Gestační váček roste pomalu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2485
26.1.15 13:29

Gestační váček roste pomalu

Ahoj, koukala jsem na mnoho témat tady, ale žádný z těch témat se netýká mého problému :(
dle dr. jsem ve 4tt, ale podle něho jsem ve 4tt už 3 týdny, což mi přijde divné.. Váček měl první týden 3mm, další 5,5mm a další 7,5mm. Je tu někdo kdo to měl, nebo má podobně jako já? A jak to dopadlo?
Jo dle poslední MS se to nedá srovnávat, protože to už bych musela být v 9tt :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30488
26.1.15 13:32

@Bjoucik.15 myslím že tohoto problému se toho týká víc, říká se tomu bohužel neprosperující těhotenství a podle toho, co uvádíš, skoro určitě skončí revizí. Nemám samozřejmě křišťálovou kouli, zázraky se stávají, ale vývoj v prvních týdnech jde tak obrovsky rychle dopředu, že nárůst váčku za dva týdny o 4mm a bez embrya (aspoň o něm nic nepíšeš), je fakt blbý. Mě váček „rostl“ 2mm/týden a samozřejmě to bylo špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2485
26.1.15 13:38

@elanaa jo taky si to myslím… embryjko tam nejspíš bylo… bylo tak maličké že to nešlo přesně určit, ale mělo 1,4mm… ovšem co to bylo to nevím… Jak dlouho tě nechaly než jsi šla na revizi??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30488
26.1.15 13:42

@Bjoucik.15 šla jsem v tom 9.tt (podle MS), stav stále odpovídal tak začátku 5.tt. V tvém týdnu by tam měl být už takový medvídek s ťukajícím srdíčkem, moje zdravá embrya měla v 9.tt náznaky končetin horních i dolních :nevim: Uvidíš, že se taky dočkáš, podstatný je, že se podařilo otěhotnět, zřejmě se prostě špatně spojily pohlavní buňky a embryo brzo zaniklo, to se stává opravdu často a většinou to příště (dokonce poměrně brzo) vyjde. Tak hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2485
26.1.15 13:46

@elanaa já ale vím stopro kdy jsem otěhotněla… jen MS se někde zdržela a přišla jen na půl den, pak chvilkové špinění a pak jsem si dělala test a byl pozitivní :)ale to se nedalo brát jako MS…takže odpovídám cca 5-6tt… no jinak mě úplně štvou u dr, že pořád omílají tu poslední MS, prostě tu nemůžou počítat a počítají jí! a můžu vysvětlovat horem dolem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
26.1.15 13:51

@Bjoucik.15 jestli váček už 3 týdny neroste, je to nedobré znamení.. Čert vem jejich doktorské týdny, ale měl by co týden o týden poporůst..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2485
26.1.15 13:52

@lekarnicka28 a co znamená o týden povyrůst??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2485
26.1.15 13:56

@lekarnicka28 trochu to tedy upravím… 2.1. na UTZ nic jen sliznice 5mm HCG 157… další týden na UTZ váček 3mm, další týden váček 5,5mm a žloutkový, a další týden 7,5mm a zase dr. neviděl ten žloutkový ale něco co mělo 1,4mm říkal že by to mohlo být embryo… bůh ví co viděl :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
26.1.15 13:57

@Bjoucik.15 no že když jeden týden odpovídá 4. týdnu, další by měl odpovídat 5. týdnu.. a ne že 3 týdny odpovídá neustále 4. týdnu.. kolik je to na mm a cm ti nepovím, ale na netu bys to možná našla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.1.15 13:58

odpověd - zkušenost

Ahoj holky, no já tedy nevím snažme se ne o paniku, ale pozitivitu. Já bych byla dle posledních měsíčků, které byly 11.12 v 7tt.., ale jsem si 100% jistá, že jsem těhotná teprve nyní 4 týden. Těhotenský test clear blu mi ukázal než jsem šla k doktorovi 2- 3 týdny což odpovídalo (tedy od oplodnění, které proběhlo 1.1). Vzhledem k tomu, že jsme 3 roky nemohli mít a pokoušeli se ( a byla jsem už objednaná na 19.3.2015 na umělé) tak jsem si musela vše zapisovat takže já vím asi téměř přesně kdy jsem otěhotněla.
V pátek 23.1.2015 jsem byla u doktora a ten mi řekl, že vidí těhotenskou dutinku a že mám přijít zase v pátek 30.1…takže taky nevím, Vzhledem k tomu, že to v tento den odpovídalo 4tt tak nevím co by mělo být vidět. Obvykle u kamarádek kterých jsem se ptala bylo vidět něco až v 6 - 8 týdnu kdy tam šli poprvé. Mě dělá vaginální ultrazvuk, který je přesný…snažím se také neplašit a vyčkat zase do příštího týdne :think: držte se a piště mi i Vy vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
26.1.15 14:01

@Bjoucik.15 chuděrko, proč chodíš od tak brzo co týden k doktorovi? Ty začátky jsou takové o nervy a doktoři tomu málokdy přidají.. HcG ti nebrali? To je celkem dobrý ukazatel a na rozdíl od UZ měření je ta hodnota spolehlivá a nezávislá na tom, kdo a jak měří.. jediné, co teď můžeš udělat je být v klidu a věřit, že to dobře dopadne. Já neměla v 7. týdnu embryo, natož srdíčko.. a dnes mi tu běhá po bytě ;) Ale HcG rostlo, a tak se čekalo.. no a bylo vše nakonec Ok, jen ho prostě neviděli..ale ty nervy jsem si taky užila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.1.15 14:05

Jsi hodná :-) proč chodím každý týden? protože to doktor chce :) on mě hlídá více než asi je třeba no..vzhledem k operacím, nádorům a tomu co jsem prodělala, ale jo je to o nervy to víš taky se bojím a samozřejmě mi vždy berou krev na to hcg. Když jsem šla poprvé to jsem to zjistila z krve a to bylo ty 3 týdny byla hodnota hcg 97,7…nyní v pátek mi brali znova a na výsledky čekám a to už jsem byla v tom 4tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8022
26.1.15 14:06

Já si osobně myslím, že chodíte holky na utz k lékaři moc brzy nejlepší tak okolo 8-9 tt a nebudete se stresovat a většina lékařů i takhle objednává.
Já jsem byla při druhém těhu v 6tt protože jsem hodně krvácela (5+5) a již srdíčko bilo.
Pokud není žádný problém tak bych šla fakt až později.
HCG mě nikdy nikdo nenabíral těhotenstký test jsem dělala jednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8022
26.1.15 14:07

@Kekulka hcg by se mělo brát po 72 hodinách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.1.15 14:09

Taky bych s tím souhlasila, ale když si mě lékař zve :think: a vzhledem k tomu co jsem u mě psala jsem i ráda, že jsem trochu pod kontrolou. Jinak určitě myslím, že je lepší jít později…to čekání na další týden je dlouhé :dance:
:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat