Haccp - jak vytvořit?

22.8.15 10:32

haccp - jak vytvořit

Ahoj holky, potřebuji poradit. Musím sepsat haccp, respektive, jednodušší verzi, pro stánek s občerstvením (palačinky, hot-dog, káva, nealko, alko). Máte zkušenosti? Našla jsem jeden zajímavý vzor http://www.khsjih.cz/…-kuchyne.pdf

Jestli máte nějaké zkušeností, typy a rady jak na to a na co nezapomenout, sem s tím. Předem děkuji.
P. S. hodila by se mamina která pracovala na hygieně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Envie
22.8.15 10:43

Ahoj, na hygiene nepracuju, ale v potravinarstvi ano a jsem clen HACCP tymu. Pokud v tomto oboru nejsi vystudovana a nemas zadna skoleni, doporucuju nechat si haccp udrlat od profika. Jako neodbornik tezko spravne identifikujes CP, CCP, validaci, verifikaci systemu atd. :think: muzu ti rict, ze to neni sranda vytvorit spravne nastaveny a fungujici HACCP. Nehlede na to, ze pak sankcne jsou vysoke. Takze bych radsi investovala a tech par tisic investovala. :palec:

• Citovat
  • Upravit
22.8.15 11:03

@Envie ahoj, mužu se zeptat, kolik to tak stojí cca? Mám malý stánek na pár akcí v roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
22.8.15 11:25

@Lenka2518 to bohuzel netusim :roll: delam v konkretni firme, ktera vsak nezavadi haccapy ostatnim. Zkus se zeptat na prislusne hygiene ci veterinarni sprave ci pod koho spadas, a oni ti jiste poradi. :palec: je i spousta skolicich center a skolitele mozna delaji soukromne zavadeni hacapu atd. Zkus vygooglit „skoleni haccp“ a vyjedou ti kontakty. Nevim zda si spravne pamatuju, skolenima jsem prosla na vice veci, ale vyskakuje mi jmeno Minář.

• Citovat
  • Upravit
Envie
22.8.15 11:29

http://www.zajistenikvality.cz/ @Lenka2518 zkus kontaktovat toho pana Minare. Pamatuju si to spravne. Je to fajn chlap a urcite ti poradi/pomuze, pripadne zajisti nekoho cenove dostupneho, kdo ti pomuze. Ale bez zkusenosti bych se do toho fakt nepoustela. Ve firmach kde je haccap jsou tymy, v kazdem tymu je technik, mikrobiolog, technolog atd. Aby vse bylo podchyceno ze vsech stran. Pochybuju ze bys byla schopna treba sama stanovit mikrobiologicka rizika atd. A pokud stanek pouzivas jen na akce…to jsou nejvetsi lakadla pro kontroly :palec:

• Citovat
  • Upravit
1
8.12.15 14:22

Ahoj Leni, nevím, zda je to ještě aktuální, ale mohla bych ti pomoci s HACCP, resp. bych ho mohla vypracovat, pokud je to ještě aktuální (a za rozumnou cenu).
V případě zájmu volej +420 *** *** ***

edit admin 9.1.2016 - osobní údaje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.16 00:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.16 19:46

Ahoj Leni, prosím ta my sme tedkom otevřeli dětský koutek a děláme tam palačinky, hot-dogy a toasty. CHci tě poprosit jestli náhodou nemáš zpracovaný HACCPap na ty palačinky. Děkuju mooc Moni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama