Genitální bradavice-po užívání krému svědění až pálení

Anonymni
21.5.07 10:12

Genitální bradavice.

Zdravím všechny,

mám jednu bolístku a potřebovala bych v té věci poradit. Když jsem byla na kontrole u své gynekoložky, tak mi zjistila, že mám genitální bradavičky. Vůbec jsem to netušila (mám jednoho stálého partnera, na prkýnka na WC si nesedám, asi to mám ze sauny - pokud je to možné). Doktorka mi na to dala krém WARTEC … užívám jej jak se má tzn. 3 dny 2-krát denně a potom čtyři dny pauza. Zrovna jsem ukončila první cyklus a čekají mě další. Chtěla jsem se zeptat … 2 a 3 den užívání se dostavilo obrovské svědění až pálení. Je to normální. A bradavičky se změnily z růžových na průhledné až bílé, ale pořád nechtějí odpadnout. Teď když mám pauzu tak necítím nic a zdá se mi, že se vracejí zase k normálu. Měla jste někdo s odstraňováním genitálních bradavic pomocí Wartecu zkušenosti .. je tento průběh normální a když bradavičky zbělají znamená to že odumírají a potom odpadnou. Mám strach aby se to nevrátilo do původního růžového stavu a tak uvažuji, že při dalším cyklu budu mazat pořád bez pauzy. Mohu to udělat nebo je pauza nutná a z jakého důvodu ??
Možná se Vám některým budou mé dotazy zdát zmatené, ale nemám s tímto onemocněním ani mé okolí zkušenosti a ráda bych se těch potvůrek čím jak nejdříve zbavila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
750
21.5.07 10:46

Tak já jsem je také asi dvakrát měla. Můj bývalý gyn Dr. mi je odstranil takovou tou elektrikou, teď nevím jak se to přímo jmenuje,prostě je vydloubnul. Když se mi udělaly po druhé, můj nový dr. mi je normalka vypálil dusíkem. Nejdříve mi to chtěl dělat v lehké narkoze,ale to jsem odmítla s tím,že zatnu zuby a vydržím,když jsem to přežila i na poprvé. Kývnul na to, s tím,že doufá,že mu nevykopnu zuby :D . Absolutně to nebolelo, jen takové mini štípnutí, fakt skoro žádná bolest.
A teď si vzpomínám,že se mi udělala ještě jedna v těhu a tu mi chtěl odstranit až po porodu,ale já se jí chtěla zbavit hned,takže ji opět vypálil dusíkem a vše v poho. Od té doby jsem je neměla.

Jinak partnera mám také jen jednoho.

Ivule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
21.5.07 11:19

Omlouvám se, že jsem se nepředstavila. Takže teď to napravuji. A jak jsem se dívala tak jsem to hodila do špatného kastlíčku...... no snad to někteří najdou. Jsem tu poprvé a tak mi to ještě moc nejde.

Ivule děkuji za odpověď. Doktorka mi říkala, že když to nepůjde pomocí toho WARTECu že budu muset jít na nějaký zákrok pod narkouzou … asi myslela to vypalování ...... nejspíš mě nechce dopředu strašit. Jo a taky si mám posílit imunitu a tak baštím vitamíny. Spíš nevím zda ten průběh co jsem popisovala u tohoto krému je standardní.

O dusíku vím mívala jsem v dětství bradavice na nohou a taky mi je vypalovali dusíkem.

Nicméně děkuji Sika

• Citovat
  • Nahlásit
750
21.5.07 11:32

Siki,
ten můj dr. to hnedka vypálil,žádné mazání jsem neměla. Jestli u tebe dojde k tomu vypalování,tak se neboj, opravdu to vůbec nebolí. A myslím, že se to dá zvládnout bez uspání. Kámošku teda uspat museli, ta jich proti mě měla fakt hodně,jednu vedle druhé a i uvnitř pochvy. Já měla jen dvě a to z venku.

Ivule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
21.5.07 11:58

Tak to bude asi i můj případ, protože na dvou místech jich mám taky hodně jednu vedle druhé, jsou takové tyčinkovité a protáhlé tuším, že se jím říka condylomata=genitální bradavice.
A potom už měla ta tvoje kamarádka od bradavic pokoj. Někde jsem četla, že se i po tom vypalování mohou objevit znovu. Někdo dokonce použil na jejich odstranění Verunal ...... roztok na odstranění bradavic z nohou.

A jak to, že jsem nepociťovala nějaké příznaky toho, že se tvoří. Já nevím svědění, výtok, řezání apod. vcelku potichu narostly a kdybych nešla k doktorce tak bych o nich asi ještě nějakou dobu nevěděla.
Jaké jsou prvotní příznaky ????????

• Citovat
  • Nahlásit
9868
21.5.07 12:18

Jééé,. genitální bradavičky v zubařích :D:D:D Hele, to je krásný!!!!

Až je mi líto je dát do zdravotních problémů dospělých :o Ale udělám to, ju?

L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3945
21.5.07 14:19

ahoj, já měla kondylomata taky hodně, až jsem se divila. Musela jsem do nemocnince a v plný narkóze. Potom mě to pořádně pálilo a trošku tekla krev. Ale jinak v pohodě. Byla jsem asi týden doma (moc jsem nemohla sedět ani chodit. Ale stálo to za to.
Pak se mi jich pár udělalo, ale na to mi gynekolog předepsal nějaký roztok, který namíchali v lékárně. Ten to jakoby poleptal, bradavičky zčernaly a odpadaly sami..
Takže se není čeho bát, nečekala bych na nic… Nenechat to dojít moc daleko jako u mě. Aby se nerozšířily..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
21.5.07 20:45

Siki,
co já vím,tak se to kámošce nevrátilo,aspoň nic co by se muselo řešit zase v nemocnici. Já měla pokaždé dvě a dvakrát se mi to vrátilo. Teď mám víc jak rok a půl pokoj ťuk,ťuk,ťuk, tak snad to vydrží. Přinejhorším si je zase nechám vypálit.

pa Ivule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
22.5.07 12:29

A Míšo nevíš náhodou jak se jmenoval ten roztok co ti připravovali v lékarně pro případ, kdyby u mě nezabral ten Wartec tak bych poprosila doktorku ať mi jej také předepíše a vyzkoušela bych jej.

Ivule a tvůj doktor má běžně v ordinaci kapalný dusík, že jsi nemusela jít do nemocnice na vypalování.

Hurááááááá
Po 4 denním užívání Wartecu mi už jedna odpadla a ostatní jsou bílé ...... tak co myslíte půjdou taky pryč ....... dneska nasazuji druhou kůru .....

Sika

• Citovat
  • Nahlásit
3945
23.5.07 09:43

hm, tak to bohužel nevim, trvalo jim asi půl dne to namíchat. Ale název opravdu netuším. Myslím, že jim doktor napsal na recept co a kolik tam mají dát podle těch kondylomat, takže to bude individuální…
Byla to taková tmavá vodička, dost smrděla, vatovou tyčinkou jsem potřela bradavičku, to pálilo, pak zčernala a odpadla. Takhle jsem to měla opakovat… Šla jsem si pro ní několikrát, už přemýšlel, že mi dá nějaký prášky, ale nakonec zmizely. Díky bohu…
Je mi líto, že ti ten název neporadím. Dej tomu čas, mně trvalo asi rok, než jsem se jich úplně zbavila.. Ale jak jsem říkala, měla jsem to fakt hodně rozšířený. (myslim,že se to dost šíří holením, i to bolí..) Takže se během léčby moc nehol, aby se ti mohly hojit…A taky mi doktor radil snažit se vyhýbat kalhotům a předejít tak pocení a hlavně tření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3945
23.5.07 09:48

zavolala jsem sestřičce k nám na gyndu a ta se mrkla do počítače na ten název. Prý to je: PODOFILIN.
Ale se svojí doktorkou se napřed domluv, co a jak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
23.5.07 09:54

Já chodím na gyndu přímo do nemocnice,takže Dr. má vše při ruce i ten dusík.

Ivule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
24.5.07 17:54

Ahoj Misa Jelen,čtu pravidelně i diskuzi (jak přesvědčit partnera) - a ty bradavičky jsem měla i já. Na 99% to přenáší partner, tak se zkus pořádně podívat na jeho přirození. Nekecám. Můj přítel to má taky a nevíme už dlouho jak se toho zbavit. Jenže nejhorší je, že se nemůžeme milovat bez ochrany, protože to přenáší na mě. Někde jsem četla, že by se měla proti tomu ženská imunitně obrnit po několika letech. Ale co když to dostanu v těhotenství pak a četla jsem, že musím jít císařským řezem. Nechci tě strašit, ale fakt jsem to tak četla. Nejhorší je, že to může způsobovat nějaké ty viry (bradavičky) - rakovinu děložního hrdla, proto se musí chodit po 1/2 roce na vyšetření. Chodíš?

• Citovat
  • Nahlásit
3945
25.5.07 08:19
Anonymni píše:
Ahoj Misa Jelen,čtu pravidelně i diskuzi (jak přesvědčit partnera) - a ty bradavičky jsem měla i já. Na 99% to přenáší partner, tak se zkus pořádně podívat na jeho přirození. Nekecám. Můj přítel to má taky a nevíme už dlouho jak se toho zbavit. Jenže nejhorší je, že se nemůžeme milovat bez ochrany, protože to přenáší na mě. Někde jsem četla, že by se měla proti tomu ženská imunitně obrnit po několika letech. Ale co když to dostanu v těhotenství pak a četla jsem, že musím jít císařským řezem. Nechci tě strašit, ale fakt jsem to tak četla. Nejhorší je, že to může způsobovat nějaké ty viry (bradavičky) - rakovinu děložního hrdla, proto se musí chodit po 1/2 roce na vyšetření. Chodíš?

Ahojky,
no nechodim.Ale byla jsem nedávno na kontrole a doktor říkal, že je to v pohodě.. Musim to zaťukat, ťuk, ťuk…
No, myslím, že já budu to 1%, byla jsem moc nemocná, když se mi udělaly, a doktor říkal, že je to virovýho původu. Ze začátku se ptal, jestli je partner má taky, tak jsme koukali, ale nic neviděli. Nijak jsme se nechránili a ani se to na něj nepřeneslo…
Radši se ještě podívám :wink:
Netušila jsem, že je to takhle závažný, spíš jsem myslela, že jde o kosmetický problém..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
25.5.07 19:30

MisaJelen: radši se opravdu ještě podívejte, ono to skoro není poznatelné, jsou to jakdyby takové malé průhledné mazové žlázky (bradavičky) - je pravda, že je to virového původu. A hlídej si ty kontroly.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat