Hárání fenky

Anonymní
11.3.17 14:39

Hárání fenky

Ahoj, před 14 dny jsem si vzala fenku z útulku a po týdnu začala hárat. V útulku o tom samozřejmě nemohli vědět, protože tam byla teprve od nějakého listopadu.
První dny v pohodě, jen pár kapek.. poslední 3-4 dny ale krvácí docela dost, vulvu má hodně zvětšenou a dneska když jsem s ní šla ven a vykoná potřebu z ní ta krev vystříkne, což mi nepřijde moc normální :nevim: Nemluvě o tom, že už si rozkousala čtvery kalhotky, protože na ně není absolutně zvyklá, musím jí hlídat během noci aby si je nesundavala.. Jestli se to během zítřka nezlepší, tak bych s ní chtěla pro jistotu zajít na veterinu, co si o tom myslíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
11.3.17 14:41

Ještě jsem zapomněla dodat že je to nejspíš kříženec pitbulla středního vzrůstu.

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 14:50

Ahoj :) my máme stejný problém a momentálně i aktuální :mrgreen: máme křížence labradora ale už háráme po druhé takže zkušenosti máme.. první 3 dny je hárání velmi slabé, dáváme kalhotky s intimkou, poté asi 2 dny je to na vložku a pak nasazujeme plínky pro dospělé.. je pravda že balíček stojí kolem 300 ale dáváme je většinou na noc :) na veterinu bych asi nejezdila pokud to nejsou fakt proudy krve :) asi by si kalhotky nesundala, tak je privazujeme ke kšírám.. je to pro pejska sice nepohodlné ale na noc super aby ses vyspala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 14:56

@Nicollka1993 A jak dlouho hárání trvá? Četla jsem že 14-21 dní a u nás je to teprve týden a při představě, že to není ještě ani půlka mě asi klepne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 14:57

Naše hárá kolem těch 15 dní :) ale ke konci se to bude zase utlumovat a nebude té krve hodně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 15:04

@Nicollka1993 V to doufám, mám po celém bytě koberec. takže jí musím neustále hlídat a už jsem z toho fakt unavená :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 15:08

Jo koberce jsou zlo v tomhle :( my máme naštěstí dlažbu, takže když se stane nehoda tak vytřu :) zkus to přivazovat zezadu, přes hřbet ke kšírám jestli máte :) a šnůrku napnout když pejsek sedí aby to neměl moc naplnuté :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bong
11.3.17 15:15

Mne si kalhotky sunda do minuty, zatrepe trikrat zadkem a je to, je fakt sikovna:) nastesti mame lino. Vetsinou maj to harani kolem tech 18 dni, kriticky cca 4 dny, ke konci krvaceni ustupuje. Zalezi na tom, jak moc ti krvaci, asi bych to neresila. jinak ji nic neni?

• Citovat
  • Upravit
11399
11.3.17 15:21

Kalhotky vedou tak akorát k zánětům a problémům, fena se musí čistit!
Za pár dní to přejde, holt se to musí vydržet :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 15:25

Jo tak koberce jsem měla ještě před tím, než jsem si pro ní šla do útulku.
Jinak je úplně v pohodě, žere a pije normálně, akorát většinu dne proleží, což je asi normální.

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 15:26

@Fjodorka tak oni ty kalhotky nebudou tak závážné když jsou normálně prodejné a nikdy jsem nic takového neslyšela :nevim: neumím si představit, že bych nechala psa doma jen tak si pobíhat a krvácet na zem a tak :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11399
11.3.17 15:36
@Nicollka1993 píše:
@Fjodorka tak oni ty kalhotky nebudou tak závážné když jsou normálně prodejné a nikdy jsem nic takového neslyšela :nevim: neumím si představit, že bych nechala psa doma jen tak si pobíhat a krvácet na zem a tak :/

Jsou z toho ošklivé záněty. Že jsou normálně ne prodejně fakt nic neznamená, na prodejně najdete i granule Pedigree, ostnaté obojky a jiné lahůdky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 15:39

@Fjodorka
Ahha,, vydíte a já o tom nikdy neslyšela ale něco na tom asi fakt bude :( Jenomže bohužel v bytě to bez kalhotek prostě nejde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 15:46

@Nicollka1993 Přesně tak, zvlášt když máte koberce, tak to prostě nejde

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 15:57

@Nicollka1993 je to opravdu tak, kdyz uz kalhotky, tak volne (aby se i pres ne mohla fena cistit) a jen na dobu nezbytne nutnou. Roztahnete na zem na koberec stara prosteradla nebo deky, na pohovku stare rucniky, jestli jdou nejake koberce oddelat, tak na tech par tydnu oddelejte apod. Vetsina fen se umi cistit tak, ze po sobe nechaji maximalne mini skvrnku na zemi, zadna jezera krve :D :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama