Help - čím barvit vlasy? Alergie

Malvajs
21.6.13 14:41

Help - cim barvit vlasy? Alergie

Ahoj, zakladam nove tema. Dnes mi bylo oznameno, ze mam mimojine alergii na nikl a paraphenylendiamin (PPD) a zaroven na oxidacni barvy. Bylo mi doporuceno, abych si vlasy jen barvila, ne probarvila. To znamena asi nejake prelivy? Nasla jsem si „prirodni“ barvu Sanotint Light, ktera je sice bez PDD, ale micha se s tim oxidem a tim padem jsem na ni alergicka (vyslo z testu). Mela jsem jiz 2× barveno a vzdy me hlava svedila, palila a udelaly se mi pod vlasama strupy. I kdyz reakce nebyla tak bourliva jako po barvach Loreal, Wella, nebo Matrix, reakce tam byla a asi bych se ji mela do budoucna co nejdrive vyvarovat. Problem je, ze jsem pekne sediva ve svych letech a tak barvit musim :nevim:. Vlasy mam tmave hnede. Neznate, prosim, nekdo nejaky vhodny preliv bez oxidu? Nasla jsem moznost barvit vlasy Hennou, ale dle diskusi, co jsem nasla na netu mi to prijde jako velka veda a co pokus to experiment a hlavne to pry hazi cervene a rezave odstiny. Coz teda nechci. :zed: Da se pry pribarvovat napr. kakaem, ale to zas nemuzu, protoze kakao obsahuje prave ten nikl. Jsem nestastna - prosim pomozte :andel: Dekuji predem za jakoukoli radu. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5469
21.6.13 14:49

Nu, tak existuje i henna bordó osdtín, na tmavě hnědé vlasy henna chytá zrzavý odlesk jen na sluníčku. Na šedinách nevím jak působí :think: Jo, kdysi jsem se dívala na dokument o druhé světové válce, když si marnivé ženy chtěly barvit vlasy a neměly barvu: svařily červenou řepu, mrkev a tímto silným odvarem si vlasy barvily. Některé vařily slupky z vlašských a lískových ořechů, k tomu přihodily vyvařené (jasně, že ve válce ne čerstvé) pytlíky čerého indického nebo gruzínského čaje (v dnešní době bych zkusila čerstvé pytlíky :mrgreen: ). Ale nevím s jakým výsledkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25233
21.6.13 14:49
@Malvajs píše:
Ahoj, zakladam nove tema. Dnes mi bylo oznameno, ze mam mimojine alergii na nikl a paraphenylendiamin (PPD) a zaroven na oxidacni barvy. Bylo mi doporuceno, abych si vlasy jen barvila, ne probarvila. To znamena asi nejake prelivy? Nasla jsem si „prirodni“ barvu Sanotint Light, ktera je sice bez PDD, ale micha se s tim oxidem a tim padem jsem na ni alergicka (vyslo z testu). Mela jsem jiz 2× barveno a vzdy me hlava svedila, palila a udelaly se mi pod vlasama strupy. I kdyz reakce nebyla tak bourliva jako po barvach Loreal, Wella, nebo Matrix, reakce tam byla a asi bych se ji mela do budoucna co nejdrive vyvarovat. Problem je, ze jsem pekne sediva ve svych letech a tak barvit musim :nevim:. Vlasy mam tmave hnede. Neznate, prosim, nekdo nejaky vhodny preliv bez oxidu? Nasla jsem moznost barvit vlasy Hennou, ale dle diskusi, co jsem nasla na netu mi to prijde jako velka veda a co pokus to experiment a hlavne to pry hazi cervene a rezave odstiny. Coz teda nechci. :zed: Da se pry pribarvovat napr. kakaem, ale to zas nemuzu, protoze kakao obsahuje prave ten nikl. Jsem nestastna - prosim pomozte :andel: Dekuji predem za jakoukoli radu. :mavam:

Léta se barvím hennou, pravda já do červena, protože mi to vyhovuje. Dá se koupit henna od blond po černou, ale s těma nemám zkušenosti. Pohledej po internetu, třeba na www.dlouhevlasy.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
21.6.13 14:58

Zrovna ted jsem se obarvila hennou ;) uz to delam nekolik let, bud mahagon nebo bordo a vzdy jsem byla spokojena

• Citovat
  • Nahlásit
2725
21.6.13 14:58

Mám dobrou zkušenost s hennou z LUSH, prodává se v podobě tabulky - ulomíš čtvereček, rozpustíš v horké vodě a je to, žádná věda. Má zajímavou kořeněno bylinkovou vůni: http://www.lushcz.cz/shop/info/71/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
21.6.13 15:06

Henna zas taková věda není, stačí vyzkoušet a rázem tě to chytne. Taky jsem si hennu dávala, ale mám radši tmavší rezavou, a musela jsem to mít na hlavě dlouho, tak kvůli tomu jsem s tím přestala. Ale asi zase začnu i za cenu toho času. žádnábarva není taková :*…jo a taky mám šediny, a pokud nejsi opravdu hodně prorostlá bílou, tak to ani nepouznáš, že to chytlo jinak ;)
Na tom vebu dlouhevlasy je hodně rad, tak jsem začínala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
21.6.13 15:09

@nnada tu jsem dneska zkousela poprvy, tak jsem zvedava, jak dlouho mi vydrzi na hlave

• Citovat
  • Nahlásit
Malvajs
21.6.13 15:15

Holky diky!:-)na ty stranky dlouhevlasy.cz jsem koukala. Ale nasla jsem nekde v diskusich, ze pokud ma Henna vice odstinu, tak je to vzdy s nejakou primesi chemie a te se ja chci prave vyvarovat. Prave bordo, mahagon ani cervenou moc nechci :-)ale mozna to zmenim, budou to lepsi barvy nez sediva :-) Mam ted cca barvu jako je na obrazku.
@nnada Dekuju za tip :-) vypada to dobre, jen me trosku desi ty 4 hodiny na hlave :-) jak dlouho to mivas na vlasech Ty? A jaky mas odstin? Vadi, ze jsem predtim byla barvena tou prirodni, ale trosku chemickou barvou? Muzu Hennu nanest, tak cca 3 tydny po te puvodni?
Asi neni zadna kadernice co barvi hennou co? Mam ted uz asi 1/2roku novou kadernici-sikulku a nerada bych se ji vzdala :-) No ale vypada to, ze budu muset barvit doma sama a k ni chodit jen na strih :-( Coz je taky reseni.
A co si myslite o tehle Henne? http://www.alpik.cz/…00g/d-70816/

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Malvajs
21.6.13 15:16

@rachel55 A nedala bys pak obrazek? :-) klidne se zamaznutym oblicejem:-) No vypada to slozite asi jen pro me, jak mam delat neco nove, je to peklo :-) Ale asi to bude nakonec dobry, lepsi nez ty chemicky sragory.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2725
21.6.13 15:21

Já mám klasickou tmavší zrz, henu mám na hlavě hodinu. Odstup 3 týdny nevadí, nemělo by se to projevit. Jen na moje vlasy henna obecně časem začala působit tak, že trochu přesušuje - asi po 2 letech pravidelného používání (od různých výrobců).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Malvajs
21.6.13 15:26
@nnada píše:
Já mám klasickou tmavší zrz, henu mám na hlavě hodinu. Odstup 3 týdny nevadí, nemělo by se to projevit. Jen na moje vlasy henna obecně časem začala působit tak, že trochu přesušuje - asi po 2 letech pravidelného používání (od různých výrobců).

Nasla jsem, ze se muze do ni pridavat olej, treba by to pomohlo, nezkousela jsi? Byla jsme prekvapena, cim vsim se da henna kombinovat. Citron, cerny caj, kakao :-) Opravdu navrat ke korenum ma neco do sebe a driv vedely zeny co si na hlavu patlat :-) nastesti nebylo k dispozici tolik chemie jako ted.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Malvajs
21.6.13 15:27
@Apaji píše:
Nu, tak existuje i henna bordó osdtín, na tmavě hnědé vlasy henna chytá zrzavý odlesk jen na sluníčku. Na šedinách nevím jak působí :think: Jo, kdysi jsem se dívala na dokument o druhé světové válce, když si marnivé ženy chtěly barvit vlasy a neměly barvu: svařily červenou řepu, mrkev a tímto silným odvarem si vlasy barvily. Některé vařily slupky z vlašských a lískových ořechů, k tomu přihodily vyvařené (jasně, že ve válce ne čerstvé) pytlíky čerého indického nebo gruzínského čaje (v dnešní době bych zkusila čerstvé pytlíky :mrgreen: ). Ale nevím s jakým výsledkem.

To vypada dobre, chtelo by to videt, jak dopadl vysledek.-) blby je, ze ja nemuzu ty orechy :-)ale asi by to nemelo takovy grady jako barvy s PPD

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
rachel55
21.6.13 15:29

@Malvajs ja to nechala 3 hodiny dyl jsem nevydrzela, Logona mi pripada draha a prijde mi, ze mi vydrzela kratsi dobu, ale nemuzu to jeste jedoznacne potvrdit, protoze pred ni jsem pouzivala jen jednu znacku ( od vyrobce HENNE), s tou jsem byla spokojena strasne, jemze pak jsem zjistila, ze tam preci jenom je jedna chemikalie, treba to bylo tim, jsem zvedava ted na tu Lush

• Citovat
  • Nahlásit
Malvajs
21.6.13 15:37
@rachel55 píše:
@Malvajs ja to nechala 3 hodiny dyl jsem nevydrzela, Logona mi pripada draha a prijde mi, ze mi vydrzela kratsi dobu, ale nemuzu to jeste jedoznacne potvrdit, protoze pred ni jsem pouzivala jen jednu znacku ( od vyrobce HENNE), s tou jsem byla spokojena strasne, jemze pak jsem zjistila, ze tam preci jenom je jedna chemikalie, treba to bylo tim, jsem zvedava ted na tu Lush

Ty jo to nevypada spatne :-) ba naopak :-) a na slunicku to haze rez?:-) Kolik jsi na tu svou dylku spotrebovala z te tabulky? Asi to vyzkousim podle Tebe. Od toho lushe to objednavas pres net? Nebo se to da i v kamennem obchode? A delas to podle toho jejich navodu? Ja se omlouvam, ze te takhle vyzpovidavam, ale v tomhle jsem vazne novacek, jak pisu, potrebuju pomoci :-)
O ty od vyrobce HENNE jsem se taky docetla, ze tam je nejaka chemikalie, takze tu ani zkouset nebudu

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
rachel55
21.6.13 15:45

@Malvajs diky :), na slunicku to bude vic do cervena, ja ziju v Britanii, tak jsem si to koupila primo v obchode, spotrebovala jsem z te tabulky tretinu, 2 kosticky a je to alespon doufam ( uz nemuzu najit uctenku), ta CACA rouge, protoze jsem se rozhodovala mezi ni a caca Marron, ale nakonec me myslim deti premluvili do te rouge, spatne se rozmichava, nalila jsem na to vodu z konvice a vidlickou to drtila, ale pak jsem tam stejne jeste musela pridavat vodu a poradne to rukama s rukavicema rozdrtit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat