Reklama

Hemangiom, prosím, poraďte

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bla bla
Stálice 55 příspěvků 07.09.18 11:07
Hemangiom,prosim poradte.

Zdravim maminky, prosim o radu maminek, ktere se potykaji s hemangiomem. Dceri se vytvoril po narozeni na licku,viz.foto­.Postupne zcervenal, nabobtnal, nejakym zpusobem ohranicil. Byly jsme u dvou lekarek, pry neresime, hemangiom se ztrati sam.Co me ale ted znepokojuje..mala ma tri mesice a kolem hemangiomu se vytvorily zilky, na fotce trochu zretelne. Hemangiom tedy vypada jak takove slunicko, zilky jsou o malinko svetlejsi. Znamena to rust hemangiomu? Mate zkusenost? Nerada bych aby ji hemangiom zasahl ocicko, coz pokud se zilky potahnou dal a stane se z nich take hemangiom, muze stat. Stalo se Vam take, ze se hemangiom zvetsoval takovym zpusobem, ze nabobtnalo jakoby to jadro a pak se takto postupne zvetsoval? Moc dekuji za rady zkusenych. Omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilu.

Reklama

Reakce:

baccata
Kecalka 344 příspěvků 07.09.18 11:11

Toto je potřeba řešit. Největší odborník na hemangiomy je asi pan doktor Mališ z Motola. Přidejte se do skupinky na facebooku Dětičky s flíčkem. Tam dostanete opravdu cenné rady co a jak dál. Můj malej ho má od narození na zádech cca 4×4 cm, my jsme to neřešili kvůli umístění a proto, že ho má podkožní. Toto je ale povrchový a pravděpodobně může ještě růst. Existuje na to mastička proplanol či jak, ale to vám všechno řeknou maminky na té facebook stránce a nebo doktor Mališ. Toto je hemangiom, který se řešit musí… Mimichodem, mě tvrdili, že se taky ztratí, už jsou mu skoro čtyři a je to lepší, ale rozhodně se neztratil…

vendulaaa
Závislačka 4887 příspěvků 07.09.18 11:15

Mně se chlapeček už s něčím obdobným v mnohem menším rozsahu a na nosíku už přímo narodil. Též nám bylo řečeno, že je to hemangiom. Ale nikdo nám neslíbil, že to zmizí. Možná zesvětlá. Nestalo se ani jedno, kluk má teď 4 roky. Možná by pomohl laser, ale my to neřešíme.
Tím tě nechci strašit, ale pokud s tím chceš něco dělat, nenechej se nikde odbýt a zjišťuj si možnosti. Přece jen je to holčička.
Jo a u nás je to velikostí stejné od narození.
Vypadá pořád jako s odřeným nosem…

bla bla
Stálice 55 příspěvků 07.09.18 11:23

Dekuji za reakce.Zjistuji,kde se da,ale nazory se ruzni.Lecba betablokatory mi prijde zatim drasticka.O mas­ticce jsem take slysela,ma vedlejsi ucinky,nejake zkusenosti?Zatim se mi jevi jako dobra varianta laser..od toho me lekari odrazuji,ze je jeste malicka.Nevim­.Podstoupily jste nektra i s tak malym miminkem.Laserove kliniky se tomu nebrani,ale chapu,ze to je jejich job.Dekuji za prispevky.

ivašot.
Kelišová 6215 příspěvků 07.09.18 11:29

@bla bla tohle bych řešila jednoznačně v Motole, jak píše @baccata . Má to na blbém místě a podle těch žilek, co se táhnou okolo, bych se bála, že se to pravděpodobně bude zvětšovat. Já jsem naopak slyšela spíše dobré zkušenosti s léčbou bekablokátory.

cikovodak
Povídálka 25 příspěvků 07.09.18 11:50

Na tvém místě bych kontaktovala dr. Mališe z Motola.

baccata
Kecalka 344 příspěvků 07.09.18 12:33

@bla bla Opravdu zkus tu naší skupinku…dozvíš se tam opravdu vše, co tě zajímá. Jsou tam holky s prťatama, co mají třeba půlku obličeje s hemangiomem nebo nevus, v očíčkách, v pusince apod. Zrvona laser se dělá, až je dítě trošku větší a musí se opatrně, jinak může dojít k zjizvení tkáně a výsledek je mnohem horší…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama