Štědrý večer s nespavým dítětem

115
22.12.20 19:26

Štědrý večer s nespavym dítětem

Naše dcera v únoru 3 rocky, dělá ji dost problém přes den usnout. většinou neusne vůbec, ledaže ji vozim autem. To je do 30min tuhá.
Problém je, že od 17h pak bývá protivná. Chtěla bych, ať si celý večer a hlavně dárečky užije. Nevím jak to naplánovat vzhledem k tomu, že zveme babicky, musí k nám dojet na určitou dobu. Když dceru v autě uspim, bude to ok, když ne, bylo by ideální začít večeřet tak v 15h, jenže to manželovi přijde úplně blbé…pro mě by to bylo ok, vždyť je to pro děti, tak ať si to uzijou hlavně děti. Máme kvůli tomu při… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48253
22.12.20 19:28
@KaterinaDo píše:
Naše dcera v únoru 3 rocky, dělá ji dost problém přes den usnout. většinou neusne vůbec, ledaže ji vozim autem. To je do 30min tuhá.
Problém je, že od 17h pak bývá protivná. Chtěla bych, ať si celý večer a hlavně dárečky užije. Nevím jak to naplánovat vzhledem k tomu, že zveme babicky, musí k nám dojet na určitou dobu. Když dceru v autě uspim, bude to ok, když ne, bylo by ideální začít večeřet tak v 15h, jenže to manželovi přijde úplně blbé…pro mě by to bylo ok, vždyť je to pro děti, tak ať si to uzijou hlavně děti. Máme kvůli tomu při… :(

Večeřet ve 3 hodiny mi přijde ujetý. Takže bych dítě uspala v autě a večwřela cca v 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
22.12.20 19:29

Uspala bych pres den a vecerela normlane. Nicméně, ono na ty vanoce, az uvidi stromek a darky a bude rozbalovat, tak nejaka unava a mrzutost prakticky jiste zmizi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24122
22.12.20 19:30

@KaterinaDo Bych klidně jedla v ty tři, pokud bych neusla. :nevim: Se to nepotentočkuje. Lepší, než mít doma v pět přetažené protovné dítě.
My takhle pár let jedli někdy mezi 16-17 h, právě kvůli dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
22.12.20 19:30

Myslím že tříleté dítě už rozumí tomu co ho čeká a těší se na Ježíška.
Chce to motivaci a věřím, že protivná nebude. Určitě bych ji vykoupala dříve ať kouká ještě v klidu na pohádky u toho si odpočine. Večeři bych udělala už v 16:30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
22.12.20 19:31

Tak když manžel nechce jíst dřív, tak bych ho poslala s dítětem jezdit v autě a je po problému :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3939
22.12.20 19:35

@KaterinaDo

Taky už nějakou dobu přemýšlím, jak to vymyslet, aby to proběhlo - pokud možno „hladce“…
Když ti spí v autě - pošli manžela, ať s ní jde jezdit a ty si nachystej na večeři, co je potřeba. Trochu se prospí a bude klid.
Blbý je, že ten náš je zvědavec a ani v tom autě nemáme jistotu, že zabere… :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
22.12.20 19:40

Jak tak čtu, tak jste si na sebe ušily bič.. Proč dítě vozit aby usnulo? To je dnes normální? Mě Nikdo a mou rodinu ani mé kamarádky nikdo vozit nemusel a šlo to…
Prostě jsi protivnej? Tak šup do postele a Dobrou. Jaký pak copak! Jak jsem psala jestli bude unavená ať si lehne do postele k pohádkám. Jestli spát nechce, tak ok ale neexistuje, že bude knourat. 3 leté dítě už moc dobře ví co se po něm chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10100
22.12.20 19:41

@Tinunka a ty máš děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10100
22.12.20 19:44

Taky nad tím přemýšlím. Nás tříletý je zvyklý chodit spát kolem 19.hodiny, protože vstává kolem 6.ranní. Večeře bude kolem půl páté, aby si dárečky a vše okolo pořádně užily. Náš bohužel neusne ani v autě. Ve tři hodiny bych asi jídlo nedělala, zkusila bych to auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
22.12.20 19:44
@Aduš8 píše:
@Tinunka a ty máš děti?

Ano mám. Kdybych neměla auto, tak dítě mi už v životě neusne :mrgreen:
Mám to zajeté odmala. Hají, pohádka, pusa a spinkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10100
22.12.20 19:46

@Tinunka tak buď ráda, že máš takové, u kterých to šlo. Taky jsem si to tak představovala. Tříleté dítě možná ví, co se po něm chce, ale určitě se nedokáže tak absolutně ovládat. Možná strachy, tomu bych věřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10100
22.12.20 19:48

@Tinunka ona ale zakladatelka nepíše, že dítě uspává v autě. Píše, že přes den nespí a je to jediné místo, kde by ho uspala. To je trochu rozdíl. Můj syn nechodí přes den spát od 18 měsíců. V autě taky usne zaručeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52174
22.12.20 19:49

Posli chlapa, at ji uspi v tom aute. Nebo babicky s kocarem na prochazku. Mala se prospi. Trosku si odpocine. A ty si pripravis svoje.
K vecereni driv. My cely zivot vecerime na Stedry den mezi 16-17h., tzn. ze zaciname 16:15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
22.12.20 19:49

Máme tři děti a v minulosti všechny pokusy (byly tuším jen dva) o normální Štědrý večer s večeří od 17 do 19 dopadly katastrofálně. Děti odpoledne buď neusnuly nebo usnuly pozdě, každopádně navečer už byly protivné všechny (nevyspané, blbě probuzené a nebo zpruzelé, že musí čekat, až se dospí sourozenci :zed:)… od té doby máme Ježíška hned po obědě a jsou všichni spokojení a já v klídku a pohodičce :palec:
Takže si to ideálně zařiďte, ať jste spokojení hlavně vy, návštěvy ať se přizpůsobí. Jde především o to, ať si užijete hezký den, nemá smysl dělat něco, co vám nevyhovuje, „protože se to tak dělá“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat