Ha a trombóza

Anonymní
28.7.21 18:55

Ha a trombóza

Holky jen otázka a děkuji za Váš názor.
Užíváme Ha již 8 let jelikož jsem kuřák gynekolog mi před napsání nechal udělat geneticky test ( nevzpomenu si jak se jmenuje :zed: ) ohledně trombocytů. Výsledek byl v pořádku a Ha předepsal. Blbá otázka není potřeba to zopakovat třeba věkem? Vím jen, že nemám předpoklad k Trombóze pokud jsem to tenkrát dobře pochopila. Děkuji zlatí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1055
28.7.21 18:57

Ty jo já jsem teď vyjevená že ti vůbec dělal nějaký test, mě nikdy nikdo netestoval :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
28.7.21 19:02

Mě taky netestovali i když to že sem kuřačka sem mu hlásila…
Nicméně pokud ti dělal genetický test pravděpodobně se jednalo o test na Leidenskou mutaci, tu buď máš nebo nemáš a tak je to celoživotně a testy se opakovat nemusi…
Samozřejmě s věkem se riziko trombózy zvyšuje a to u každého člověka takže ti může udělat test na aktuální krevní srážlivost ktery se dělá např. před operačními výkony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 19:15

@Vladusxx Děkuji za vysvětlení :srdce: test mi nevrhl sám a to i na pojišťovnu. V rodině trombózu, embolií nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit
70541
28.7.21 20:27

Asi to byly trombofilie, ne trombocyty. Opakovat to nemá cenu, s tím se narodil a umřeš. Nicméně, riziko trombózy se s věkem zvyšuje, v kombinace HA a kouření násobí. Takže riziková prostě jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70541
28.7.21 20:29
@Vladusxx píše:
Mě taky netestovali i když to že sem kuřačka sem mu hlásila…
Nicméně pokud ti dělal genetický test pravděpodobně se jednalo o test na Leidenskou mutaci, tu buď máš nebo nemáš a tak je to celoživotně a testy se opakovat nemusi…
Samozřejmě s věkem se riziko trombózy zvyšuje a to u každého člověka takže ti může udělat test na aktuální krevní srážlivost ktery se dělá např. před operačními výkony…

Před operací se dělá aPTT a INR a kromě těžké krvacive poruchy nebo odhalení protisrazlive léčby tím nic neodhalis, riziko trombózy už vůbec ne. To by jsi musela udělá Ddimery a to platí tady a teď, za 3 dny může být všechno jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat