Gynekologický problém s dělohou

Anonymní
17.1.21 19:03

gynekologicky problém s delohou

Zdravím prosím vás v loni v červenci jsem byla na gynekologii na roční kontrole a dr mi řekl že mám čípek hodně vpředu leze mi ven z pochvy tak mi napsal vitaminy a mám cvičit na míči. tak cvičím snažím se jíst zdravěji ale moc to nejde. a poslední dobou je to horší a horší snad čípek mi leze ven a už je to fakt nepříjemný když jdu na malou a čípek je úplně venku nebo když jdu po schodech je to hodně nepříjemný. uz nevím jak to mám řešit. dr mi říkal že kdyby cvičení nepomohlo tak by mi odebral delohu, ale jsem mlada je mi 31 mám jedno dítě o to tak moc nejde. myslite že mám zajít k dr a říct mu to znova že to prostě nepomáha. nekdy i při sexu to občas bolí. co myslíte? v pátek jsem psala dr meila a napsal že mě objedna na operaci na podvazani.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
600
17.1.21 19:36

Já osobně bych ještě zkusila fyzioterapeuta, protože cvičení na míči nebude jediné, co na prolaps dělohy bude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6038
17.1.21 20:10

Zkusila bych jeste nazor jineho gynekologa, ve Tvem veku na podvazani, nebo odebrani delohy bych fakt nekyvla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:17

@Jogrr ale co mám jiného dělat když se to už nedá vydržet. trci mi to mezi nohama a při sexu mi to také není příjemný dělohu si nechci nechat vzít.

• Citovat
  • Nahlásit
19069
17.1.21 20:18

Najdi si lékaře, který opravdu léčí. Nemusíš poslechnout hned prvního, jen proto, že k němu chodíš. Odebírat dělohu ve třiceti, to normální není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:25

@Janli já už k němu chodím od 16let a nikdy jsme problém neměla s ním takže si hkedat nového nechci nemám důvod a že mi řekne ať jdu na operaci tak ho přeci poslechnout nemusím ne?

• Citovat
  • Nahlásit
6038
17.1.21 20:35

Fakt zkus jeste druhy nazor gynekologa, verim, ze je to neprijemna komplikace, ale za dalsi nazor nic nedas, treba to pujde i jinak, nez jak navrhuje Tvuj gynekolog.
Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:38

@Jogrr jsem z domažlicka pokud znáš. momentalne nevím zda někdo někde přibírá kvůli covidu.

• Citovat
  • Nahlásit
6038
17.1.21 20:40

Tak to neznam, v Praze bych vedela i ted, kde covid necovid prijimaji nove pacientky a jsou tam skvely lekarky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19069
17.1.21 20:49
@Anonymní píše:
@Janli já už k němu chodím od 16let a nikdy jsme problém neměla s ním takže si hkedat nového nechci nemám důvod a že mi řekne ať jdu na operaci tak ho přeci poslechnout nemusím ne?

Poslechnout ho nemusíš, ale jak vidíš, tak ti neumí pomoct. Ty máš problém, tvůj lékař ho neumí vyřešit jinak než operací, kterou nechceš, tak jdi jinam. Těch šestnáct let jsi po něm ale nechtěla nic zásadního, že? Někteří gynekologové umí jen předepisovat antikoncepci a vypisovat těhotenský průkazky… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:56

@Janli fakt jo? ja sním neměla žádný problém nikdy práve je mladý nó teda teď už tak cca 42 možná ani to ne. Ale antiko neberu už 10let a tehu jsme byla jednou to jsi mě Teda zaskočila. no zkusím něco vymyslet.ale na operaci můžu jít ale ne si nechat vzít delohu budu určitě chtít ještě prcka.

• Citovat
  • Nahlásit
124
17.1.21 22:34

Ahoj zakladatelko,
jak dlouho jsi po porodu? Nech si vyšetřit levator ani, pokud ho máš utržený, je operace nejspíš jedinou volbou. Pokud jej utržený nemáš, může ti pomoci fyzioterapie. Tady to máš poměrně dobře popsané:
https://porodnitrauma.cz/levator-ani/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 08:47

@Prosteja144 co to je levator? to jsem nikdy neslysela a kam mám jít na vyšetření?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 11:40

Tak se hlasim po nějaké době a začali jsme řešit tu operaci příští týden si jdu pro termín operace. vcera jsem byla u svého gynekologa s tím že bych zkusila tu operaci laparoskopicky aby něco udělali s tím cipkem.tak se na mě koukl a řekl že je čípek hodně nízko kdyby mi bylo 50 tak by nevahal avzal mi tu delohu celou ale jelikož je mi málo a budu chtít snad mít ještě někdy dítě tak jsme se rozhodli pro tohle. pripadam si jak deb…co si říká o operaci.uz nevím ale jak jinak to řešit. pujdu na to asi tím nic nezkazim že? Třeba to pomůže a nebudu si připadat před chlapem tak trapně když mi něco trčí z pind..😂

• Citovat
  • Nahlásit
19069
23.1.21 17:19

Holka, nechceš opravdu konzultaci s někým jiným? Najít si větší kliniku, objednat se tam, nechat se pořádně vyšetřit a navrhnout postup léčby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat