Genitální opar u dítěte

88
25.12.20 10:57

Genitální opar u ditete

Moc prosím o zkušenosti, pokud někdo máte. Trpím už několik let na genitální opary, měla jsem ho i v době porodu, což v porodnici nikdo neřešil navzdory mému naléhání na sekci a po porodu jsme měli strašné stresy, zda se malý ne nakazil. Díky Bohu to dobře dopadlo a máme zdravého 19mesicniho syna. Nicméně před pár dny se mne opar opět udělal a přestože mám ruce rozehrané od toho, jak si je pořád myju, vše čistím, ručníky měním denně atd., malého jsem bohužel nakazila, někde na ruce musel vir zůstat a stalo se. Byli jsme včera na pohotovosti, dostal herpesin tabletky i mast a jeli jsme domu, říkali, že dobře, že jsme přišli hned, že se to vyleci, a že 27.12. Máme dojít na kontrolu. Ale nikdo tam moc nevěděl, co s tím, že to u dítěte neznají. Nestalo se vám to někomu, že jste nedopatřením dítě nakazili dotekem ruky a takhle malé to chytlo? Malý je v pohodě, mne při přebalování ho to aamozrejme bolí, tak jsme jak ve Vaticce, aby to bolelo co nejméně, ale jinak nemá teplotu nic. Neznáte to někdo taky? Komentáře o tom, jak jsem to mohla dopustit si prosím nechte, dělala jsem, co jsem mohla, abych malého ochránila, ale víry jsou bohužel silnější než všechna dezinfekce světa. Hezké svátky všem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1611
25.12.20 11:45

Zkusenist nemam, ale rekla bych, ze to bude podibne, jako kdyz dite chytne opar na rtu. Takze nic moc se nedeje, akorat holt asi do budoucna je riziko, ze pri oslabeni imunity na to bude trpet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
25.12.20 11:51

Hele tomu se prostě nedá zabranit. Ja mám opary na rtech, do roka malé jsem při oparu nosila roušku, abych ji nenakazila, ale sama vím, jak snadno je to roztahatelné a ze když mám hodně oslabenou imunitu, tak stačí blbé poškrábání na tváři pri spánku a ráno mám opar přenesený.
Mě teda hodně překvapuje, že tě nechali přirozeně porodit, sama jsem to řešila s gyndařkou a ta mi řikala, že problémem jsou pravě opary dole a automaticky se pak dělá císař 8o.
Herpesin je super, zabírá podle mojí zkusenosti rychle + zvýšení vit. B a C. Já bych osobně zavolala dětskému (máme na něj číslo, kdyby něco a tohle mi přijde docela nalehavé) a nechala bych malého bez plínky, aby to co nejvic větralo, ale zase je potřeba davat pozor, aby si na něj nesahal no :roll: a zinkovou mast na vysušení.
Krasné svátky a ať jste s malým brzy v pohodě :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
25.12.20 12:16

Ja se nestacim divit, ze te nechali rodit prirozene, to fakt nechapu! Ja mam to same a cisar..
Jinak se priklanim k nazoru hned pod tvym prispevkem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
25.12.20 13:34

@fíkofka právě si pořád teď sahá na pindika, zrovna a objevil, že ho ma :lol:, takže bez plenky se bojím, že si to roznese jinam. Dětská bohužel přes svátky není k zastižení, ale v Motole byli zlati na Štědrý večer a právě si nás ještě pozvali pro jistotu na kontrolu. Moc díky za reakci, herpesin dáváme poctivě a vitaminy malému zkusím dát vic :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
25.12.20 13:36
@kalie píše:
Zkusenist nemam, ale rekla bych, ze to bude podibne, jako kdyz dite chytne opar na rtu. Takze nic moc se nedeje, akorat holt asi do budoucna je riziko, ze pri oslabeni imunity na to bude trpet :nevim:

To bohužel asi ano, mám to podobne, anebo když je stres, a ten jsme teď v rodině měli kvůli zdravotním potížím někoho jiného značný v posledních týdnech. Vypadá, že herpesin zabírá, má to už teď lepší a puchýřky se vysušuje, ale je mi ho strašně líto si tohle s sebou táhnout celý život :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
25.12.20 13:40
@marcellia píše:
Ja se nestacim divit, ze te nechali rodit prirozene, to fakt nechapu! Ja mam to same a cisar..
Jinak se priklanim k nazoru hned pod tvym prispevkem..

Já to dodnes nechápu, a zrovna minulý týden mi gynekoložka řekla, že u příštího mimca stačí od 36tt brát herpesin a je to v klidu, sekci si nemůžu vydat samozřejmě, ale bych bych klidnější, kdyby to šlo, prostě ten stres po porodu malého byl šílený, s čím vším nás strašili, a byla to jejich vína, protože tři dny před porodem jsem tam byla s akutním výsevem a poslali mě domu, že herpesin stačí a pohoda a za tři dny jsem rodila, poslali nás domu, že mám velké pauzy mezi kontrakce mi a ať přijedeme později a pak se malý narodil během 20 minut po našem druhém příjezdu, nebyl čas na nic a hned po porodu mi přišli říct, že jsem jim to měla říct už jak jsme přijeli prvne a šla bych na sekci, ale já to tam ráno říkala při té první návštěvě s kontrakcema a mladá doktorka úplně s klidem nás poslala domu, že o nic nejde. Mimochodem taky Motol teda, příště už tam narodil, ale ta dětská pohotovost byla včera o něčem jiném teda, tam se hodně starali a ještě volali další doktory na konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat