec take docela v pohode…
Trochu jsem jum tam zvracela stavy, ale adi jsou zvykli. Sestricka mela v ruce misticku a statecne utirala.Cele to trvalo vseho vsudy 3 minuty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19405
7.8.13 14:53

Taky mám astma, nechala jsem si něco píchnout a pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
7.8.13 15:11

Mě k tomu uspali, takže já to měla úplně v pohodě. Zeptej se na tu možnost, pokud máš opravdu veliký strach. Já tedy ani nevěděla, že mě k tomu budou uspávat, ale když doktor potřeboval, abych polkla (prohmatával uzliny, tak nevím, proč to zrovna potřeboval), tak já měla tak sucho v krku, že se mi to nepovedlo. Asi usoudil, že bych to nedala, tak mě uspali :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.13 17:13

Holky dekuji a neni nekdo vas z brna?

• Nahlásit
  • Citovat
6293
9.8.13 14:01

Holki tak jsem se byla dneska objednat na to gastro a jsem objednana na 21.8 v 7.40 dostanu pry nejaky strik do krku na umrtveni a nejakou injekci od bolesti. protoze jsem byla na ultrazvuku a neco asi neni v poradku, protoze se to doktorce moc nelibilo, ve zprave mam psani ZVYRAZNENA JE OBLAST ZALUDKU I DUODENA S RUSIVYM OBSAHEM, ALE STENA NENI ZHRUBELA JEVI SE SPISE JAKO DYSFUNKCE A V ZAVOLCE JE JESTE PSANI SPASTICKA DYSKINEZA BULUBU DUODENA.MNE DOKTORKA NA TO REKLA ZE NA ULTRAZVUKU BYLO VIDET ZE JSEM JAKASI NAFOUKLA NEJAKY HORSI TRAVENI ASI PROTOZE TO VYPADA KDYBY TO TAM KYSALO NEBO TAK NECO.UZ ASI ZASE 3 DEN MAM ZACPU BRICHO JAK TEHOTNA TAK SE TO SNAD BRZY VYRESI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
9.8.13 14:07
@hanka1120 píše:
Holki tak jsem se byla dneska objednat na to gastro a jsem objednana na 21.8 v 7.40 dostanu pry nejaky strik do krku na umrtveni a nejakou injekci od bolesti. protoze jsem byla na ultrazvuku a neco asi neni v poradku, protoze se to doktorce moc nelibilo, ve zprave mam psani ZVYRAZNENA JE OBLAST ZALUDKU I DUODENA S RUSIVYM OBSAHEM, ALE STENA NENI ZHRUBELA JEVI SE SPISE JAKO DYSFUNKCE A V ZAVOLCE JE JESTE PSANI SPASTICKA DYSKINEZA BULUBU DUODENA.MNE DOKTORKA NA TO REKLA ZE NA ULTRAZVUKU BYLO VIDET ZE JSEM JAKASI NAFOUKLA NEJAKY HORSI TRAVENI ASI PROTOZE TO VYPADA KDYBY TO TAM KYSALO NEBO TAK NECO.UZ ASI ZASE 3 DEN MAM ZACPU BRICHO JAK TEHOTNA TAK SE TO SNAD BRZY VYRESI

zácpu bych ještě brala, pro mě tu byla v úterý záchranka a po infuzi v nemocnici mě pustili domu, objednat se jdu v pondělí, protože mají dovolenou, no teď ležm a sotva se kouknu i na čaj je mi zle. Tak raději přežiju hadici do žaludku než hned kuchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
9.8.13 14:29

@S.Ivanka A JAKY MAS POTIZE? JA TYHLE NAFOUKLE BRICHO NADYMANI, TLAK V BRISE ALE CELKEM DOST, RIHANI NECHUTENSTVI PRIPADA MI ZE MAM NECO S TRAVENIM ZACPA A BOLEST BRICHA.TAKY TO PREZIJU TO VYSETRENI AT VIM Z CEHO TO JE NEBO CO TO VLASTNE JE A POMOHLI TI TY INFUZE?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama