Glykemie zhoršení

Anonymní
7.5.20 22:37

Glykemie zhoršení

Zdravím Vás. Mám jen dotaz.. ranní hodnota u doktorky 3,7 už po druhé, ale doma jsem nikdy méně jak 4,7 na lačno neměla, což je jedno. Mám jen dotaz. Jsem na dietě 23,3tt glykemie lačno jsou stejné do 5,0 víc ne. Jen hodnoty po jídle horší. Měsíc a něco držím dietu. Hodnoty po jídle od 4,7 do 6,0
Ale dneska i přesto, že jim pořád to samé dokola mám už více. Dnes po obědě 7,0 (čočka s parkem) myslela jsem si, že je to tím parkem, nebo čočkou, ale po bílém jogurtu jsem měla 5,3? To jsem měla kolikrát i 4,7.. a večeře jeden chleba s lučinou a jeden malinký platecek hermelínu a hodnota 6,4..kolikrát jsem snědla i 2chleby s lučinou a měla jsem hodnotu 5,3 co se děje, když jim stále to samé dokola?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

41
7.5.20 22:52

Okolo 25tt se hodnoty často zhoršují, to je normální. Reakce těla se v průběhu těhotenství mění. Pořád máte hodnoty úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
7.5.20 22:52

Cukrovka se s přibývajícími tt může zhoršovat. Nejsem si jistá ale ty hodnoty po jídle mi přijdou ok. Nevim ale mě dr říkala hodinu po jídle se držet do 7,6…navic měření doma není tak přesná jako měření z krve u DR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1979
7.5.20 22:53

Hodnoty máte pěkne, tak bych se netrápila. Někdy i více pohybu ovlivní cukr. A čim budete více tehu, muže se zhoršovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
7.5.20 22:55

Také záleží na velikosti porce… Když sníte víc přílohy bude cukr jiný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 22:58

Děkuji Vám všem mockrát za rady a ochotu, jen bych se ráda vyhla inzulínu a mám strach, ze mě ke konci nemine :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.5.20 23:02
@Ufinka87 píše:
Také záleží na velikosti porce… Když sníte víc přílohy bude cukr jiný…

Ono jde o to, že já toho právě moc nesnim.. měla jsem jeden párek po měsíci a tak 3lzice čočky a stačili mi a najednou hodnota vysoká jako blázen.. jen mě překvapil ten chléb. Kdysi jsem dokázala snist dva s lučinou a hodina po jídle 5,3 a dnes jen jeden s lučinou a hodnota 6,4 :(
Podle Dr mám podvahu a předevčírem mi zvýšila na 250 sach.
A další kontrola, ty se bojím :/

• Nahlásit
  • Citovat
1787
7.5.20 23:11
@Anonymní píše:
Ono jde o to, že já toho právě moc nesnim.. měla jsem jeden párek po měsíci a tak 3lzice čočky a stačili mi a najednou hodnota vysoká jako blázen.. jen mě překvapil ten chléb. Kdysi jsem dokázala snist dva s lučinou a hodina po jídle 5,3 a dnes jen jeden s lučinou a hodnota 6,4 :(
Podle Dr mám podvahu a předevčírem mi zvýšila na 250 sach.
A další kontrola, ty se bojím :/

Ono je důležité neubírát.. Hladovění cukr zhoršuje… Je třeba jist častěji a menší porce třeba 6* denně…cukrovka se s přibývajícími tt může zhoršovat.. Nebála bych se.. Ten stres je horší na cukrovku než kdyby jste snedla kousek čokolády. Ono se nezdá ale čočka má v sobě hodně cukru a vcelku vysoký glykemucky index

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
7.5.20 23:12

A 5y hodnoty nejsou vůbec vysoké… To jste vzala kde že to je vysoké. Normální hladina cukru po jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9138
7.5.20 23:13

Mně se to zhoršovalo tak do 30tt, pak bylo dlouho stejný a před porodem úplná krása, i se tak prej pozná, že začne porod. A nejsi třeba nějaká nastydlá? To taky zhoršuje. Jinak mně největší zlo dělalo kynuté pečivo ( i slaný) a vše zahuštěné moukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 23:28

Já jsem nikde nevzala, že jsou vysoké, jen mam tehu cukr poprvé a vždycky mě doktorka chválila, že mám hodnoty krásné. Po jakémkoli jídle po hodině nejvíc do 6,0. Jenže jsem si týden nepichala, musela jsem se dostat k Dr pro proužky abych vyzvedla a dnes jsem si měřila a koukala jsem jak blazen a vylekalo mě to a i to, že můžu mít i třeba inzulín když jsem teprve ve 23,3tt. Po jogurtu jsem měla pomalu jak na lačno a dnes dokonce i 5,3, po tom chlebu 6,4 ale předtím po dvou 5,3. Já než jsem cukr vůbec zjistila jsem hodně jedla vitamin C (hroznový cukr) i před krvi.. a měla hodně ráda sladké nápoje nebo oplatky. Od té doby jsem jen na čisté vodě a jídlo téměř to samé. Jen čemu se vyhýbam je rohlík.. po tom jsem měla hodně

• Nahlásit
  • Citovat
50401
7.5.20 23:36

Ty hodnoty jsou v pohodě a je zcela normální, že na stejné jídlo tělo reaguje pokaždé trochu jinak. Záleží i na pohybu (i předtím), kvalitě spánku, stresu…
Ale pochopila jsem správně, že celý oběd se skládal z jedné nožičky párku a třech lžic čočky? To bych se té podváze nedivila.
Jinak ač tohle nejsou ai hooodně vzdáleně hodnoty na inzulín, tak bych z něj neměla panickou hrůzu, kdyby k němu výhledově došlo. Pro mě byla cukrovka v kombinaci dieta + inzulín mnohem méně stresová, než dieta samotná, pokud jsem se to s ní horko těžko snažila udržet a ono to nešlo. Ten inzulín je totiž jediná věc, která dokáže glykémii spolehlivě srazit. Ale ty k němu máš fakt na míle daleko.
Takže se proboha pořádně najez, zpestři jídelníček, přidej hodně zeleniny, prostě to dožeň nízkosacharidovýma jídlama a rozhodně nemusíš jíst furt dokola to samé. A nestresuj při zhoršení o každou desetinu, mimochodem stres umí glykémii taky pěkně vyhnat nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
8.5.20 23:59
@Anonymní píše:
Zdravím Vás. Mám jen dotaz.. ranní hodnota u doktorky 3,7 už po druhé, ale doma jsem nikdy méně jak 4,7 na lačno neměla, což je jedno. Mám jen dotaz. Jsem na dietě 23,3tt glykemie lačno jsou stejné do 5,0 víc ne. Jen hodnoty po jídle horší. Měsíc a něco držím dietu. Hodnoty po jídle od 4,7 do 6,0
Ale dneska i přesto, že jim pořád to samé dokola mám už více. Dnes po obědě 7,0 (čočka s parkem) myslela jsem si, že je to tím parkem, nebo čočkou, ale po bílém jogurtu jsem měla 5,3? To jsem měla kolikrát i 4,7.. a večeře jeden chleba s lučinou a jeden malinký platecek hermelínu a hodnota 6,4..kolikrát jsem snědla i 2chleby s lučinou a měla jsem hodnotu 5,3 co se děje, když jim stále to samé dokola?

Mě ty hodnoty taky přijdou v pohodě. Nestresovala bych se tolik. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4023
9.5.20 07:05

Hodnoty jsou zcela ok. Glykemie po jídle má být do 7,8, zhoršovat se cukrovka může s postupujícím těhotenstvím cca až do 36tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama