Green ways

3143
30.7.07 13:29

Green ways

Ahoj holky, dneska jsem malé koupila produkty z řady green ways-mořskou řasu a mladý zelený ječmen. Je to hlavně na pročištění těla a na zažívání, čímž trpí odmalička. Celkově to stálo 2000,–kč a já si říkám,jestli jsem se neunáhlila. Nemáte s tím některá zkušenosti? Opravdu to funguje. Podle popisu v letáčku snad ano. Ale co je reklama a co fakt? Díky za každou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.8.07 14:28

Ahoj Kacko,
oba produkty si obcas kupujeme s pritelem, efekt to urcite ma, ale pocitej s tim, ze to nejakou dobu potrva, nez se vysledky projevi…
Kazdopadne je to prirodni a urcite to neublizi :).
Jajulka

• Nahlásit
  • Citovat
11
7.12.07 09:20

Ahojky , tak já chlorellu beru teprve měsíc a zatím se to projevuje pravidelnou stolicí , čistou pletí a asi začínám mít i silnější imunitu , neb všichni kolem mě jsou nemocní a já stále překypuji zdravím a elánem. :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
29.3.08 12:05

Holky, tak jak jste na tom? Je to opravdu lepší? Já jsem se do četla, že zel. ječmen má velké množství kumarinů(což je něco jako jed na krysy)- nevíte o tom něco?? Asi je to nesmysl. Dík. Katka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
2.4.08 14:02
k.a.c.k.a. píše:
Holky, tak jak jste na tom? Je to opravdu lepší? Já jsem se do četla, že zel. ječmen má velké množství kumarinů(což je něco jako jed na krysy)- nevíte o tom něco?? Asi je to nesmysl. Dík. Katka.

Kumariny jsou latky ktere obsahuji ve velke rade citrusove plody a jsou fototoxicke.
To znamena, ze pokud se pouzivaji reaguji na slunecni zareni.Proto, pokud nekdo pouziva pripravky s kumariny a furokumariny, nemel by chodit po pouziti 12-24 hodin na slunicko a nebo do solaria.
Mohly by se mu udelat nevratne pigmentove skvrny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
2.4.08 14:05
andel píše:
k.a.c.k.a. píše:
Kumariny jsou latky ktere obsahuji ve velke rade citrusove plody a jsou fototoxicke.
To znamena, ze pokud se pouzivaji reaguji na slunecni zareni.Proto, pokud nekdo pouziva pripravky s kumariny a furokumariny, nemel by chodit po pouziti 12-24 hodin na slunicko a nebo do solaria.

Kumariny jsou pevné, aromatické látky. Jejich zápach připomíná vůni usušeného sena.
Vyskytují se ve volné formě nebo v glykosidicky vázaných sloučeninách. Získávají se extrakcí pomocí organických rozpouštědel.
Dělí se na:

jednoduché (aurapten, cinchoriin, eskulin, herniarin, osthol, skimin, umbeliferon,…)

kondenzované

• furanokumarin (amiol, angelicin, bergaptol,…)
  • pyranokumariny (obliquin, samidin,…)

Účinky kumarinů jsou velmi rozmanité. Zamezují srážení krve, tlumí křeče, podporují srdeční činnost, ovlivňují vstřebávání vápníku a odpuzují hmyz.

Užívají se ve formě odvarů a nálevů. Jejich dlouhodobé nebo nadměrné užívání může vyvolat bolesti hlavy, závratě, ochrnutí nebo fototoxicitu (furanokumariny). Toxický účinek se projeví na světle jako zarudnutí kůže, zánět, otok nebo výrazná alergická reakce. Vysoká koncentrace furanokumarinu může být pro člověka i smrtelná (bolševník obecný).

Drogy obsahující kumariny:
Andělika lékařská, bolševník obecný, prha chlumní, svízel vonný, průtržník lysý, levandule lékařská, heřmánek pravý, jitrocel kopinatý, meduňka lékařská, komonice lékařská,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
17.12.08 14:44

Taky by mě zajímalo, jestli je to tak super. Protože právě jsem si mladý ječmen objednala. Pročetla jsem, co se dalo a zatím mi vychází, že je to docela dobrá věc.
Ale budu ráda, pokud se tu objeví někdo, kdo už má něco odpito a má zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ABOVE
24.2.11 20:19

Dotaz

andel píše:
andel píše:
k.a.c.k.a. píše:

Kumariny jsou pevné, aromatické látky. Jejich zápach připomíná vůni usušeného sena.
Vyskytují se ve volné formě nebo v glykosidicky vázaných sloučeninách. Získávají se extrakcí pomocí organických rozpouštědel.
Dělí se na:

jednoduché (aurapten, cinchoriin, eskulin, herniarin, osthol, skimin, umbeliferon,…)

kondenzované

• furanokumarin (amiol, angelicin, bergaptol,…)
  • pyranokumariny (obliquin, samidin,…)

Účinky kumarinů jsou velmi rozmanité. Zamezují srážení krve, tlumí křeče, podporují srdeční činnost, ovlivňují vstřebávání vápníku a odpuzují hmyz.

Užívají se ve formě odvarů a nálevů. Jejich dlouhodobé nebo nadměrné užívání může vyvolat bolesti hlavy, závratě, ochrnutí nebo fototoxicitu (furanokumariny). Toxický účinek se projeví na světle jako zarudnutí kůže, zánět, otok nebo výrazná alergická reakce. Vysoká koncentrace furanokumarinu může být pro člověka i smrtelná (bolševník obecný).

Drogy obsahující kumariny:
Andělika lékařská, bolševník obecný, prha chlumní, svízel vonný, průtržník lysý, levandule lékařská, heřmánek pravý, jitrocel kopinatý, meduňka lékařská, komonice lékařská,…

Bych se ale tedy chtěl zeptat, jelikož vidím, že tomu rozumíte… Tyto přípravky „Green ways“ obecně, jestliže je budu používat, tak sice mají mnoho výhod, které teď snad nemusím vypisovat, protože je to zbytečné(viz. letáčky, net), ale právě mě zajímá, jestli mi tedy hrozí ty pig. skvrny po sluníčku? :) :-o … Děkuji za odpověď :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Lenka V.
11.10.12 13:00

RNDr. Jozef Duraj CSc.
Vedoucí oddělení Imunologie nádorů
Ústavu experimentální onkologie SAV v Bratislavě.
Je dlouhodobým vědeckým pracovníkem Ústavu experimentální onkologie SAV v Bratislavě, kde se od počátku, po absolvování vědeckého oboru „biochemie“ na Přírodovědecké fakultě UK v Bratislavě, věnuje studiu lidských nádorových buněk leukémií a lymfomů, jakož i buněk nádorů prsu a ovarií. V posledním období se věnuje problematice rezistence
a kombinační chemoterapie, tj. využití chemoterapeutik spolu s přírodními látkami pro efektivní léčbu nádorů. Dosud publikoval 60 vědeckých prací v domácích a zahraničních vědeckých časopisech s dobrým citačním ohlasem.
V současnosti je na pracovišti vedoucím Oddělení imunologie nádorů.

Měla jsem možnost konzultovat s tímto doktorem užívání zeleného ječmene.
Jeho názor je, že produkt je dobrý na detoxikaci organismu jako kůra na 1 - 3 měsíce, ale z dlouhodobého hlediska nedoporučuje, protože se v těle mohou usazovat látky, které se hromadí, protože je nedokáže vyloučit a mohou zatěžovat ledviny a játra. Tyto látky při dlouhodobém užívání mohou být pro lidský organizmus toxické.

Jeden známý (muž 40 let)konzumuje 2 roky ječmen a chlorelu a před 3. měsíci
se léčil s nádorem na štítné žláze. Produkty užívá nadále, jen s 2měsíční přestávkou během ozařování.
Další známý (muž cca 45 let) 5 let užíval zelené potraviny a je po operaci rakoviny prostaty a ozařování.
4letá holčička dostává zel. potraviny prý již od malinka - skončila u lékaře s tím, že se nemohla vyčůtat. Doktor nakonec zjistil, že nebyla několik dní na stolici což tlačilo na močový měchýř. Příčina -větší množství chlorely, které si kdykoli během dne zobne.

Vážení používejme zdravý rozum, nejsme přežvýkavci ale všežravci, všeho s mírou.
Buďte na sebe opatrní. Lenka V.

• Nahlásit
  • Citovat
Simmy
11.11.12 14:49

zelenáče

Souhlas s Lenkou, že všeho s mírou. Nicméně chlorellu a ječmen GW užíváme doma přes 10 let a dododáváme ji i svým bližním, kterým pomohla stejně jako nám. Od kazivosti zubů, přes alergie dětí, bolesti kloubů, astma, výtoky atd. atd. A myslím, že je to přesně o té míře. Nemáme totiž v běžném jídelníčku všeho s mírou. Například proto, protože nutričního hodnota potravin klesla podle nějaké studie za posledních 50 let o 80%. Místo vitamínů, minerálů atd. dostáváme do těla herbicidy, pesticidy, fungicidy, těžké kovy… a potom ještě ona diskutabilní E-čka. Pak to ještě pečeme, vaříme, smažíme… prostě nic přirozeného - nic s mírou. A proto - věřím - mají na jídelníčku svoji nezastupitelnou roli chlorella a ječmen. Za sebe a desítky lidí, kteří si dobrovolně kupují u nás zelenáče musím říct, že bych slovům pana kandidáta moc nepřikládala váhu. Jeho oborem je nemoc. Jeho nástrojem jsou extrémně toxická cytostatika. Ozařování. Řezání do lidí. Opravdu nic přirozeného. A nic s mírou - drtivá většina onkologických pacientů prochází cytostatiky opakovaně. Zatímco jíst s mírou - tedy jíst co nejzdravěji, co se objektivně dá, trochu cvičit, usmívat se, mít rád lidi - to je obor zelených potravin. A nástrojem je konkrétní vyzkoušená chlorella a ječmen. Simona

• Nahlásit
  • Citovat
OndraZ
23.3.13 18:16

U toho pana „kandidata“ je Simono jedna zajimava veta - zabyva se kombinaci cytostatik a fytofarmak, takze bych tomu prikladal vahu. Ono vedecti pracovnici pracuji s vetsimi vzorky populace nez Vas klub „zelenacu“, takze na zaklade statistiky bych zase Vasemu nazoru neprikladal vahu…

• Nahlásit
  • Citovat
Simmy
24.3.13 09:38

Myslím, že nemusíte mít obavy Ondro z kombinace chemoterapie a fytofarmak, pokud jde o zelené potraviny chlorellu a ječmen green ways. Ať už se léčíte na rakovinu, nebo ne. Jako nemusíte mít strach z kombinace chemoterapie a brokolice, rajčete, salátu, okurky, petržele, zelí, mrkve… Zelené potraviny jsou… potraviny. Tzv. superpotraviny. Superkoncentrovaná a superkvalitní zelenina. Nejsou to fytofarmaka. Zelené potraviny jsou otestovány sice zaplaťpánbů nikoliv na souběh chemoterapie, ale zato dosti důkladně na celkový ozdravný efekt jak na lidech, tak na zvířatech. Na zvířatech už pár milionů let… A zatím dobrý :-)Zapřemýšlíme-li selským rozumem - teprva tehdy to začíná být zajímavé.

• Nahlásit
  • Citovat
31.5.17 11:18

ZELENÉ POTRAVINY NEROVNÁ SE ZELENINA

Já se domnívám, že Ondra má pravdu a určitě zdravý selský rozum je v tom, že brokolice a okurka není totéž jako tato řasa… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.17 09:37

My máme s chlorellou a ječmenem dobré zkušenosti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.17 17:56

Green Ways

Ahoj Katko, na ječmen a chlorellu(sladkovodní řasa) nedáme doma dopustit, jíme už čtvrtým rokem, jsou to ty nejkvalitnější zelené potraviny na světě a to nepřeháním, to je fakt :D dokonce to dávám i psům a kočkám, můžu ti říct o nich vím a co máme vyzkoušeno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama