Reklama

Hemiparéza a lázně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milady3
Stálice 83 příspěvků 19.03.18 20:09
hemiparéza a lázně

Dobrý den/ Ahoj,

chci se zeptat jaké lázně jsou lepší, zda Klimkovice či Košumberk. Nebo úplně jiné?
Mám miminko 7 měs a bohužel máme diagnostikovanou hemiparézu. Má špatnou pravou ručičku i nožičku. Ručička je horší. Zatím cvičíme vojtovku 4× denně, ale je to opravdu strašně náročné. Zkoušíme chodit na kraniosakrální terapii, myslím, že je to lepší. Malá i hodně pláče a máme velké problémy se spánkem. Nic nepomáhá :(. Chci pro ni udělat co nejvíce mohu, jdeme i do Motola a chci aby tam chodila na fyzioterapii a ergoterapii. Prosím o pomoc všechny, kteří mají stejnou diagnózu, co mohu dělat. Popřípadě, jaké jsou prognózy. Určitě chci s malou do lázní nejlépe v září, to ji bude rok a kousek ( 17.8. je narozena)… Bohužel tuto diagnozu nevíme moc dlouho, cvičíme až od 5.měs. Zatím jen vím, že malá má cystičky v mozku a ty dělají jedno větší ložisko. Více nevíme… Děkuji všem za pomoc a info :)

Reklama

Reakce:

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 19.03.18 20:36

Odkud jsi? V MS kraji bych doporucila Metylovice…

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 19.03.18 20:39

Ahoj, mam 2,5 leteho syna s triparezou (obe nohy a leva ruka) a jezdime do Janskych lazni, hlavne proto, ze je tam vse v 1 budove, nikam neprechazime. Mame individualni fyzioterapii, perlickovou lazen, snoezelen, ergoterapii, masaze a spolecne bazen. S personalem jsme vzdy spokojeni, ale je to starej barak… O Klimkovicich jsme uvazovali kvuli specialnim neurorehabilitacnim programum ve specialnim oblecku, ale je to az od 2 let a syn ma i jednu kontraindikaci.. Taky jsem od jedne maminy slysela, ze jakmile tam ditko onemocni, ihned jede domu. V Jankach nas zavreli na pokoji, prelecili a jeste pozadali pojistovnu o prodlouzeni pobytu o dobu nemoci. Kosumberk nemuzu hodnotit. :)

mau-mau
Závislačka 3142 příspěvků 19.03.18 20:43

Mně přijde, že v Metylovicích nejsou na tak malé dítě zařízení. Košumberk je za mě děs ohledně podmínek. Určitě bych doporučila Klimkovice :palec: Byli jsme už 2× a super. Akorát je tedy dost maličká, ale i tak by se dalo něco vymyslet. Kamarádka byla s dvouletou a i tak se dost často setkává s tím, že jde příliš brzy. :nevim: Přitom rehabilitace je dost důležitá v každém věku :palec: Za mě tedy Klimkovice :palec:

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 19.03.18 21:06

@mau-mau Ja byla se synem v Metylovicich v jeho 10 mesicich a ok. Jako bylo to trochu bojovejsi, ale mel kojostravu, postylku, vanicku…muj syn je hypotonik, ale maminky s ditky s hemiparezou tam prave jezdily opakovane a byly spokojeny s mnozstvim procedur a srovnavaly ruzna jina zarizeni…hlavne tam muze na 14denni pobyt, vikendy doma…lepsi nez nic a rozhodne bych necekala, az bude vetsi, cim drive se za ne, tim lepe. Drzim zakladatelce pesti, co jsem tam videla ja, tak deticky vetsinou delaly velke pokroky a konkretne i s tou hemiparezou-chodily, mluvily ale to je hrozne individualni :hug:

Milady3
Stálice 83 příspěvků 20.03.18 14:32

Jsem z okolí Prahy. V Jánských lázní je prý wc na chodbě pro všechny. Je to pravda? Nechci luxus, ale chci wc a koupelnu na pokoji.Co za podmínky myslíte v Košumberku @mau-mau?

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 20.03.18 18:51

Wc na chodbe je pravda. Na 5. patre jsou na obou oddelenich 2 pokoje na izolaci a kazdy ma vlastni koupelnu. Podle me se tam snazi umistovat prave ty nejmensi deti, u kterych je pravdepodobnost, ze se budou budit a rusit ostatni. Ale nevim, jestli tam daji na pozadani. My tam byli pri prvnim pobytu, synovi byl rok a kousek, ted jsme uz podruhe mailem poprosili o 5. patro. Poprve vyhoveli, tak uvidime, jestli to vyjde znovu.

mau-mau
Závislačka 3142 příspěvků 20.03.18 19:44
@Milady3 píše:
Jsem z okolí Prahy. V Jánských lázní je prý wc na chodbě pro všechny. Je to pravda? Nechci luxus, ale chci wc a koupelnu na pokoji.Co za podmínky myslíte v Košumberku @mau-mau?
Že je tam vybavení jak v nemocnici.. Za totáče :? V Klimkovicích jsou docela slušné pokoje, postele válendy.. dřevěné. V Košumberku železné, mříže.. no prostě to tam vůbec nepůsobí útulně :(

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama