Odejít od chlapa před porodem?

Anonymní
7.5.20 16:48

Odejít od chlapa před porodem?

Ahoj všechny ženy. Omlouvám se za anonymitu, stydím se. S přítelem jsme se snažili i dítě skoro rok, vždy pracoval (OSVČ) tak nějak ledabyle, ale peníze vydělal, snažil se. Teď, když jsem těhotná, tak od ledna nepracuje, karanténa mu vyhovuje, hodí se mu pro výmluvu, celý den spi, vstane v poledne, po obědě si lehne, vstane skoro v pět nebo když nespi, je na počítači, na fb atd, já pracuji, abych si ještě a pro malého vydělala co nejvíc peněz, hodně šetřím, co to jde. Je bordelar, sběratel, ale teď, když jsme v 1 plus 1, tak se to nedá, všude jeho nepořádek, na který nesmím sáhnout, jinak je zle, takže nic nedělá, nevydělává, změnil se. Já za dva měsíce rodim a už nemůžu z toho, jak se změnil, k horšímu. Přitom to dítě chtěl taky. Měl radost, když jsem otěhotněla… Nevím, co dál. Bohužel nemám rodiče a v Praze kvůli hodně stěhování ani kamarády, nemám kam jít. Když s ním o tom chci mluvit, tak se naštve, naštvaně mlčí a obrátí to, že pokud jsem nespokojená, ať jdu, když mi bude líp jinde. Nemám kam jít, co mám dělat? Skoro každý den brecim, přitom jsem si dítě tak přála, šetřila a teď si přijdu, jak v totálním průseru, chlap, co se jen valí doma, nepracuje, nevydelava. Bojím se, že se sama sesypu, navíc s miminem, když nikoho nemám, jako rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5860
7.5.20 16:55

Ty jsi z dětského domova? Jiné příbuzné nemáš? Tak asi jste to s tím vztahem nemysleli až tak navážno…že jste neřešili bydlení, svatbu, zajištění pro dítě…doufám, že máš aspoň nárok na mateřskou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 17:01

Samozřejmě, že mám. O rodiče jsem přišla v patnácti,, jsem z Moravy, babičky hodně pracovaly, děda jeden umřel, když jsem byla malá, druhý později a babičky už bohužel také. Proto nemám žádnou rodinu, jsem slušna, pracuji od doby hned po maturitě, tedy dvanáct let. Nikdy jsem nebyla na pracáku, celý život setrim na vlastní bydlení, ale zatím na něj nemám a teď s mimcem vůbec ne. Na mateřskou nárok mám, pracuji stále, abych vydělávala. Přítel se prostě strašně změnil, bydlíme v jedna plus jedna, protože jsme chtěli šetřit na hypotéku, která je teď strašně draha, ale v prostě se změnil, takže hypotéka nebude a jak jsem psala, chová se takhle už nějakou dobu a nevím, co dělat. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
9753
7.5.20 17:02

No je to lempl, lenoch, nefachcenko a parodie na chlapa. Jako muzete me rict, z ceho teda zijete? Nebo z ceho zije on? Jinak pokud je takovy flakac, tak snad dane a zalohy na soc. a zdrav. plati jak ma. Jinsk krome chlapa, co nedonese ani korunu, tsk budete mit chlapa po kterym pujdou exekutori a vse doma vam seberou. Pokud nedonese penize, tak v jen zvysuje naklady v byte, tak jej prpste vyhodce na chodnik a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
7.5.20 17:06
  1. bacha na těhotenské hormony - nevidíš to teď trochu přehnaně?
  2. otázkou je, zda bys to vůbec sama dala, píšeš, že nemáš kam jít…byt je jeho? :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 17:06

Nájem není na mě, nemůžu ho vyhodit… Platí si, co má, to ano, on se nezdá, jeho kamarádi podle mě ani netuší, jak je to u nás doma najednou jinak, má rentu, asi pět šest tisíc necelých, nájem platíme ve dvou a jídlo jak kdy, takže mu to teď stačí a co je od státu pro OSVČ těch 25tis, tak se vůbec něžene pracovat. Takový nebyl, jak jsem psala, chtěli jsme hypotéku, místo toho chce zůstat tady v tom jednom pokoji, nepracuje. Nechápu, že se tak změnil.

• Citovat
  • Nahlásit
4317
7.5.20 17:09

Myslím si že pokud nechceš o vše našetřené přijít měla bys jít a řešit to před porodem. Evidentně se chlap nechá živit? S miminkem to půjde o dost hůř všechno. Pokud nejste svoji možná bys dostala příspěvek na bydlení, přídavky na dítě a pokud budeš moci částečně pracovat tak to zvládneš. On o tebe asi nestojí… horší je to s tím že nemáš ani kamarádky. Ale pokud začneš chodit na nějaké předporodní kurzy, s dítětem pak do cvičení ( jsou různé kurzy od 3 měsíců) tak si kamaradky uděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
7.5.20 17:22

On tě posílá jinam protože ví, že nemáš kam jít. Je to od něj hnusné. Ptáš se jestli odejít já bych ti řekla ano odejdi třeba se chytí za nos, ale ty nemáš kam.
Pokud máš něco našetřeno můžeš si najít něco malého. Budeš mít mateřskou (rodičák), alimenty a můžeš si zažádat po 3m o příspěvek na bydlení. A dítěti dej tvoje příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19676
7.5.20 17:33

Ja bych odesla, pokud jsi si teda jista, ze se ti nezblaznily hormony a je to skutecne takhle. Jestli od matury setris na vlastni bydleni, nebudes mit problem zaplatit kauci na byt, vybaveni a nejakou dobu zit z tohoto, nez soud odklepne alimenty, vyzivne, nez vybehas prispevek na bydleni atd. Materskou muzes zacit pobirat kazdym dnem, tu budes mit asi slusnou a pak rodicak. Myslim, ze jsi na tom vlastne docela dobre. Tak jednej radeji ted, nez po porodu, to je pak vsechno uplne jine a slozitejsi. Je mi to lito :hug: snad se vzpamatuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
7.5.20 17:35
@Anonymní píše:
Ahoj všechny ženy. Omlouvám se za anonymitu, stydím se. S přítelem jsme se snažili i dítě skoro rok, vždy pracoval (OSVČ) tak nějak ledabyle, ale peníze vydělal, snažil se. Teď, když jsem těhotná, tak od ledna nepracuje, karanténa mu vyhovuje, hodí se mu pro výmluvu, celý den spi, vstane v poledne, po obědě si lehne, vstane skoro v pět nebo když nespi, je na počítači, na fb atd, já pracuji, abych si ještě a pro malého vydělala co nejvíc peněz, hodně šetřím, co to jde. Je bordelar, sběratel, ale teď, když jsme v 1 plus 1, tak se to nedá, všude jeho nepořádek, na který nesmím sáhnout, jinak je zle, takže nic nedělá, nevydělává, změnil se. Já za dva měsíce rodim a už nemůžu z toho, jak se změnil, k horšímu. Přitom to dítě chtěl taky. Měl radost, když jsem otěhotněla… Nevím, co dál. Bohužel nemám rodiče a v Praze kvůli hodně stěhování ani kamarády, nemám kam jít. Když s ním o tom chci mluvit, tak se naštve, naštvaně mlčí a obrátí to, že pokud jsem nespokojená, ať jdu, když mi bude líp jinde. Nemám kam jít, co mám dělat? Skoro každý den brecim, přitom jsem si dítě tak přála, šetřila a teď si přijdu, jak v totálním průseru, chlap, co se jen valí doma, nepracuje, nevydelava. Bojím se, že se sama sesypu, navíc s miminem, když nikoho nemám, jako rodinu.

No, ono samétné ti bude opravdu lépe, nebude to jednoduché, ale nebudeš ani první, ani poslední. Píšeš že šetříš, máš tedy na kauci, kdybys sehnala byt? Dnes už snad není třeba bydlet 3 měsíce, abys dostala příspěvek na bydlení, jak budeš mít TP, tak můžeš žádat hned. Budeš mít mateřskou, pak rodičák + alimenty na dítě a tebe, do dvou let dítěte. Hlavně nebudˇhloupá, a dej dítěti své příjmení. Nebude to jednoduché, to vůbec, ale lepší, než žít s tím co máš doma. Chce se mi z těch chlapů poslední dobou fakt zvracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
7.5.20 17:42

...

Jak už tu někdo psal, bacha na to, ať si neprošustruješ těch pár korun co máš našetřených. Na MD se ti to bude ještě hodit. Jinak teda ten tvůj je pěkný pacholek. Rozchod pro tebe teď ale fakt není řešení. Udělej kravál a ať se sebou kouká smejkat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
7.5.20 17:43

Teď máš vlastně štěstí v neštěstí, v Praze nikdy předtím nebylo tolik volných bytů za tak nízké ceny, lidé pronajinaji byty, co dřív pronajimali za trojnásobek turistům, všude stačí kauce 1-2 nájmy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
7.5.20 17:58

Koukala bych se na bydlení za Prahou ve větším městě, služby a bydlení za půlku. Abys nemusela živit auto. S panem nepočítej za chvíli ti řekne ze chce být na md.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 18:04
@Kotatko03 píše:
  1. bacha na těhotenské hormony - nevidíš to teď trochu přehnaně?
  2. otázkou je, zda bys to vůbec sama dala, píšeš, že nemáš kam jít…byt je jeho? :think:

No právě bojím se, že bych to nedala psychicky, úspory mám, kvůli mému snu mít jednou vlastní byt, tak pro mimčo mám penízky, ale ne tak, abych jako žila sama matka v pohodě delší dobu… To ne no

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 18:05
@Tecumseh píše:
Jak už tu někdo psal, bacha na to, ať si neprošustruješ těch pár korun co máš našetřených. Na MD se ti to bude ještě hodit. Jinak teda ten tvůj je pěkný pacholek. Rozchod pro tebe teď ale fakt není řešení. Udělej kravál a ať se sebou kouká smejkat!

Asi jo. Odejít můžu vždy, že, třeba se mu po porodu rozsvítí… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat