Hárání fenky

Napsat příspěvek
245
11.3.17 16:03

Měla jsem dvě fenky buldočků. Obě jednou háraly, pak jsem je nechala vykastrovat, štěnda jsem nechtěla a po hárání přišla falešná březost. Sundávání plen jsem řešila dupačkami, odstřihla jsem šlapky, dala ramínka do kříže, v sekáči budou mít za pár kaček. Na vet. bych nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
11.3.17 17:41

@Fjodorka má s těmi záněty pravdu.

Zakladatelko, nejlíp opravdu dávat ty kalhotky co nejméně. Potěším tě, kolem 14. dne má fena plodné dny a výtok už je jen světle růžový nebo i čirý, bude líp. Do budoucna pokud chceš mít klid, tak doporučuju 3 měsíce po hárání fenku vykastrovat. Jinak fenky jsou poměrně hodně zvyklé se samy čistit a tak je možné, že pokud ji necháš navolno bez kalhotek, tak bude čisto (kromě chvil kdy usne třeba v pelechu). Pevné nervy ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1036
11.3.17 18:43

Ahoj. Mam ted taky harajici fenecku. Kalhotky jsem davala jen na dobu nezbytne nutnou a jeste volne aby se mohla cistit. Nastesti je to fenecka hodna takze ji kalhotky nejak nevadily. Ale hned jak se to krvaceni zmirnili tak jsem ji nechala na volno. Cisti se takze najdu jen sem tam kapicku na linu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
11.3.17 19:05

Ja mela fenku 14 let a harala dvakrat do roka. Vzdycky dostala kalhotky s normalni vlozkou a nikdy zadny problem nebyl, zadny zanet. Akorat je dulezite aby se mohla pod kalhotkama normalne vylizovat, takze aby byly trochu volnejsi. Nejsilnejsi je to tak 10 dni, pak to slabne a celkove to trva 3 tydny. Mluvim ale o vetsim plemeni, mala to maji mozna kratsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
11.3.17 20:34

@Fjodorka mozna blba otazka, ale vzhledem k tomu ze harani je to same co mensruace tak nevim proc by kalhotky z vlozkou,(kterou samozrejmne budem menit a udrzovat v hygiene)byli spatne, nebo ty taky chodis jen tak avy ses cistila a nedostala zanet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
11.3.17 21:38

@TomyTomy Hárání není menstruace, člověk není pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
11.3.17 22:05

@Fjodorka to sice ne, ale pokud neni pes celorocne venku tak proste kalhotky s vlozkou potrebuje. a ze by z toho mela fenka zanet to jsem jeste neslysela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
11.3.17 22:35

@zudina My měli fenu v bytě a kalhotky neměla. Holt jsme chtěli fenu, tak jsme to vydrželi a uklízeli po ní. Nebylo ani moc co, čistila se svědomitě. Sem tam kapka, nic, co by nevyřešila dvouminutová práce s houbičkou a žlučovým mýdlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
11.3.17 23:27

@Fjodorka tak nase fenka harala teda hodne, nebylo to par kapek ale docela potoky krve, tak to by bez kalhotek neslo. mozna je to u mensich plemen jine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 12:55
@Anonymní píše:
Ahoj, před 14 dny jsem si vzala fenku z útulku a po týdnu začala hárat. V útulku o tom samozřejmě nemohli vědět, protože tam byla teprve od nějakého listopadu.
První dny v pohodě, jen pár kapek.. poslední 3-4 dny ale krvácí docela dost, vulvu má hodně zvětšenou a dneska když jsem s ní šla ven a vykoná potřebu z ní ta krev vystříkne, což mi nepřijde moc normální :nevim: Nemluvě o tom, že už si rozkousala čtvery kalhotky, protože na ně není absolutně zvyklá, musím jí hlídat během noci aby si je nesundavala.. Jestli se to během zítřka nezlepší, tak bych s ní chtěla pro jistotu zajít na veterinu, co si o tom myslíte vy?

Myslím, že je to v pořádku, ale samozřejmě kontrolou nebo zavoláním veterináři nic nezkazíš. Zrovna bych se být tebou domluvila, že až dohárá, tak ji necháte vykastrovat :kytka: Ušetříte si tím problémy s háráním a vzhledem k tomu, že sama už víš, kolik je v útulků hafanů, tím i zamezíš případnému nechtěnému nakrytí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
12.3.17 14:55

To vypadá rozumně. Ale co ty nekonečné debaty mezi odpůrci a zastánci kastrace? Sama nejsem schopná si utvořit názor, zkušenosti nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48663
12.3.17 15:02

@amylon to si musíš rozhodnout sama jestli kastrovat nebo, kastrace je docela zásah a může mít i vedlejší účinky což už moc veterináři neříkají. Já mám dvě fenky ale malého plemene a pokud kastrovat tak jen ze zdravotního důvodu což zatím nutné není ;). je to zásah do těla takže i rizika to má :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
12.3.17 15:20

Ja bych svou fenecku kastrovat nenechala. To radsi pretrpim ty tri tydny harani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 15:23

@Markéta80 ty zdravotní rizika prý jsou. U velkých fen. Ale sama mám velkou fenu (60 kg)nekastrovanou a problémy s inkontinenci má stejně. Naopak jsme měli malou fenku (9 kg) kastrovanou a problémy žádné.
@amylon tak pro mě je hlavní otázkou to, zda člověk chce chovat a pokud ne, tak zda zvládne fenu uhlídat. Jestli má kde venčit v klidu, nebo je obklopen všudypřítomnými chtivými psy. Někde je to o nervy. Malou fenku v případě ohrožení zvedneš, velkou ne, majitel psa v nedohlednu :zed: U naší kastrované feny to pak bylo hlavně proto, že pro ni nechtěne nakrytí znamenalo navíc prakticky 100% riziko císařského řezu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48663
12.3.17 15:50

@Tichopredbouri to si člověk musí rozmyslet sám no :?, já nechám kastrovat jen pokud k tom bude zdravotní důvod jinak ne ;) a nejvíc mě tím odradil veterinář co mě lanařil do kastrace když měla 5,5m :jazyk:. U jiného veterináře ani zmínka :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama