Vyšetření očička u 15m dítka

162
19.12.20 23:26

Vysetreni očička u 15m ditka

Ahoj mam dotaz ohledně očního problemu
Cca v9m sme zjistily ujizdejici očičko u male chvily sem cekala zda přejde pak sem to řekla Dr. a ta nám dala doporucenku na oční a ted 21.12 nas ceka vystreni v nemocnici u nas na očním moc se toho bojím…zajímá mě zda někdo měl z ditkem male 15m jak to prosím vás probíhá? Vím že rozkapavaji atd..při objednání nam sestřička rekla.cca 1-2h tam budem :roll:
Podle znamych co byli to není moc příjemný vyšetření :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18959
19.12.20 23:32

Dítěti rozkapou oči, vyšetří ho na přístrojích i lékař. Děti to zvládají v pohodě. Chodím s oběma dětma už od roku. Jestli na to chceš dítě připravit, tak mu zkus do očí kapat umělý slzy, aby se toho nebálo. Ideálně pojmout jako hru. Dobrý je vzít krabičku, dovnitř na zadní stranu nalepit obrázek a učit ho do ní koukat. Mně rozkapávají oči taky, nic hroznýho to není, navíc děti mají mnohem pružnější oči. Pro ně je nejhorší ten okamžik, kdy ho musíš držet, aby oči mohli rozkapat nebo vyšetřit přístrojem, ale tomu se dá výše napsaným předejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
19.12.20 23:52

@Janli mely sme od narození záněty porad cca do 8m takže kapely sme den co den různé kapky…i když už je to delší doba nuu :(
Ale doufám že mě pustí dovnitř z malou jinak to za dveřmi nedam poslouchat ten řev!!
A rozkapavaji jen jednou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
19.12.20 23:57

Take chodime co pul roku. Nejdrive mam syna na kline, doktorka se snazi upozornovat ruznymi predmety a pak kapnou do oci. Pul hodinky cekame a pak ho sestra vaze do pleny jako mimino jinak je nevysetritelny. Rev je to jak na lesy, ale neda se nic delat jsou to oci. Je mi u toho vzdycky na nic, ale vim, ze mu nedelaji nic strasneho. Maly silha ven do dalky, dioptrie nema zjistene tak nejspis prijde na radu operace. Bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
19.12.20 23:57

@Miskaa91 kape se nadvakrát, mezi tím je cca půl minuty pauza. Já jsem s dětmi pořád, dneska už se snad rodiče od žádných vyšetření nevyhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
19.12.20 23:59

@krispyna operace? Já s dítětem doma cvičím a chodíme i na pleoptické cvičení. Má to dobrý výsledky, operace má být až poslední štace, vždy má přednost konzervativní léčba. To ve vašem případě vyloučili nebo nenabídli? Byla jsi s prckem u neurologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
20.12.20 00:07

@Janli Jo jo operace. Pry je ocicko silhajici ven horsi nez dovnitr. Podle doktorky nema cenu prelepovat, kdyz nema dioptrickou vadu. Pry nema vubec vyvinute sikme svaly. Silha pouze do dalky a to oko se pak pohybuje vychylene. Srovnava je az s predmetem ktery mu ukazeme na blizko, treba v ruce.
Chodime do agelu k pani doktorce Konvickove a vylozene rekla, ze nevi co s nim dal a preda nas za pul roku do Vinohrad, ze tam jsou na silhani lepsi.
Mam ho jen naucit rozpoznavat tvary na kontrolu za pul roku, ale v tom mnoho nevidim - syn sice nemluvi takze nerekne,,ctverecek,, ale sklada puzzle takze si zase myslim, ze tvary rozezna.. :nevim:

A jen jeste dodam u neurologa jsme zatim nebyli, o tom nepadla rec, ale to bych se kdyz tak treba poradila ve Vinohradech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
20.12.20 00:31

@krispyna Na neurologii jste měli být dávno, protože vnější šilhání má často neurologický základ a náš lékař posílá na neuro každý dítě. Přelepovat oko není potřeba, ale dá se s dítětem cvičit. Tvary říkat nemusí, u nás na očním mají tabulku, kde nemluvící děti ukazují tvary, které vidí na velké tabuli. Půl roku bych nečekala a nechala se přeložit hned. U očí to je čím dřív, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
20.12.20 01:31

@Janli Podle vseho to lekarka vyhodnotila jako nedostatecnost svalu. Syn nesilha z niceho nic a nahle, ale uz od miminka, tak mozna proto o neurologii ani nemluvila :nevim: Vsimla jsem si toho uz v hlubokem kocarku kdyz se dival do nebe. Nekdy je to lepsi a horsi se to s unavou, jako kdyby na to uz kaslal. Chodime tam od roka, kdy uz jsem pediatrovi rikala, ze cekat dal nebudu a na ocnim jsme byli zatim dvakrat. Malymu jsou ted dva a s tim ukazovanim je to taky jak s kazdou jinou hrou - bud se mu chce nebo se mu taky nechce :zed: :D Ale dekuju moc za upozorneni, koukam po detskem neurologovi v Praze a minimalne napisu jestli by nas vzali pro jistotu i bez zadanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
20.12.20 09:43

Tak to jsem na zítra zvedava!!po pritelovo straně mají oční vady skoro každý brýle ale pritel je nema…takže uvidíme bojím se jak čert ale snad nebude nic vážného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
20.12.20 14:46

@Miskaa91 Nemůžou tě nechat čekat venku, budeš celou dobu u něj. Když budeš klidná a nebudeš vyšilovat, dítě to bude určitě snášet o něco líp. Vem mu oblíbenou hračku a oblíbenou svačinu.
@krispyna @Janli MUDr. Konvičková mi přijde pečlivá. Že by vynechala neurologii, kdyby to mělo smysl, to se mi úplně nezdá. Ale jinak určitě je lepší udělat toho víc než míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
21.12.20 17:11

@pet p Ano ano já si taky myslím, že je asi zásadní rozdíl v tom načasování. Jestli dítě začne šilhat z ničeho nic, nebo se to s nim veze. Právě, že paní doktorka je velmi dobrá věřím, že by to byl krok navíc pro jistotu.
Syn takhle silha od miminka. Pediatr tvrdil, že to přejde a v roce už jsme hledali oční a tam už syna videli dvakrat, tak snad to bude opravdu jen nedostatecnost tech sikmych svalu jak sama rika.
Já svého neurologa mám, poptám se pro jistotu i tam a uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
21.12.20 19:18

Ahoj, jak jsi dopadla? Shodou okolností jsem byla dnes se synem taky, je mu 8 měsíců a ujíždí mu levé očko dovnitř. Bohužel budeme muset nosit brýle, má 1,5 a 2 dioptrie do dálky, brýle prý bude mít do třech let, potom se uvidí jestli se to srovná. Jsem z toho špatná, ale malej byl hrozně statečný, byli jsme tam hodinu a vůbec neplakal. No, vstřebám to a po Novém roce půjdeme vybírat nějaké fešné okuláry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat